Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielęgniczka w kosmosie?
Autor Wiadomość
Remwar 

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 8:57 pm   Pielęgniczka w kosmosie?

Witam po sporej przerwie :smile:

Artykuł o misji kosmicznej: http://www.esa.int/esaCP/SEMQDB13J6F_index_0.html

I interesujący zeń wycinek:

Cytat:
One of the more unusual European payloads is the ESA/DLR Aquahab experiment, an aquatic habitat that will be used to observe the effects of weightlessness on a single cell organism, Euglena gracilis, and a small cichlid fish.

Ciekawe, jaki to gatunek.

piotrK 

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 9:46 pm   

Niezwykłe :shock:

krzychó 
Miłośnik BW

Wysłany: Pon Paź 01, 2007 9:56 pm   

Remwar, Witaj po kosmicznej przewrwie!

Zapraszam - http://www.facebook.com/p...257503074319846 - O lesie z przymrużeniem oka!

Remwar 

Wysłany: Wto Paź 02, 2007 11:55 pm   

Witam :smile:

Moje akwarium 112l przeżyło ok. 8 miesięcy totalnego braku opieki. Nie było w nim ryb, a jedynie rośliny, i to wytrzymałe, jak mikrozorium oskrzydlone.

Jak rozumiem totalny brak opieki? Cóż, mój filtr RO był odłączony (w czasie tych 8 miesięcy - i nadal - mam poważny remont mieszkania. Przestawianie ścian, wylewka na podłodzie itp. :wink: ) więc woda nie była zmieniana przez ten cały czas. Odparowała jej chyba połowa. Akwarium nie było doświetlane, a nawet filtr chodził w kratkę.

Ponieważ studiuję na dwóch kierunkach, nosiłem się z zamiarem zawieszenia mojej akwarystyki, tj. sprzedania akwarium i wszystkich sprzętów. Jednakże, kiedy w końcu oczyściłem akwarium - tzn. zmieniłem 90% wody na kranówę o GH 30 (przypominam, tylko rośliny), wykonałem poważną przycinkę roślin i włączyłem oświetlenie - zobaczyłem, że mój zbiornik wygląda naprawdę nieźle :cool: Czy wrócę do ryb - i do pielęgniczek - dopiero się okaże. Zbiornik tak czy inaczej będzie się musiał przeprowadzić w inne miejsce pokoju (choć przynajmniej jest teraz z powrotem w pokoju). Póki co wlałem tę kranówkę i jak tylko będę miał RO, wymieniam całą wodę na 1 GH lub podobną. A pierwszymi rybami, jeśli się pojawią, będą kosiarki, bo jednak mam w zbiorniku trochę tego pędzelkowatego syfu.

Jutro może wrzucę zdjęcie zbiornika pozostawionego samemu sobie przez 9 miesięcy i doprowadzonego do porządku w 3 godziny :)

Artazy 

Wysłany: Czw Paź 11, 2007 12:04 am   

Cytat:
A pierwszymi rybami, jeśli się pojawią, będą kosiarki, bo jednak mam w zbiorniku trochę tego pędzelkowatego syfu.

jeśli chodzi Ci o czarne pędzle, to raczej na kosiarki bym na twoim miejscu nie liczył :sad:

Odpowiedz do tematu