Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Narybek A. trifasciata
Autor Wiadomość
Jesion1

Wysłany: Nie Mar 07, 2004 10:50 pm   Narybek A. trifasciata

Wiatam!!!
No i stało się tak jak powiedział Radek Korona w moim poście dot. agresji w/w samca mam narybek :lol: Właśnie dzisiaj pojawił się przy wyjściu z kokosa :D Pływa sobie śmiało przed wejściem pilnowaany bacznie przez samicę. Mam jednak pewne obawy. Jest to pierwsze tarło, no i za bardzo nie mogę uwierzyć w tą raptowną miłość samca :wink: więc mam pytanie. Odłowić jegomościa czy dać im szansę. Może jakieś sugestie?

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pon Mar 08, 2004 9:54 am   

daj im szanse :-) nie pamietam jakiej wielkosci akwa i co tam w nim jeszcze plywa, ale akurat u tych rybek zdarza sie, ze samczyk sporo pomaga w opiece nad potomstwem. a jakby byl niemile widziany to bedziesz mial latwo go odlowic "zza filtra" ;-)

GP

moje akwarium

Radek Korona 

Wysłany: Pon Mar 08, 2004 3:40 pm   

Ja swojego samczyka wylowilem tak na wszelki wypadek przed wylegiem ikry. Nie chcialem ryzykowac, bo rybki byly juz dosc leciwe - samczyk pozyl jeszcze dwa tygodnie... Jesli to ich pierwsze tarlo to zostaw samczyka. Swoja droga to jakiej wielkosci sa rybki? Moj troche ponad pol roczny samczyk juz sie wybarwil, ale chyba na tarlo jeszcze poczekam bo samiczki mam jeszcze malutkie. Obserwowales zaloty tuz przed tarlem? To chyba moj ulubiony widoczek rybkowy jak samczyk probuje naklonic samiczke, zeby poplynela z nim w jakis zakatek :-) .

--
Pozdrawiam
Radek Korona

Jesion1

Wysłany: Wto Mar 09, 2004 8:59 am   

Akwarium ma wymiary 45x35x30 (dł,szer,wys). Parametry wody Kh-3, Gh-4, Ph-6,5 mierzone testami JBL. W akwariumjest doniczka, kokos, jedna mała amazonka garść liści dębu i nie ma podłoża. Jest przeznaczone tylko dla tej jednej pary rybek.

Bolesław Gaweł
Gość
Wysłany: Czw Mar 11, 2004 12:23 pm   

Cytat:
Odłowić jegomościa czy dać im szansę. Może jakieś sugestie?

Chyba obojetne. O ile pamietam, to samiec ani specjalnie nie pomaga ani nie przeszkadza.

Pozdro

Bolek

Odpowiedz do tematu