Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Apistogramma baenschi"INKA"
Autor Wiadomość
storch31 

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 7:09 am   Apistogramma baenschi"INKA"

Witam.

Za niedługo, w połowie maja przyjadą do Polski pielęgniczki INKA!!!!!
Dzięki uprzejmości Aśki- Monetki :D
Niestety będą to same samce,samice będziemy kombinować później.
Pytanie ,kto reflektuje na te rybki ,Monetka nie chce za nie nic,ja również nie zamierzam na tym zarabiać więc pozostają tylko koszty przesyłki.
Na razie zamelduję je u mnie w akwa,żeby doszły do siebie po trudach podróży i systematycznie będę rozsyłał.
Jeśli ktoś jest chętny,pisać i to szybko.
Ilość miejsc ograniczona.
Pozdrawiam
Piter

monetka 

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 2:36 pm   Re: Apistogramma baenschi"INKA"

Cytat:
...Ilość miejsc ograniczona....

:lol:
Strarczy dla wszystkich. :wink:

Ja jeszcze dodam, ze samczyki sa juz wybarwione (maja ok. 21-22 tygodnie), mam tez mlodszy narybek (7-8 tygodniowy), ktory jeszcze sie nie wybarwil, ale na pletwach odbytowych maja juz kropki, wiec sa to tez raczej samce. :(

Odnosnie transportu mam pare pytan, moze ktos przewozil ryby i udzieli paru cennych wskazowek, bo czeka je 7-9h jazdy.
:arrow: Mam zamiar zapakowac je do woreczkow i nie wiem jak potem wypelnic worek powietrzem, mozna np. pompka do roweru??
:arrow: gdzie je lepiej dac na droge, do srodka samochodu (ok.20°C,klimatyzacja) czy do bagaznika (jezeli bedzie slonce, to moze byc tam dosyc cieplawo).
:arrow: wody na transport nalac tylko z akwarium, czy moze pol na pol ze swieza (RO)?
:arrow: zakladam, ze chetnych duzo nie bedzie na tych "facetow", ale gdyby, to ile sztuk mozna dac do jednego woreczka (mam tylko te male)?

Remwar 

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 9:04 pm   

Dziś wiozłem rybki do sklepu, więc opowiem, jak to jest po mojemu:

:arrow: Ryby wiozę w wiadrze-lodówce, tremoizolacyjna obudowa + całkiem ładne rozmiary, do tego wymiana powietrza z otoczeniem (wiadro miało zasuniętą pokrywę, ale zawsze do połowy było tylko napełnione)...

:arrow: Nie należy wkładać roślin, zwłaszcza, jeśli ryby będą pozbawione światła (a powinny, zmniejsza to stres)

:arrow: Ryby raczej nie w miejscu dużego nasłonecznienia, byleby stały stablinie :)

:arrow: Wodę dałbym samą z akwarium, pełna zgodność parametrów

Chris_ek 

Wysłany: Nie Maj 08, 2005 11:04 pm   Re: Apistogramma baenschi"INKA"

monetka napisał/a:

Ja jeszcze dodam, ze samczyki sa juz wybarwione (maja ok. 21-22 tygodnie), mam tez mlodszy narybek (7-8 tygodniowy), ktory jeszcze sie nie wybarwil, ale na pletwach odbytowych maja juz kropki, wiec sa to tez raczej samce. :(

Jak Ty to robisz, że masz same samce, i właściwie to coś się tak na nie uparła, ja wiem że samce ładniejsze/barwniejsze ale może dałabyś szansę samiczkom ;)
monetka napisał/a:

Odnosnie transportu mam pare pytan, moze ktos przewozil ryby i udzieli paru cennych wskazowek, bo czeka je 7-9h jazdy.
:arrow: Mam zamiar zapakowac je do woreczkow i nie wiem jak potem wypelnic worek powietrzem, mozna np. pompka do roweru??

Nadmuchać ustami, zakręcić, zawiązać.
monetka napisał/a:
:arrow: gdzie je lepiej dac na droge, do srodka samochodu (ok.20°C,klimatyzacja) czy do bagaznika (jezeli bedzie slonce, to moze byc tam dosyc cieplawo).

Najlepiej byłoby opakować w coś co odizolowałoby od temperatury zewnętrznej a jeżeli nie ma takiej możliwości to IMHO do środka plus całkowite zaciemnienie - w zimniejszej temperaturze metabolizm ryb spowalnia przez co spada zużycie tlenu a w ciemności ryby będą spać a przez to też mniej zużywać tlenu.
monetka napisał/a:
:arrow: wody na transport nalac tylko z akwarium, czy moze pol na pol ze swieza (RO)?

Jeżeli masz niski poziom azotanów to wystarczy z akwarium.
monetka napisał/a:
:arrow: zakladam, ze chetnych duzo nie bedzie na tych "facetow", ale gdyby, to ile sztuk mozna dac do jednego woreczka (mam tylko te male)?

W sumie to im mniej tym lepiej, ale ile to nie jestem w stanie Ci określić.

monetka 

Wysłany: Pon Maj 09, 2005 10:52 am   Re: Apistogramma baenschi"INKA"

Cytat:
...Jak Ty to robisz, że masz same samce...

Tez bym to chciala wiedziec. :lol:
Przypuszczam, ze ph mam za wysokie (ok.6,5-6,8 ), nie mam pewnosci, ale podobno ponizej ph 6,5 wylegaja sie samiczki, powyzej samce.
Bc moze temperatura tez ma wplyw...
Ph nie moge zbic nizej pomimo czystego RO, bimbrowni, szyszek olchy, torfu i lisci, mam duzo szybkorosnacych roslin i chyba "ciagna" cale CO2.
Moze sprobuje wywalic troche roslin i jeszcze raz je rozmnozyc, ale jak znow beda samce, to co ja z tym zrobie!!!!

Cytat:
...właściwie to coś się tak na nie uparła....

Nie ja na nich, tylko oni na mnie! :lol:

Cytat:
..może dałabyś szansę samiczkom ;) ...

Daje, ale nie chca jej brac. :wink:

Cytat:
Nadmuchać ustami, zakręcić, zawiązać.

Gdzies mi sie "obilo o oczy", ze wlasnie nie powinno sie wypelniac worka wydychanym powietrzem, dlatego myslalam, ze to jakos inaczej trzeba... :?

Cytat:
Jeżeli masz niski poziom azotanów ...

NO2 i NO3 mam niewykrywalne, to dam tylko akwariowej, zrobie na wszelki wypadek dwa dni wczesniej duza podmiane.

Cytat:
W sumie to im mniej tym lepiej....

Wyglada na to, ze tylko Storch chetny na samczyki, to problem sam sie rozwiazal. :wink:

Asiek 

Wysłany: Pon Maj 09, 2005 12:43 pm   

no ja tez bym byla chetna ale nie wiem czy przeslesz je do Sopotu :)

Arek

Wysłany: Pon Maj 09, 2005 11:32 pm   

Cześć
Też wezmę parę sztuk. Dlugo na nie czekalem :D .Jestem z okolic Warszwy.
Pozdrawiam
Arek

GG.1855107

aajaa 
Adrianna

Wysłany: Wto Maj 10, 2005 7:59 pm   

Nie nadmuchać , tylko dopełnić torebkę tlenem z butli, w każdym sklepie ZOO powinni ci to zrobić.

pw1989

Wysłany: Śro Maj 11, 2005 6:57 pm   

WItam!!! Ja też jestem chetny na kilka sztuk :) Ile wynosi ptrzesyłka?? Ja jestem z Wrocławia... Moze jest jeszcze ktoś z Wrocławia chetny na nie(koszty przesyłki na pół) ??

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Śro Maj 11, 2005 11:10 pm   

Bądź łaskaw spojrzeć skąd jest autor wątku.

GAN

storch31 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 12:14 am   

Witam
Czy moglibyście łaskawie pisać,ile sztuk chcecie wziąć?
To by trochę uprościło sprawę i Monetce (bo będzie wiedziała czy pakować rybki do worka na śmieci :D czy też malutkiego woreczka) i mnie bo będę wiedział ile trzeba samic załatwić.
Wstępnie dogadałem się z gościem na giełdzie,że mógłby przywieźć z Czech samiczki tylko muszę wiedzieć ile.A po 5 szt. to podejrzewam ,że nie będzie mu się chciało tyłka ruszyć.
Pozdrawiam
Piter

Asiek 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 5:18 am   

bede wiec tak laskawa i napisze ze chce 3 sztuki :D
a tak na powaznie to sorry za drobne przeoczenie i nie podanie wyzej wymienionej ilosci :)

Gość

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 7:46 am   

decyduje sie na 3szt:)

pw1989

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 7:53 am   

Ten post powyzej jest mój. Wiecie może dlaczego niechce mnie logować automatycznie po wejsciu na strone?? Zaznaczyłem przy logowaniu tą zakladke aby to robiło...

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 10:02 am   

Sprawdź, czy Twoja przeglądarka nie ma wyłączonej obsługi ciasteczek (cookies).

GAN

monetka 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 11:15 am   

Cytat:
...Czy moglibyście łaskawie pisać,ile sztuk chcecie wziąć?
To by trochę uprościło sprawę ...

Swiete slowa Storch!

Nie wiem czy wystarczy mi tych podrosnietych (22 tyg.) na cale "zamowienie", dlatego osoby, ktore chca pare sztuk musza sie liczyc z tym, ze dostana mix z tymi mlodszymi (8-9 tyg.), ale w koncu male jest piekne! :wink:
Cytat:

....w każdym sklepie ZOO powinni ci to zrobić....

Tak, tylko sklepy beda zamkniete, a nie bede pakowac ryb do workow dzien przed wyjazdem. :wink:

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 1:31 pm   

Spokojnie możesz napompować ustami, a jak masz, to pompką do rowerów czy materacy.

GAN

monetka 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 2:50 pm   

gan napisał/a:
Spokojnie możesz napompować ustami, a jak masz, to pompką do rowerów czy materacy.

GAN

O.K. sprobuje pompka, jak sie nie "bedzie dalo", to ustami, w koncu nie pale i nie pije (nalogowo), to moze nie padna od mojego wydechu! :wink:

Aha, zamowienia na inki przyjmuje tylko do jutra, w sobote rano wysylam "moich ludzi" z przesylka. :lol:

Dla zainteresowanych jeszcze dodatkowa informacja, Apistogramma baenschi sa dosyc agresywne, u mnie Ap.viejita chociaz dwa razy wieksza, nie jest zastraszona, ale musi im ustepowac.
Spokojne pielegniczki raczej nie nadaja sie na towarzystwo dla "inek".

Remwar 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 2:57 pm   

Bardzo jestem zainteresowany ap. baenschi - ale zanim się zdecyduję, chciałbym wiedzieć:

- ile par można trzymać w 56l (pewnie tylko 1)
- ile kosztowałyby ryby z Czech (samiczki)
- i ile kosztowałaby mnie przesyłka :)

Po prostu nie dałbym rady ze zbyt dużymi kosztami... A swoją drogą, mieszkam w Gdańsku, Asiek w Sopocie więc można by zrobić jakąś kombinowaną przesyłkę Polska-Północ :wink:

monetka 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 4:48 pm   

Cytat:
...- ile par można trzymać w 56l (pewnie tylko 1)...

W tak malym akwa tylko parke, odradzam uklad 1+2, samice sa wzgledem siebie dosyc agresywne (szczegolnie podczas tarla "biora sie niezle za pyski). Tak jak dla wiekszosci Apisto taki baniaczek jest troche maly, ale probowac mozna.
Co do dwoch pozostalych pytan, to juz Storch niech sie wypowwie, bo ja nie mam pojecia.

Asiek 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 7:36 pm   

Remwar napisał/a:
A swoją drogą, mieszkam w Gdańsku, Asiek w Sopocie więc można by zrobić jakąś kombinowaną przesyłkę Polska-Północ :wink:

jestem jak najbardziej za :)

Remwar 

Wysłany: Czw Maj 12, 2005 10:13 pm   

No to chętnie bym sobie coś odhodował z parki, potem mógłbym wymienić młode z Asia ==> różnorodność genetyczna 8) Trójmiasto potentatem w hodowli Ap. baenschi 8)

Pytanie tylko, czy stać mnie na samiczkę :? Monetko - ile Ap. baenschi kosztowały Cię w Niemczech?

monetka 

Wysłany: Pią Maj 13, 2005 12:25 am   

Cytat:
... Monetko - ile Ap. baenschi kosztowały Cię w Niemczech?

Placilam dokladnie 18,90 Euro za sztuke, sklep jest jednym z drozszych, ale jedyny, gdzie mieli Ap."inka".

pw1989

Wysłany: Pią Maj 13, 2005 7:50 am   

Witaj! Oj to ja chyba zrezygnuje, gdyz nie bedzie mnie stać na zakup samiczki.

mareksulejewski

Wysłany: Pią Maj 13, 2005 10:39 am   

to może kup z kimś na spółkę

Odpowiedz do tematu