Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramirezy w małym akwarium
Autor Wiadomość
idzik6

Wysłany: Sob Paź 11, 2003 3:30 pm   Ramirezy w małym akwarium

Witam

(mam nadzieje, że nie jesteście nadal na mnie źli..było minęło ???)

Ale teraz mam zamiar sobie hodować kilka gatunków pielęgniczek w jedno gatunkowych akwariach.

Pierwsze z nich 70 litrowe będzie poświęcone Ramirezom. I tu mam kilka pytań:

- co będzie lepsze żwirek 2-3mm czy taki jasno biały piasek ???
- jaki macie pomysl na to by filtrować wodę przez torf gdy mam filtr do ktorego nie mogę go włożyć ???
- jeżeli ten torf to zły pomysł to co polecicie abym zrobił i czym z wodą aby była odpowiednia dla pielęgniczek Ramireza ???
- akwarium ma standardowy wymiar więc pytanie się nasuwa ile pilęgniczek Ramiereza mogę trzymać. Tzn dokładniej mówiąc chciałbym jedego samca i najlepiej kilka samic, ale one żyją parami więc niektóre byłyby samotne. Jakie inne rozwiązanie więc zastosować ???
- jakie najlepsze będą parametry wdoy i temperatura dla nich ???

Dzięki z góry za odpowiedź :D

POZDRAWIAM :D

Gość

Wysłany: Wto Paź 14, 2003 12:18 pm   idka

Witam!

Więc tak...proponuje zakup 2 samców i 3-4 samiczek, zeby sie dobraly w parki. Potem 2 samotne samice opchnac!

Pozdro!

Bartus_M 

Wysłany: Wto Gru 02, 2003 10:46 pm   Pielęgniczki

Idzik!
Wiesz że w naturze pielęgniczki zadowalają się małą powierzchnią życiową dlatego jeżeli porównać by twoje akwarium z naturalnym środowiskiem- nie zawsze z resztą jest małe, to i tak zapewnisz im rarytas. Ja bym proponoiwał na twoim miejscu jako podłoże zastosował bym pisaek, dlaczego? ponieważ bardzo świetnie się oczyszcza z zewnątrz-ale jeżeli już byś się skusił na coś takiego to koniecznie musaiłbyś się postarać np. o świderki. Jeżeli w filtrze nie masz pojemnika na wkłąd torfowy lubsam torf, proponowałbym dno zbiornika wyłożyć kilkoma liśćmi które w bardzo dobry sposób wpłynełby na wartość pH wodzie dodałyby koloru cherbacianego i dobrze by wpłynełby na TwO. To chyba tyle u mnie na serwisie możesz znaleść w przykładach urządzania akwariów, zbiornik w którym dno jest wyłożone liśćmi

idzik6

Wysłany: Śro Gru 03, 2003 3:01 pm   HEJ

HEJ Bartek !

Teraz moje pielęgniczki spoczywają w rękach mojego znajomego ja już wiecej niż 700 litrów w domku narazie nie mogę mieć bo nie mam miejsca...hehe......ale dzięki, że się pofatygowałeś :D

POZDRAWIAM 8)

idzik6@wp.pl

Odpowiedz do tematu