Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ap. baenschi
Autor Wiadomość
Remwar 

Wysłany: Sob Sie 05, 2006 9:40 pm   Ap. baenschi

Jak zapewne zauważyliście, ostatnio nie pisałem nic na forum. Nie miałem o czym. Pomimo zastosowania przeze mnie metody na stymulację tarła (pora sucha i deszczowa) do rozrodu nie doszło. Moje ryby są ciągle zestresowane, w tym upatruję przyczyny mojego niepowodzenia.

Nie chciałbym, aby te rybki padły bezpotomnie, toteż moja propozycja jest następująca: kto naprawdę czuje się na siłach rozmnożyć te ryby, a najlepiej - ma inne ryby tego gatunku w celu wymieszania krwi, niech napisze w tym temacie.

Ryby wyślę przesyłką konduktorską na mój koszt. Mam tylko małą prośbę - chciałbym dorzucić do zestawu Iriatherina werneri, ok. 5 sztuk i ew. jakąś krewetkę Fire Red / Red Cherry. Zbliża się remont u mnie w mieszkaniu i wolałbym wygasić akwaria, przynajmniej na jakiś czas.

Posiadam też naprawdę duże ilości mikrozorium oskrzydlonego oraz trochę innych roślin, mogę oddać też 1 korzeń porośnięty w/w rośliną. Dobry zestaw na rozruch zbiornika, aczkolwiek pokryty ślimakami.

Pozdrawiam forumowiczów :smile:

PS: Co do Nazewnictwa - efekt moich starań był taki, że czytałem Gramatykę polską. Niedługo jednak idę na studia i zawieszam moje akwarystyczne hobby, z nazewnictwem włącznie.[/b]

janusz 

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 11:02 am   

Wielka szkoda że dzieli nas duża odległość bo chętnie wziąłbym te rybcie z krewetkami i roślinkami włącznie.

furraan 

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 6:46 pm   

Myślałem o Twojej propozycji od wczoraj . Nie wiem czy jestem najbardziej odpowiednią osobą do tego aby je spróbować rozmnożyć ( domyślnie : Gan , Bolek , Grzesiek Prusinowski tudzież Chrisek ) jednak jeżeli w/w się nie podejmą się tego , podejmę się ja . Co prawda nie mogę rozmnożyć Dicrossusów , ale z innymi gatunkami radziłem sobie całkiem nieźle . Moje obawy dotyczą przede wszystkim tego , że nie posiadam RO ( twardości mojej wody akwariowej to : 13 i 15 , ph 6.6.-6.8 ) . Jednak niedługo mogę mieć podłoże Amazonia , która nieźle zbija twardości wody i którą planuję umieścić w 32 l
Akwaria jakie mogę zaproponować do chowu Apistogramma baenschi :

lub

to drugie jest co prawda małe ( 32 l - 65*20*25 ) ale może dla jednej pary jakimś cudem wystarczy .
To wszystko jednak tylko przy ewentualnym braku zainteresowania Naszych Guru , bo w/g mnie to Oni powinni się zająć Apistogramma baenschi .

Pozdrawiam życząc powodzenia na studiach oraz gratuluję Twojej postawy dot. Apistogramma baenschi ( brak egoizmu )

Remwar 

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 7:16 pm   

Dostałem wiadomość od IDiDiTa - ma on jednego samczyka Ap. baenschi z odłowu. Posiadając inne ryby tego gatunku, jest moim zdaniem dobrym kandydatem. Ale zobaczmy, kto jeszcze się pojawi - może ktoś ma więcej ryb z gat. Ap. baenschi?

Janusz - z roślinami nie ma najmniejszego problemu, polecą pocztą. Ale jest ich naprawdę dużo, zarośniete 112l i na wpół zarośnięte 56l.

Furraan - z RO może być problem, moje ryby mają od pewnego czasu "porę deszczową", pływają właściwie w samym RO. A co do studiów, dziękuję; "mechanika i budowa maszyn" na PG :wink:

Na razie najlepszą osobą do tego jest IDiDIT. Ma on rybkę Ap. baenschi (jeśli moja samiczka jest płodna, można wymieszać geny), wiem także, że Ap. baenschi się u niego tarły. U mnie do tarła nie doszło; wykluczam to, że go nie zauważyłem, ponieważ ryby wyglądają tak, jakby nie stanowiły pary.

Nikoo 

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 7:21 pm   

Ja też bym wziął trochę roślin.

Szczupak

Remwar 

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 9:13 pm   

Jeśli nikt inny nie wyrazi chęci rozmnożenia Ap. baenschi (posiadając inne ryby z tego gat.), w środę rano rybki jadą do IDiDiTa. Czyli czas zgłoszeń do wtorku :wink:

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Nie Sie 06, 2006 9:30 pm   

eh, Remwar, wszystko zrozumiem, szkoła, kobiety, ten, no, śpiew... ale żeby BEZ AKWARIUM W DOMU?!
no cóż, wracaj szybko w każdym razie. ale teorie mógłbyś uprawiać nadal, przecież od internetu cię nie odpinają. bez ciebie dział nazewnictwo można właściwie zamknąć.

moje akwarium

Remwar 

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 3:09 pm   

Zgłoszę wniosek o odebranie mi moderacji Nazewnictwa. Nie chciałbym być kolejnym moderatorem - widmem :wink:

Wszystkich sympatyków Nazewnictwa muszę oczywiście przeprosić za wycofanie się z projektu.

A co do mojej akwarystyki - zobaczymy, jak będę sobie radził na studiach. Wolę zrezygnować z akwariów niż obserwować, że marnieją, bo brakuje mi czasu.

PS: Ryby pójdą do IDiDiTa.

janusz 

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:38 pm   

Remwar napisał/a:
Janusz - z roślinami nie ma najmniejszego problemu, polecą pocztą. Ale jest ich naprawdę dużo, zarośniete 112l i na wpół zarośnięte 56l.

Jeśli nie sprawiłoby Ci to kłopotu to chętnie je wezmę ------ podzielę się ze Szczupakiem.

David 
Knight

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:42 pm   

Decyzja odpowiedzialna... choć dla chcącego nic trudnego :wink:

Mam nadzieję że "kiedyś" do Nas wrócisz. Powodzenia na studiach :!:

lukasz14 
South America Maniac

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 7:49 pm   

No cóż..Szkoda Remwar,że odchodzisz ale rozumiem szkoła ważniejsza :wink: Mamy nadzieję,że powrócisz w nasze grono gdy sytuacja ze studiami się ustatkuje :smile: Życzę Ci samych sukcesów na uniwerku :grin:

CZAS PRZEBUDZENIA :) .

Remwar 

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 9:21 pm   

Spojrzałem dziś na moje 112l. Obsada to 4 I. werneri i jedna czy dwie krewetki. Setki ślimaczków. Wody nie zmieniałem zbyt często, całe jest zarośnięte roślinami.

Uznałem, że nie mam serca się pozbyć tego zbiorniczka :wink: Zwalczę ślimaki, trochę zmienię wystrój i ustawię zbiornik jako dekoracyjny. Po rozwaleniu ślimaczków wpuszczę stado neonów, a do tego może jakieś pielęgniczki. Zastanawiam się pomiędzy Ap. cacatuoides, a M. ramirezi. Ale najpierw tępienie szkodników...

Oczywiście, Ap. baenschi odpływają od IDiDiTa - na hodowlę nie mam niestety czasu. Za to rośliny i resztę zostawiam sobie - mam nadzieję, że się Janusz nie gniewasz.

janusz 

Wysłany: Pon Sie 07, 2006 9:36 pm   

Remwar napisał/a:
mam nadzieję, że się Janusz nie gniewasz.

Ani trochę.
Słuszna decyzja lepiej mieć dekoracyjne niż nie mieć wcale---- powodzenia na studiach i nie tylko.

Fidel 

Wysłany: Śro Sie 09, 2006 10:56 am   

Tak w ogóle to gdzie w PL można kupić inkę-baenschi?

Rafał

charon 

Wysłany: Śro Sie 09, 2006 11:43 am   

Fidel napisał/a:
Tak w ogóle to gdzie w PL można kupić inkę-baenschi?

Sklep "Rekin" Rybnik - Boguszowice - cena prawdopodobnie nada 100 zł/szt :mrgreen:

Odpowiedz do tematu