Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Bojownik chory chyba
Autor Wiadomość
Neta

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 12:14 pm   Bojownik chory chyba

Witam
Od razu na wstepie przynaje ze nie mam pojecia zielonego o rybach akwarium mam od soboty i zupelnie sie na tym nie znam.
Opisze po krotce o co chodzi. W sobote kupilam i urzadzilam akwarium. Ma ono jakies 25 litrow jest z pokrywa, mam lampke, mam filtr, mam termometr- temperatura jakies 25 stopni. W srodku zainstalowalam rosliny, mam jakis tam zwirek, skaly, muszle- kryjowki. Mam samca bojownika i piec samic. Samiec nazwany pieszczotliwie Czerwonym Pazdziernikiem jest bardzo aktywny i gania biedne samice- UBOTY ktore musza sie chowac gdzie popadnie bo inaczej by je zameczyl.
Pierwsza sprawa to taka ze niektore samice maja powygryzywane pletwy i ewidentnie jest to sprawka Czerwonego. Nie wiem czy to sie jakos leczy ? czy same im odrosna?
Druga sprawa- Czerwony zaczal lepic gniazdo- i tez za bardzo nie wiem co dalej..czy powinnam poczynic jakies kroki czy nie? czy on tak sobie lepi to gniazdo z nudow czy szykuje sie na jakies potomstwo?
No i najwazniejsze- Czerwonemu na samym koniuszku pletwy tej tylniej pokazalo sie cos dziwnego- po prostu mu ten koniuszek pletwy zczernial- w zachowaniu nic mu sie nie zmienilo dalej ochoczo plywa po akwarium i sobie lepi to gniazdo no ale ten koniuszek pletwy mnie niepokoi.
Jakies rady ??

markus74 

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 1:24 pm   Re: Bojownik chory chyba

Neta napisał/a:

Mam samca bojownika i piec samic.

Moim zdaniem za dużo samic. Tak w ogóle z moich doswiadczeń to uważam, że 25 litrowe akwarium nie nadaje się do trzymania bojownika razem z samicami. Miałem kiedyś w takim samca i tylko 2 samice i obydwie kolejno wykończył. Być może natrafiłem po prostu na tak agresywny egzemplarz, na pocieszenie dodam, że zanim je eksterminował doczekałem się 2 razy młodych. Taki to był sobie sadysta, najpierw spłodził młode, a potem wykończył partnerkę, w przypadku tej drugiej sytuacja się powtórzyła.
Neta napisał/a:
Czerwony zaczal lepic gniazdo- i tez za bardzo nie wiem co dalej..czy powinnam poczynic jakies kroki czy nie? czy on tak sobie lepi to gniazdo z nudow czy szykuje sie na jakies potomstwo?

Na 100 % szykuje się do tarła, tarło bojowników to moim zdaniem jedno z najbardziej widowiskowych i ekscytujących aktów miłosnych możliwych do zaobserwowania w naturze. Muszę Cię jednak ostrzec, ze po miłosnych igraszkach i wykluciu młodych jego agresja wzgledem pozostałych mieszkanek akwarium znacząco wzrośnie.

Neta

Wysłany: Śro Sie 30, 2006 1:47 pm   

no dobrze ale co to moze byc ten pociemnialy kawalek pletwy ?

Agaa

Wysłany: Czw Sie 31, 2006 9:43 pm   

Buduje sobie gniazdo z piany tak też robią prętniki,też mi się wydaje że za dużo samic .
Nie mam doświadczenia jeżeli chodzi o bojki,tyle mogę powiedzieć -szykuje się do tarła.

malzonka 

Wysłany: Pią Wrz 01, 2006 6:03 am   

Być może jest to wybarwienie godowe.
Przykro mi to stwierdzić, ale poprzedzam poprzedników - wykończy samice :sad:
W takim zbiorniku i w takim układzie można trzymać np gupiki, ale nie bojki. Nie będą miały sie gdzie przed nim ukryć.

Odpowiedz do tematu