Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 37
Apisto.pl Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: linkei, hongsloi, panduro, tucuri i inne
futermelok

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 10538

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Sob Gru 17, 2005 12:14 am   Temat: linkei, hongsloi, panduro, tucuri i inne
Charon czy mógłbys podać co ma J. Bugdoł dostępne, teraz na świeta wybieram się do Żor więc może bym wpadł sie zaopatrzyć.
Mam jeszcze pytanko do Apisto czy wysyłacie ryby PKP?
  Temat: Apistogramma baenschi"INKA"
futermelok

Odpowiedzi: 70
Wyświetleń: 44420

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Pon Wrz 12, 2005 5:08 pm   Temat: Apistogramma baenschi"INKA"
Znając dosyć dobrze Wrocławski rynek akwarystyczny stwierdzam że nie ma szans na nią. Ewentualnie tylko przez przypadek. Galeria tylko dużo obiecuje mój kolega tam pracuje i wiem że nie robią nic w tym kierunku żeby sprowadzić a gościu z giełdy to że tak powiem gawędziarz jakich mało i wszystko wszystkim obiecuje tyle że ma strasznie krótką pamięć.
  Temat: Okropny Dicrossus filamentosa
futermelok

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4566

PostForum: Pielęgniczki południowoamerykańskie   Wysłany: Pon Lut 21, 2005 10:46 pm   Temat: Okropny Dicrossus filamentosa
U mnie dicrossusy zachowują sie raczej spokojnie nikogo nie przeganiają mam w zbiorniku jeszcze Endlerki ich tez nie ruszają ale są zato czasem przepychane przez parkę A.hongsloi. Zauwazyłem jeszcze że że dicrossusy raczej nie wybierają zamknietych kryjówek chociąz mają ich pod dostatkiem to trzymią sie otwartej toni.
  Temat: Reklama nowego sklepu
futermelok

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 6864

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Pon Lut 21, 2005 6:42 pm   Temat: Reklama nowego sklepu
Witam zamieszczam stronke do tego sklepu co prawda jeszcze w budowie ale jest. www.aqua-tech.pl Nie wiem jak to jest unich z SA ale na rybki z Tanganiki dają certfikaty.
Pozdrawiam futermelok
  Temat: Galeria Dominikańska Wrocław
futermelok

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5232

PostForum: Pielęgniczki południowoamerykańskie   Wysłany: Sob Sty 22, 2005 3:38 pm   Temat: Galeria Dominikańska Wrocław
Wszytkich chetnych posiadania Dicrossus filamentosa zapraszam do sklepu kakadu z tematu. Przyszły wczoraj w bardzo dobrej kondycji jest ok 20 szt cena 15zł
  Temat: A.hongsloi
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4769

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie Sty 16, 2005 7:30 pm   Temat: A.hongsloi
Witam na szczęcie już sie uporałem z ospą ale nie obyło sie bez strat niestety z 10 pstrężnic przeżyło tylko 5. A temperatura 30 stopni nie zrobiła wiekszego wrażenia na apisto. Narazie wszytko jest ok. ale ciągle mam jednak wątpliwości co do tego czy to para.
Natomiast na pocieszenie sprawiłem sobie parkę Dicrossus filamentosa. Narazie są w jednym baniaku z hogsloi ale zaniedługo bedą miały akwa tylko dla siebie. A tak swoją drogą to mam pytanie bo mam juz zamówione krewetki Crystal red i czy macie jakies doświadczenia z dicrossusami czy bedą mogły byc z krewetkami przynajmniej przez jakis czas bo dla tych krewetek docelowo bedą miał zbiornik 20 L ale on też w tej chwili jest zajety przez Endlerki a krewetki przyjada juz za niedługo a ja mam sesje i nie mam zbytnio czasu żeby przygotowywać teraz specjanie dla nich akwa.
Pozdrawiam wiecznie studiujący - futermelok
  Temat: apistogramma
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5065

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Czw Sty 13, 2005 7:19 pm   Temat: apistogramma
W Rybniku jest sklep Pana Bugdoła na ulicy Zebrzydowickiej (koło realu)
On ma hurtownie i czesto ciekawe ryby sprzedaje na giełdzie w Łodzi i Wrocławiu ale co ma obecnie w sklepie tego nie wiem. Ale mam do sklepu telefon to można telefonicznie sprawdzić ewent. zamówić (032)4245025
Jest jeszcze nowo otwarty salon akwarystyczny Wojtka Tasarczyka na ulicy mikołowskiej 75 ale zupełnie nie wiem jak wyglada u nich sprawa z Apisto.
  Temat: Ramirezka - problemy z hodowlą
futermelok

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 27233

PostForum: Choroby   Wysłany: Czw Sty 13, 2005 3:45 pm   Temat: Re: jednak nie ospa rybia a .... limfocytoza
Glorification napisał/a:
Dodam tu ,że wirus wirusowi nie równy, wśród nich jest sporo , które wciąż wymykają się procesom poznania ... no ale to już temat na inną dyskusję.

pozdrawiam


Zgadzam sie w 100% :D
  Temat: !!! B.A.R.W.N.I.A.K !!!
futermelok

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5112

PostForum: Ogólne   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 11:21 pm   Temat: !!! B.A.R.W.N.I.A.K !!!
Bocje, tenczanki gurami - to przedewszystkim. :!:
  Temat: Ramirezka - problemy z hodowlą
futermelok

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 27233

PostForum: Choroby   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 11:16 pm   Temat: Ramirezka - problemy z hodowlą
gan napisał/a:
Bo ta choroba to limfocystoza nie limfocytoza - Antychowicz, Choroby ryb akwariowych, str. 59.

GAN


Dziekuje o to własnie mi chodziło nie mam pod reką żadnej fachowej literatury poświeconej chorobom ryb. Teraz już wiem żę to tylko czeski błąd autora artykułu. :D
  Temat: Ramirezka - problemy z hodowlą
futermelok

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 27233

PostForum: Choroby   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 11:10 pm   Temat: Re: jednak nie ospa rybia a .... limfocytoza
Glorification napisał/a:
Liczba linfocytów moze wzrasatać przy róznych okazjach chociązby przed śmiercią organizmu, ale przede wszystkim w stanach chorobowych!!!

To własnie napisałem że sam wzrost liczby limfocytów nie jest chorobą lecz tylko objawem i stanem ogranizmu. A to że występuje limfocytoza w stanach chorobowych to owszem np. specyficznych typach białaczek. Natomiast w przebiegu chorób zakaznych wystepuje wyrazny spadek liczby limfocytów = limfopenia.

Glorification napisał/a:
To ,ze komórka jest zrakowaciała , oznacza ni mniej ni więcej, iż komórka ta będąc składową tkanki danego organizmu, uległa zmianom postaciowym i czynnościowym . Reorganizacja struktur komórkowych, najczęściej na skutek działania wirusa będąca pochodną zmian wywołanych przez wirusowe DNA, ma swoje konsekwencje w tym iż organizm traci kontrolę na ową komórką. Zmieniona patologicznie komórka nie reaguje na bodzce z organizmu , jest niezdolna do wykonywania typowych dla siebie funkcji. .

Z wszystkim się zgadzam i dodam tylko jeszcze że autonomicznie niepochamowanie się dzieli i już mamy definicje nowotworu.
Wirusowa etiologia nowotworów nie jest jedyną a jak już ją brać po uwagę to czesciej mamy do czynienia z wirusowym RNA.

Glorification napisał/a:
Komórki zrakowaciałe nie dzielą się tak jak normalne , ale tak, jak jest zapisane w podzczepionym do ich DNA , DNA wirusowym ... Chodzi tu o to ,ze, komórka zainfekowana traci zdolnośc typowego dla zdrowej podziału, natomiast wbudowanie się dna wirusowego powoduje ,iż komórka zaczyna się znów dzielić , rozmanżając jednoczesnie wirusowe DNA, czyli w praktyce wirusa.

Definicja bardzo poprawna ale odnosząca się raczej do zwykłej infekcji wirusowej. Każda infekcja wirusowa powduje wbudowanie DNA lub RNA wirusa i dalsze powielanie tego fragmentu.
Jeżeli chcemy tu mówić o nowotworach to musimy dodać w jakim fragmecie DNA osobnika zainfekowanego DNA lub RNA sie wbudowuje.
Żeby powstał nowotwór to DNA/RNA wirusa musi się wbudować w fragmenty protoonkogenów powodując ich mutacje (zmienionia ekspresje genu). Zmutowane tak geny nazywamy onkogenami. Protoonkogeny w normalnej komórce odpowiadają za podziały komórkowe. normalna komórka organizmu po pewnym czasie sama przestaje się dzielić (przechodzi w faze G0 cyklu komórkowego) Natomiast zmieniona ekspresja genów (głownie genu P53 i białka PRB) powoduje że komórki nieustanie się dzielą i to własnie jest istota nowotworzenia.

Ps.Chyba nam dyskusja zeszła na inny tor.
Wszystkich wrażliwych z góry przepraszam. :D
Ps. Przepraszam też za błędy ortograficzne i wszystkie inne.
  Temat: Ramirezka - problemy z hodowlą
futermelok

Odpowiedzi: 27
Wyświetleń: 27233

PostForum: Choroby   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 3:54 pm   Temat: Re: jednak nie ospa rybia a .... limfocytoza
davo napisał/a:
Sprawdziłem, przyjrzałem sie i stwierdziłem ze nie ospa rybia a ... limfocytoza!!, znalazłem opis na http://www.akwarystyka.pl/akwaszpital.php?id=lim

Witam sprawdziłem ten link ale cos mi nie pasuje w samej nazwie tej choroby. Czy ktoś spotkał się z taką nazwą w fachowym piśmienictwie ?
Termin Limfocytoza istnieje w hematologi, imunologi, patofizjologi (ogólnie w naukach klinicznych) ale opisuje całkiem inną rzecz a mianowicie limfocytoza to dynamiczny stan organizmu w którym limfocyty (komórki imunologicznie aktywne odpowiadające za procesy odpornościowe) są w znacznie powiekszonej ilości w stosunku do przewidywanej normy (przedziału). Jednym słowem jest to stan (nie choroba) w której znacznie wzrosła ilość limfocytów we krwi.
Z tego co wiem to nazewnictwo medyczne stara się być jednoznaczne i ten sam termin nie bardzo może oznaczać dwie rózne rzeczy.

Ps. Jak już zaczołem się rozwodzić to chciałbym jeszcze dodać że zauważyłem jeszcze jedną niepokąjącą informacje w tym tekscie. A mianowicie najpierw jest napisane że zainfekowane komórki powiekszają się i tracą zdolność do podziału. a dalej czytamy że te komórki są zrakowaciałe, rozumiem to jako komórki rakowe a takie charakteryzują się przeciwnie, jako zdolne do nieustanych niepochamowanych podziałow (jest to podstawowa cecha komór ek nowotworowych).

Ps. Mój wywód nie jest formą czepiania się ani nie ma na celu atakowania żadnych osób a jedynie pragnienie aby używane terminy i oznaczenia były poprawne. :D
  Temat: Otoski
futermelok

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6868

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 12:40 pm   Temat: Otoski
[quote="Boleslaw Gawel"]
Cytat:

Ciekawostwa: gupiki Endlera w Latosie - para 15PLN :-)


Jak już Endlery zostały wywołane to sie pochwale że mam do sprzedania ok 10 szt.
I jeszcze gdyby kogoś interesowała ta rodzina to mam tez Limia nigrofasciata i Xenotoca eiseni
Ps. Nie musze chyba dodawać że w znacznie korzystniejszych cenach :D
  Temat: apistogramma
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 5065

PostForum: Ogłoszenia   Wysłany: Śro Sty 12, 2005 12:33 pm   Temat: apistogramma
Witam
Lukasz zagadnij domnie na gg, obecnie mam bardzo mało czasu (sesja) ale pochodze po tanszych sklepach we wrocławiu i może coś się wybierze z Apisto i jak byś poczekał to ja będe koło 25 stycznia w Żorach to bym ci przywiózł.
  Temat: A.hongsloi
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4769

PostForum: Ogólne   Wysłany: Pon Sty 10, 2005 3:46 pm   Temat: A.hongsloi
Troche się jednak pocieszyłem. Z zachowania wynika że jednak bedzie z tego jaksa para Samiec i teoretycznie samica pływaja w jednaj czesci akwa w pobliżu korzenia nie jest to jeszcze jakies super dobrane małżenstwo ale juz cos, przeganiaja natomiast razem drugiego mniejszego osobnika (który tez miał byc samicą).
Natomiast tak do konca się nie ciesze bo jak to bywa z rybami kupionymi na giełdzie moje Carnegiella dostały dość intensywnej ospy. Podałem costapur podniosłem temperature do 30 i włączyłyłem dodatkowe napowietrzanie. Może bedzie dobrze, chciałbym je uratowac bo te rybki podobaja mi sie co godzine coraz bardziej choc narazie ich widok zbytnio nie może cieszyć.
  Temat: A.hongsloi
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4769

PostForum: Ogólne   Wysłany: Nie Sty 09, 2005 12:12 am   Temat: A.hongsloi
Na zdjęciach u Radka Korony widziałem z tym że nie dokladnie bo zdjecie nie było wystarczająco ostre i ryba zle sie ustawiła do zauważenia takiego szczególu. zdaje się ze widziałem u samicy własnie taki słabszy niż u samca wzorek na płetwie odbytowej. Zobacze jeszcze po zachowaniu i najwyżej jak bedzie z czego wybrac to wymienie w sklepie na inne.
  Temat: A.hongsloi
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4769

PostForum: Ogólne   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 11:50 pm   Temat: A.hongsloi
Oglądając zdjecia twoich ryb doszedłem do wniosku że istnieje szansa iż są to samice. A ten czerwony kolor u samic pochodzi chyba od tego że mój samiec ma tego czerwonego bardzo dużo (od pokryw skrzelowych do ogona na wysokosć czarnego pasa srodkowego. Może ztąd troche czerwonego u moich daj Boże samic. Ale mam jeszcze jedno pytanie. U samca wystepuje taki delikatny wzorek na płetwie odbytowej, podobny do atrap jajowych u pyszczaków, czy u samicy na płetwie odbytowej mogą być takie pojedyncze "kropki" (słabsze niż u samca)??
  Temat: Nowatorski sposób
futermelok

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6641

PostForum: Rozmnażanie   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 10:21 pm   Temat: Nowatorski sposób
No własnie tak też mi sie zdawało że taki pojemnik bedzie pływał i własnie jak pływa to juz nie jest taki super bo trzeba bedzie go dodatkowo dociążać a jak pisałes przygnieciony dwoma kamieniami nie jest zbyt pewną konstrukcją moje apisto zawsze troche kopią i przebudowuja swoje otoczenie / Może w gre wchodzi przyklejenie silikonem do jakiegos wiekszego kamienia, najepiej płaskiego.
  Temat: Nowatorski sposób
futermelok

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6641

PostForum: Rozmnażanie   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 9:47 pm   Temat: Nowatorski sposób
Dzieki za sprawdzenie w poniedziełek pujde do fotografa i sprawdze możliwości tego cuda bo fakt iż samoczynie idzie na dno czyni z takiego pudełka bradzo pożyteczny drobiazg. :D
  Temat: Nowatorski sposób
futermelok

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6641

PostForum: Rozmnażanie   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 9:14 pm   Temat: Nowatorski sposób
Oczywiscie że można zamaskować ale mnie bardziej interesuje czy takie pudełko pływa. Bardzo mnie to zastanawia a nie mam przysobie żadnego żeby sprawdzić. I jeżeli pływa to jak umocować żeby nie pływało?
  Temat: A.hongsloi
futermelok

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4769

PostForum: Ogólne   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 8:53 pm   Temat: A.hongsloi
Witam wszystkich forumowiczów po mojej długiej nieobecności. nie miałem podłączenia do sieci i chwilowo nie miałem żadnych apisto w swoich zbiornikach, dlatego sie nie odzywałem.
Dzisiaj jednak nabyłem A. hongsloi 1 samiec i 2 samice (teoretycznie) ponieważ ryby są młode nie jestem pewnien czy dobrze wybałem sobie ten zestaw bo po wpuszczeniu do zbiornika zauważyłem u moich teoretycznie sami elementy czerwonego ubarwienia w okolicy brzusznej ale ciagnące sie tylko do otworu płciowego a nie tak jak u samca przez całą długosć podbrzusza. Dodam jeszcze że moje teoretyczne samice mierza jakies 2,5-3 cm a samiec duzo wiekszy ok 5 cm.
W zwiazku z tym mam pytanie czy jest szansa że kupione przezemnie ryby to samice. Wiem że mogłbym to swierdzic za jaks czas po zachowaniu ale raczej mi się spieszy bo jesli mam 3 samce to mogłbym je w sklepie wymienić (w tym że i tak wybrałem 2 szt najbardziej wygladające na samice a było w czym wybierać mieli w sklepie ze 20 szt.

Ps. przy okazji czy ktos z forumowiczów ma jakies doświadczenie z Carnegiella marthae. Czytałem że są bardzo delikatne i zreguły niedługo cieszą oko w akwarium. Czy naprawde sa aż tak delikatne?
Z drugiej jednak strony w zasadzie to nawet nie wiem czy to ten gatunek ale najbardziej podobny do zdjeć martheae z Mergusa koles na giełdzie mi powiedział że to pstrężnica marmurkowa i fatycznie w drugim worku jaki miał pływały 2 sztuki marmurkowych a reszta to były takie osobniki jak ja kupiłem. Rybki sa narazie małe ok 2,5 cm tak że jak troche podrosna pewnie i sie całkowicie wybarwia to bedzie wiadomo jaki to gatunek. Aha sprzedawca pwiedział że ryby przyjechały z Peru ale ile w tym prawdy ???
  Temat: Nowatorski sposób
futermelok

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6641

PostForum: Rozmnażanie   Wysłany: Sob Sty 08, 2005 8:35 pm   Temat: Nowatorski sposób
Podobno takie pudełka stosują hodowcy muszlowców żeby łatwiej wyłapac młode z akwa. Kto hodował muszlowce napewno wie jak cieżko wyciagnąć młode z muszli.
Mnie jednak zastanawia co innego obawiam sie że takie pudełka bedą pływac a może sie myle jak toś ma doswiadczenia w tym kierunku niech napisze co zrobic żeby to nie wypływało.
2 żecz że wgre wchodzą raczej tylko zbiorniki typowo hodowlane bo w dekoracyjnych to mało kto by chciał ogladac owe pudełka.
  Temat: Torf
futermelok

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 23417

PostForum: Ogólne   Wysłany: Śro Mar 10, 2004 2:11 pm   Temat: Torf
Witam czy ktos ma doswiadzczenie z torfami dostepnymi poza sklepami zoo. Robie akwa z proporczykowcami i chcialbym wylozyc cale dno torfem [ albo przynajmniej czesc] a taki w sklepach do filtrów jest zbyd drogi w takiej ilosci jak potrzebuje. Moze ktos z was kupowal kiedys taki torf?? Jezeli tak to polecie mi jakis konkretny który by niemial w sobie nawozów i byl w miare wlóknisty [interesuje mnie miejsce sprzedazy i mniej wiecej cena]
  Temat: Aquafix
futermelok

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 28636

PostForum: Ogólne   Wysłany: Wto Lut 24, 2004 2:02 pm   Temat: Aquafix
Na allegro sa do kupienia jonity do zmiekczania wody sprzedaje je Lukasz Kaczmarek. W swej ofercie ma 2 rodzaje znacznie rózniace sie cena. Czy ktos ma z takimi jonitami doswiadzcenie i ewentualnie który z nich by polecal?
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21226564
cena 19 zl

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=21212552
cena 33 zl
  Temat: Pytanko o A.nijseni
futermelok

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3967

PostForum: Ogólne   Wysłany: Śro Lut 18, 2004 10:22 am   Temat: Pytanko o A.nijseni
To chyba chodzi o to ze A. nijjseni ma bardzo specyficzny rozklad plci u wykluwajacego sie potomstwa. W odpowiednim wodzie wykluwaja sie tylko samice a przy innym tylko samce niedoczytalem dokladnie w jakim PH co sie wykluwa i nie wiem czy jest takie PH w którym jest równy rozklad plci [po polowie] ale logicznie rozumujac to powinno istniec takie.
Moze opisze to dokladnie ktos kto wiecej czytal na ten temat.
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15