Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otoski out?
Autor Wiadomość
orzelek

Wysłany: Pon Maj 03, 2004 8:53 pm   Otoski out?

Coraz bardziej sklaniam sie ku eksmitowaniu otoskow z mojego akwarium. Mam dosc juz zalegajacych wszedzie ich kupek. Zamiast jesc glony (ktorych jest troche w akwarium) zabraly sie za korzenie. Efektem tego sa brazowe bobki, ktore znajduja sie na roslinach, korzeniach oraz zwirze. Jeszcze nie mialem nigdy tak zasyfionego zbiornika mimo odmulania co tydzien - dwa. Otoskow jest 5, albo zostawie sobie dwa (wiem ze to stadna rybka i powinna byc w wiekszej grupie), albo oddam komus wszystkie i kupie sobie ze dwie kosiarki.
Czy wasze gloncie tez tak brzydko sie zachowuja i smieca w akwarium?
malawi_tanga_sa

Radek Korona 

Wysłany: Pon Maj 03, 2004 10:13 pm   

Ja mam 3 otoski na 240l akwa i nie wiem czy mam kupki bo mam glony ;-) . Ale po pierwsze te glony co mam to nie specjalnosc otoskow, a po drugie to otoski bardzo mi sie podbaja. Jesli nie znajdziesz chetnego to rybki chetnie przyjme/odkupie/wymienie sie za roslinki.

--
Pozdrawiam
Radek Korona

orzelek

Wysłany: Wto Maj 04, 2004 12:33 pm   

Radek Korona napisał/a:
Ja mam 3 otoski na 240l akwa i nie wiem czy mam kupki bo mam glony ;-) . Ale po pierwsze te glony co mam to nie specjalnosc otoskow, a po drugie to otoski bardzo mi sie podbaja. Jesli nie znajdziesz chetnego to rybki chetnie przyjme/odkupie/wymienie sie za roslinki.

Wylowilem trzy sztuki i zostawilem sobie dwie. Chetnie bym sie podzielil, ale raczej nie bywam w Twoich okolicach. Jesli odwiedzilbys Kielce to zapraszam ze sloikiem ;)
malawi_tanga_sa

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Wto Maj 04, 2004 2:05 pm   

po moich otoskach nie zauwazylem nadmiaru "przetworstwa". mam ich 8 na 200L. za to w drugim akwa mam jednego L-134 - i to jest hebel nie ryba ;-) a wiory leca w oszalamiajacych ilosciach.
jakbym sie wybieral do Kielc to tez sie chetnie zapisze na twoje nadmiarowe.

P.S.
sprawdz swoja strone czy sie jakies swinstwo nie dokleilo. otworzylo sie multum okienek i jakies dziwne rzeczy mi z kompem zaczelo robic.

moje akwarium

Remwar 

Wysłany: Wto Maj 04, 2004 4:02 pm   

Kiedy ja wpuszczałem po raz pierwszy otoski (5) do mojego 56l, miałem jedną dużą roślinę całkowicie wręcz pokrytą glonami. Po godzinie pojawiły się już jaśniejsze pasy, a po dwóch czy trzech już tylko gdzieniegdzie widać było glony (to taka kryptokoryna z zagłębieniami w liściach i to właśnie czasem w nich glony mi pozostały po dziś dzień). Ale ostatnio zaczęły się obijać i widzę glony na szybie przedniej (akwarium stoi przy oknie i nic na to nie poradzę). Wolą skubać glony z korzenia i roślin aniżeli z szyb...

orzelek

Wysłany: Wto Maj 04, 2004 7:20 pm   

Grzegorz Prusinowski napisał/a:
jakbym sie wybieral do Kielc to tez sie chetnie zapisze na twoje nadmiarowe.

Juz mam dwoch chetnych, jesli Radek nie wezmie otoskow to ziomal z Kielc je kupi

Cytat:

sprawdz swoja strone czy sie jakies swinstwo nie dokleilo. otworzylo sie multum okienek i jakies dziwne rzeczy mi z kompem zaczelo robic.

:shock: U mnie sie otwiera tylko moja strona. Uzywam MyIE, ktory potrafi blokowac pop-upy wiec moze masz racje. Mam miejsce na serwerze TPSA, ale za cholere nie moge tam uploadowac strony :?

BTW kupilem dzis parke zyworodek Endlera :) Jak ostatnia lama kupilem przed poczytaniem o nich cokolwiek, wstyd mi :oops: Mam nadzieje, ze pielegniczki nic im nie zrobia, sa takie malenkie...
malawi_tanga_sa

Cypis

Wysłany: Sob Maj 08, 2004 10:22 pm   

Panowie pozwolą, że się przyłączę. Od kilku lat mam kulę 25 z jedną złotą rybką.
Dopiero w tym roku wzięło mnie na prawdziwe akwarium i trafiłem do was bo zakochałem się w pielęgniczkach.
Jak już urządziłem moje pierwsze 70l to postanowiłem pomóc trochę welonowi i wrzuciłem mu otoska. Opieprza się strasznie a ostatnio strasznie klei się do welona. Teraz się zastanawiam czy z samotności czy to tak naprawdę syjamski o którym czytałem w "Akwarium", że w młodym wieku można pomylić z otoskiem. Nigdzie nie mogę znaleźć dobrych zdjęć.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pon Maj 10, 2004 1:39 pm   

czesc,
troszke nie na temat, ale co tam ;-)
zeby pomylic otoska z syjamskim trzeba miec dobrych pare dioptrii na oko. zdjecia znajdziesz np. na planetcatfish.com, jesli znasz nazwy lacinskie.
ta kule najlepiej by bylo przeznaczyc na jakies mini-roslinne albo na wazonik/beczke do kiszenia ogorkow/itp

moje akwarium

Radek Korona 

Wysłany: Pon Maj 10, 2004 5:28 pm   

Dobrze sie tez nadaje na cukierki ;-) . A co do fotek to sa tez na www.akwafoto.pl i sa tam polskie nazwy.

--
Pozdrawiam
Radek Korona

Cypis

Wysłany: Śro Maj 12, 2004 10:57 pm   

Dzięki. Nadal się uczę. Cukierki OK, pomyślę co do ogórów to nie lubię a otosek nadal męczy. I co dziwne w dzień też a czytałem, że to nocna ryba.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pią Maj 14, 2004 2:42 pm   

welonka pewnie jest chora, bo ma zle warunki do zycia. otosek (jesli to on?) zeruje na niej. meczysz rybki.

moje akwarium

monetka 

Wysłany: Pią Maj 14, 2004 3:19 pm   

Cytat:
... a otosek nadal męczy. I co dziwne w dzień też a czytałem, że to nocna ryba.

Po pierwsze dokup temu biedakowi kilku towarzyszy, bo Otoski powinny byc trzymane w grupie, minimum kilka sztuk.
Po drugie wloz do akwa (jak nie masz) kawalek korzenia, najlepiej z miekkiego drzewa, (np. Moorkien, Mangrove) Otoski lubia sobie "possac", byc moze odczepi sie wtedy od welonka.
Po trzecie zeruja glownie w nocy, ale i w dzien sie nie obijaja. :wink:

Cypis

Wysłany: Pią Maj 14, 2004 10:47 pm   

Dzięki. Zrobione.

Zuska

Wysłany: Czw Paź 20, 2005 2:05 pm   

Ja z Wieklka ochotą przyjmę toje otoski. Mieszkam w Warszawie! Są mi bardzo potrzebne! Pozdrawiam!Email: rekinek2004@o2.pl

matijasz 

Wysłany: Czw Paź 20, 2005 2:57 pm   

HeHe. Radzę spojrzeć na datę ;) Kilka miechów już zleciało.

Gość

Wysłany: Czw Paź 20, 2005 8:02 pm   

matijasz napisał/a:
HeHe. Radzę spojrzeć na datę ;) Kilka miechów już zleciało.

Ja juz nawet nie pamietam do kogo poszly otoski ;)

Odpowiedz do tematu