Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Swiatło a ikra
Autor Wiadomość
janusz 

Wysłany: Pią Kwi 22, 2005 9:41 pm   Swiatło a ikra

Witajcie - jeśli ktoś z Was miał podobne sytuacje niech odpisze. Chodzi mianowicie o to iż moje barwniaki thomasa składają ikre w akwa ogólnym i wszystko jest dobrze do momentu gdy gasze światło - wtedy szybko zjadają ikre - nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ( napewno nie są atakowane przez współmieszkańców).

pozdrawiam
--------------
janusz

Gość

Wysłany: Sob Kwi 23, 2005 8:55 am   

Witam!!!
Mialem podobnie z barwniakami czerwonobrzuchymi, nie gas im swiatla gwaltownie tylko stopniowo i bedzie oki, u mnie tak bylo. Musza sie powoli przyzwyczajac do nocy a nie nagle jasno i nagle ciemno to moze je stresowac i dlatego zaczynaja zjadac.
pozdrawiam i zycze powodzenia w hodowli :)

janusz 

Wysłany: Czw Kwi 28, 2005 2:28 pm   

Ok dzięki za rade choć tak do końca nie jestem o tym przekonany a powolne gaszenie nie wchodzi w rachube bo nie mam takiej możliwośći

pozdrawiam
--------------
janusz

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pią Kwi 29, 2005 10:27 am   

moze przyczyna zjadania ikry jest inna?
moze ryby stresuja sie towarzystwem w akwa?
a moze trzeba im dac troche czasu zeby sie oswoily z obowiazkami rodzicielskimi?

swiatlo mozesz gasic wczesniej, zanim zapadnie zmrok - wtedy w akwa bedzie sie sciemnialo stopniowo.

moje akwarium

Remwar 

Wysłany: Sob Kwi 30, 2005 9:10 pm   

Możesz też najpierw podnieść pokrywę (będzie trochę ciemniej) i dopiero gasić.

Qrak 

Wysłany: Pią Maj 06, 2005 7:07 pm   Re: Swiatło a ikra

janusz napisał/a:
jest dobrze do momentu gdy gasze światło - wtedy szybko zjadają ikre - nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje ( napewno nie są atakowane przez współmieszkańców).

tez mialem taki problem z ty ze gdy gasilem swiatło wiekszosc obsady odrazu zchodzila sie na darmowy kawior :lol:
wg mnie trzeba nie gasic swiatla albo postawic przy akwarium lampke nocna (wlaczona :lol: )

art2005

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 2:24 pm   

Jezeli nikt w akwariumnie ma ochote na jajeczka to moze faktycznie stresuja sie wylaczeniem swiatla. Moze jak wylaczysz swiatlo w akwarium zostaw wlaczone przez jakis czas swiatlo w pokoju. Druga mozliwosc: gdzies czytalem, ze niektore rybki "trenuja" przed wlasciwym maciezynstwem. 3-4 pierwsze tarla sa wtedy pozerane po pewnym czasie jeszcze przed wylegiem. :( Zycze powodzenia.

janusz 

Wysłany: Wto Maj 31, 2005 4:11 pm   

Dzięki wszystkim za rady----- już wszystko jest ok obydwie pary barw thomasa regularnie składają ikre i już jej nie zjadają myśle że dojrzaly już do pelnego rodzicielstwa chociaż w ogólnym nie udaje mi sie małych odchować czekam aż w mniejszym młode barw czerwonobrzuche podrosną i zwolnią miejsce dla thomasków

pozdrawiam
-------------
janusz

Odpowiedz do tematu