Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ogólne zaurouczenie barwniakami szmaragdowymi
Autor Wiadomość
3mat 

Wysłany: Czw Maj 18, 2006 1:13 pm   ogólne zaurouczenie barwniakami szmaragdowymi

Jako że dzisiaj nie miałem prawie lekcji, to po szkole rowerkiem zrobiłem objazd po wszystkich (prawie) sklepach zoologicznych w Gdyni. Moim głównym celem było wciśnięcie gdzieś 2 danio malabarskich (sa w akwarium z barwniakami czerw. w czasie tarła i boję się o narybek). Po godzinie znalazłem sklep z bardzo miłym sprzedawcą, który zgodził się odkupić rybki 2,50/szt.

Przy okazji rozglądałem się za ciekawymi pielęgniczkami - i tu załamka :evil: albo nie ma nic, albo mają brzydkie, poobgryzane kakadu, agassizy (lub co najwyżej borelki), albo został jeden samiec kakadu-tyran na całe akwarium. Jednak w dużym zoologiku przy Tesco znalazłem cudo... barwniak szmaragdowy :shock: a do tego pani sprzedawczyni wie czym różni się barwniak czer. od tego cuda i ogólnie zna się na pielęgniczkach (ponarzekaliśmy sobie na tragiczną sytuację akwarystyczną na północy :wink: ). Tylko cena - 18zł/szt :evil:

I mam jeszcze jeden problem (te 36zł/parkę jakoś zniosę :???: ). Dysponuję dwoma baniaczkami - 112l + 30l i w planach (dalekich :sad: ) mam 60l. Do tego 2 parki czerwonobrzuchych i obie w czasie tarła (dwutygodniowe i jednodniowe młode :smile: ). Co mam zrobić :?: Za bardzo nie chcę pozbyć się żadnej parki barwniaków. Czy dałoby się połączyć w tej 112tce dwie parki - czerwonobrzuche+szmaragdowe :?:

Siem trochę rozpisał, ale mam nadzieję, że ktoś to przeczyta, przetrawi i pomoże :mrgreen:

rafalplodz

Wysłany: Czw Maj 18, 2006 6:26 pm   

witam niestety najprawdopodobniej nie uda ci sie ten eksperyment sam przerabiałem taki scenariusz u siebie i przetrwała parka szmaragdów niestety

janusz 

Wysłany: Czw Maj 18, 2006 10:23 pm   

Barwniaki czerwonobrzuche napewno zdominują szmaragdowe gdyż te sa nieco łagodniejsze w usposobieniu.Ciężko mi Ci coś doradzic ale napewno już nie trzymanie dwóch par razem-------- będzie wojna.

Szpak 

Wysłany: Pią Cze 02, 2006 3:49 pm   

ja miałem kiedyś Dwie pary czerwonobrzuchych w 120l. i jakos żyły razem ale byl tylko jeden mały mankament takiego połaczenia niechcialy sie rozmnażac. A wiadomo,iż każdy by chciał miec młode.
Jak chcesz to mozesz sprubowac, ale najpierw sam ocen charakter swoich barwniaków, bo bywajązupełnie różne zupełnie jak ludzie (oczym sie bardzo często nie pamięta) zdażaja suie egzemplaże któe bez rzadnych problemó będą ży z guikami, a są też takie które potrafią zabic cos kilka krotnie wiekszego od siebie.

Odpowiedz do tematu