Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pielegniczki zolte - Apistogramma Borelli, tarlo tak szybko?
Autor Wiadomość
PW

Wysłany: Pią Lis 14, 2003 1:26 pm   Pielegniczki zolte - Apistogramma Borelli, tarlo tak szybko?

Dzis jest drugi dzien jak zwodowalem sobie parke pielegniczek zoltych. Zauwazylem, cos 'dziwnego' na suficie grotki, czyzby juz doszlo do tarla? W akwa sa teraz same, wiec maja dobre warunki... sam juz nie wiem... Akwa to 60x30 i tylko jak na razie parka borelli :) mam zamiar dorzucic za pare dni byc moze druga parke i neonki :)

zdiecie: http://www.houk.terramail.pl/rybki/borelli.jpg

No i wlasnie nie wiem co to za 'glut' :) w prawym gornym rogu grotki
i dlatego sie pytam, czy to nie ma zwiazku z tarlem? Samiec jak siedzi w grotce to czasem cos tam z tym robi pyskiem...
Mam nadzieje, ze to nie jest cos zlego...

Next zdiecie: http://www.houk.terramail.pl/rybki/borelli2.jpg

Prosze o info, czy to faktycznie tarlo, bo jak tak, to normalnie szybkie one sa :) i sie ciesze.... jesli jednak jest to jakas anomalia.. to czym predzej musze zareagowac jakos...

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Pią Lis 14, 2003 4:22 pm   

Bardzo często zmiana parametrów wody prowokuje tarło.

Tego "gluta" usuń mechanicznie - zeskrob - to z pewnością nie jest ikra.

GAN

Griffith
Gość
Wysłany: Pią Lis 14, 2003 6:51 pm   

Ikra to to napewno nie jest, ale czy przypadkiem nie jest to nasienie samca?

Za bardzo sie tym czyms interesuje, a gdyby mu to bardzo przeszkadzalo to pewnie zmienilby kryjowke.

pzdr

Radek Korona 

Wysłany: Pią Lis 14, 2003 7:02 pm   

Griffith napisał/a:
Ikra to to napewno nie jest, ale czy przypadkiem nie jest to nasienie samca?

Hehe, a miales w szkole biologie? :-)

--
Pozdrawiam
Radek Korona

Gość

Wysłany: Pią Lis 14, 2003 11:03 pm   

No dobra... Radq, biologie kazdy mial :) Ale w takim razie powiedz co to moze byc? Akwarium ma dopiero tydzien, i zauwazylem to dopiero na drugi dzien po zwodowaniu rybek, czyli wczoraj.

Nie wiem, czy usuwac to, czy zostawic? huh... :/

Radek Korona 

Wysłany: Sob Lis 15, 2003 9:08 am   

Anonymous napisał/a:
No dobra... Radq, biologie kazdy mial :) Ale w takim razie powiedz co to moze byc? Akwarium ma dopiero tydzien, i zauwazylem to dopiero na drugi dzien po zwodowaniu rybek, czyli wczoraj.

Nie wiem, czy usuwac to, czy zostawic? huh... :/

W akwarium czesto pojawiaja sie rozne fajne zyjatka i nie ma w tym nic dziwnego. Mimo wszystko tego "gluta" bym usunal bo nie wiadamo co to jest.

--
Pozdrawiam
Radek Krona

Grzegorz

Wysłany: Sob Lis 15, 2003 6:49 pm   Re: Pielegniczki zolte - Apistogramma Borelli, tarlo tak szy

Cytat:
mam zamiar dorzucic za pare dni byc moze druga parke i neonki

Zastanowiłbym się nad neonkami. Mam kakadu i neony - po każdym tarle narybek jest atakowany przez stado "niewinnych" neonków. O takiej samej sytuacji czytałem gdzieś na forum, ale było już za późno.

Gość

Wysłany: Nie Lip 25, 2004 12:43 am   

Jeśli chce się rozmnażać pielęgniczki nie należy umieszczać w akwarium żadnych neonków ani zwinników. O ile ikra będzie bezpieczna to młode będą dzisiątkowane przez neony i zwinniki które będą atakowały gromadą dezorientując rodziców.

Remwar 

Wysłany: Wto Lip 27, 2004 5:37 pm   

Jak sądzicie - jakie rybki nadają się na towarzystwo dla pielęgniczek i wylęgu? Z własnego doświadczenia wiem, że otoski :wink:

Chciałbym jednak dołożyć jakieś rybki nieprzydenne - jakie się nadają?

Słyszałem o pstrzążenicach, ale nie czuję się na siłach wymieniać wodę jedną ręką a drugą łapać rybki w powietrzu :)

A gupiki? Przy TwW/TwO 6/11? Nie wydają mi sie szczególnie agresywne, a poza tym mogłyby dostarczać nieco żywego pokarmu w postaci wylęgu. Nie jestem jednak pewien, czy moje barwniaki nie zamęczyłyby "kury znoszącej złote jajka".

Co radzicie?

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Śro Lip 28, 2004 9:56 am   

podobno nadaja sie drobnoustki, maja za male otwory gebowe zeby zagrozic narybkowi. ALE: przy tak malych pyszkach trzeba do nich dostosowywac karmienie. i nie ozywia specjalnie gornej strefy akwa, bo lubia siedziec po krzakach i nie plywaja zbyt wiele.
mam gupiki z pielegniczkami i nie potrafie ocenic czy to dobre towarzystwo. nie widzialem zeby atakowaly narybek apisto, ale pielegniczki nie wydaja sie specjalnie osmielone takim sasiedztwem. poza tym gupiki nie lubia miekkiej i kwasnej wody, a niektore apisto takiej wlasnie wymagaja. u ciebie powinny sie czuc ok.
mniejsze rybki (drobniczki, zyrardynki, male kiryski) moga byc napastowane przez pielegniczki.

moje akwarium

Chris_ek 

Wysłany: Czw Lip 29, 2004 5:48 pm   

Cytat:
podobno nadaja sie drobnoustki, maja za male otwory gebowe zeby zagrozic narybkowi. ALE: przy tak malych pyszkach trzeba do nich dostosowywac karmienie. i nie ozywia specjalnie gornej strefy akwa, bo lubia siedziec po krzakach i nie plywaja zbyt wiele

Mam w swoim akwarium drobnoustki co prawda beckforda a nie te mniejsze (ktore ponoc lepiej nadaja sie na towarzystwo dla pielegniczek) i nie zauwazylem jakis problemow z karmieniem. Jedza wszystkie mrozonki, ktore podaje pielegniczkom (no moze czasem maja problemy z czrna larwa komara). Co do ozywiania gornej strefy to w porownaniu do innych "dither fish" ktore mialem (zwinniki jarzence, neonki) najbardziej ozywiaja gorna strefe. Samiczki faktycznie sa troche "niemrawe", natomiast ciagle "przepychanki" samcow sa dosc widowiskowe. Moze kwestia ilosci sztuk w danym zbiorniku?
Na marginesie dodam, ze ostatnio calkiem przypadkowo rozmnozyly mi sie.

chris_ek

Remwar 

Wysłany: Nie Sie 01, 2004 9:15 pm   

Dzięki za opinie. Mam nieduże akwarium 56l więc raczej zdecyduję się na gupiki 2 samce + 1 samica. Oby tylko przeżyły w towarzystwie barwniaków.

Z tego co dotąd słyszałem, kąsaczowate są stadne, a na stado raczej nie mogę sobie pozwolić. Moje 56l to zarazem tarłowe, więc raczej staram się trzymać luzy.

No, ale jak kiedyś-tam będę miał coś większego to na pewno rzuce sobie na górę jakieś stadko z biotopu :)

Remwar 

Wysłany: Wto Sie 03, 2004 5:14 pm   

To nie był jednak dobry pomysł... Jak tylko zanurzyłem woreczek w wodzie dla wyrównania temperatur, opłynął go wylęg barwniaków, z czego największe sztuki były większe od samca gupika bez ogona. Po pewnym czasie otworzyłem worek. Większy samiec, odważniejszy, raźno wpłynął do nowego domu. I pływał przez jakieś 3 (TRZY) sekundy, kiedy to samica barwniaka go chwyciła i pozbawiła ogona. Pozostałe dwa gupiki wlałem do 27l z 2 brzankami i kosiarką, jakiś czas potem wrzuciłem tam gupika inwalidę, zanim został zjedzony do końca.

W moim zamierzeniu wylęg gupika miał posłużyć za pokarm, ale to już sztuki rozpłodowe objęły tę funkcję =/ "Akwarium, które przed nikim nie klęka =)".

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Wto Sie 03, 2004 10:37 pm   

Akwarium, które przed nikim nie klęka =)

Barwniaczki mają charrrakterki :lol: . Kiedyś dawno miałem czerwonobrzuche z gupikami, ale to gupiki były pierwsze w akwa. Twoje uznały, że je karmisz.

GAN

Remwar 

Wysłany: Śro Sie 04, 2004 6:14 pm   

Jak mu odrośnie ogon to znowu go wrzucę na chwilę :twisted:

Wszakże pokarm zasmakował rybkom - zainteresowanie nim było bardzo wyraźne.

Skun
Gość
Wysłany: Pią Lut 04, 2005 8:12 pm   Rozmnazanie Borelli

:D elo to nie ikra ten glut tylko moze nasienie musisz jeczne nad tym popracowac aby byly skutki

Odpowiedz do tematu