Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zbyt ''ciepłe'' oświetlenie
Autor Wiadomość
X-LADY 

Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 3:31 pm   Zbyt ''ciepłe'' oświetlenie

Mam 2 jarzeniówki 38W Arcadia Tropical Sunlight i 36W Biauty Lihgt, razem dają bardzo ciepłe i moim zdaniem za ciemne światło. Planuję zmianę tej ostatniej i chciałabym wybrać taką która da więcej światła i złamie ta żółć. Widziałam Arcadii Day Light ale nie wiem czy nie jest też za ciepła. Co polecacie? Dodam że dostępne są w tutejszych sklepach głownie świetlówki Arcadii.
Dla ułatwienia fotki, na drugim zdjęciu roślinki pochylone bo filtr mocno działał:) Wiem balagan i pusto po lewej stronie ale jeszcze cały czas pracuję nad ulepszeniem i czekam aż glony znikna bo będzie przecinka i zmiana aranżacji. Trawka zniknie, dokupię kilka roślin i mech.
[img=http://img389.images...iak3lw5.th.jpg]
[img=http://img352.images...ofiljb6.th.jpg]

Sil 

Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 10:17 am   

Zarówno Beauty Light jak i Tropical mają duży udział światła czerwonego (oraz spory niebieskiego) w widmie... i dają rzeczywiście ciepłe światło. Wymień Beauty Light na Arcadia Freshwater (7500K, daje zielonkawe światło) lub Daylight (sprawdź tylko temperaturę barwową, tj. dwie ostatnie cyfry oznaczenia na świetlówce - 65, czyli okolice 6500K będą odpowiednie).

X-LADY 

Wysłany: Śro Wrz 03, 2008 2:33 pm   

Bedę musiała niestety wymienić dwie bo właśnie jedna arcadii się spaliła nie wiedzieć czemu. Kupiłam ją kilka tygodni temu. Arcadia Freshwater tutaj nie widziałam niestety. Dzięki wielkie za pomoc zobaczę jak będę kupować czy barwa jest podana na opakowaniu.

Odpowiedz do tematu