Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
240 litrów
Autor Wiadomość
czonek

Wysłany: Wto Gru 16, 2003 11:22 am   240 litrów

HURA!! Dzisiaj stawiam dla moich ramirezek ( trzy parki) ) baniaczek 240 litrów (120*40*50), żyć nie umierać. Chętnych zapraszam do wirtualnego urządzania baniaczka. O wszystkich Waszych zrealizowanych pomysłach niezwłocznie poinformuję i udostępnię zdjęcia.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Wto Gru 16, 2003 12:46 pm   

gratulacje :-)
ale moze zacznijmy od tego jak ty to widzisz?
wszyscy chetnie sluzymy rada, ale akwarium najlepiej zalozyc _sobie_ _samemu_, ewentualnie biorac pod uwage sugestie innych :-)

powodzenia
GP

czonek

Wysłany: Wto Gru 16, 2003 3:45 pm   

Zanim o planach związanych z 240 o stanie obecnym:
Ramirezki mieszkają w akwa 112 (80*35*40) w towarzystwie;
1. Czterech kirysków spiżowych - złe towarzystwo (wszędobylskie, nachalne i żarłoczne)
2. Dwóch kosiarek - mogą być ,chociaż mam wątpliwości czy to kosiarki, ale z glonami radzą sobie bardzo
3. Sześciu hokejówek - złe towarzystwo (bardzo sprawni myśliwi)
4. Parki kakadu - bardzo złe towarzystwo (chociaż piękne, dla nich zostanie 112)

akwarium jest bardzo zarośnięte (w sensie dużo roślin)
woda z filtra RO mieszana z kranówą
filtr Fluwal 204

W związku z powyższą obsadą, mimo wielokrotnego tarła zarówno ramirezek jak i kakadu (a nawet kirysków) nie donosiłem młodych ;) .
A teraz plany:
Kakadu i reszta zostaje w 112, ramirezy przeprowadzam do 240 na razie bez towarzystwa - towarzystwo dla ramek to mój największy problem. Nie mogę się zdecydować (jak w piosence - chciałbym a boję się). Najważniejszym założeniem nowego akwarium jest przeprowadzenie całego cyklu rozrodczego ramek w jednym zbiorniku (żadnych baniaków tarliskowych, wyławiania, przenoszenia i tp.)to ma być "dom" dla ramek i temu założeniu chcę podporządkować dobór obsady. Akwarium podobnie jak 112 stka, bedzie bogato obsadzone roślinami. Królować będzie Krynia Tajlandzka i Lotos Tygrysi. Górne tylne partie zbiornika zajęte przez rośliny o długich liściach, dolne obsadzone przez rośliny wymagające mało światła - anubias nana (woda filtrowana przez torf i kilka korzeni, jednym słowem herbatka), lub takie, które są światłolubne, ale zniosą niedobory oświetlenia przypłacając to słabszym wzrostem, ale nie zmarnieją (Microsorum, Bolbitis). Kilka korzeni. Filtr eheim 2224 (od dwóch tygodni dojrzewa wspomagając filtrację w 112 stce).
Po krótce to tyle.

OT. czy nie warto by było załozyć listy dydkusyjnej apisto (wzorem klubu malawi) mysle, że to ożywi serwis. forum jest bardzo robudowane i jakby skostniałe.

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Wto Gru 16, 2003 4:32 pm   

Jako podstawowych sąsiadów ramirezek dałbym otoski w ilości co najmniej 20 szt. Ikra jest z nimi całkowicie bezpieczna - interesują się wyłącznie glonami.

GAN

Radek Korona 

Wysłany: Wto Gru 16, 2003 5:01 pm   

gan napisał/a:
Jako podstawowych sąsiadów ramirezek dałbym otoski w ilości co najmniej 20 szt. Ikra jest z nimi całkowicie bezpieczna - interesują się wyłącznie glonami.

U mnie ramirezki wyprowadzily mlode w towarzystwie prystelek, ancistrusow, kosiarek i innech pielegniczek :-) . Niestety mlode po dwoch dniach znikly i raczej nie zostaly zjedzone przez wspolmieszkancow. To bylo ich drugie tarlo (z pierwszego tarla zabralem ikre i odchowalem 3 mlode) wiec przypuszczam, ze byly poprostu niedoswiadczone. Co do zjadania mlodych przez pary ktore sa same w akwarium to mozliwe, ze powodem tego jest strach przed tym, ze moze nadejsc drapieznik. To wymyslil Bolek i jest to IMO mozliwe. Zatracanie instynktu maciezynskiego to drugie. Wiec chociazby male towarzystwo jest wskazane. Ja bym polecil jakies male pielegniczki jak trifasciata czy borelli.

--
Pozdrawiam
Radek Korona

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Śro Gru 17, 2003 10:20 am   

jesli chodzi o towarzystwo - ja bym polecal nieduze pstrazenice (C. strigatta, C. marthae i jeszcze jakies, najczesciej w sklepach sa slabo opisane). otoski sa dobrym towarzystwem dla apisto, ale same chyba wola chlodniejsza wode o silniejszym pradzie. ramirezki lubia ciepla i stojaca wode.
gupiki moglyby byc ok, chociaz malo biotopowe. ja mysle o zdobyciu i wpuszczeniu zyworodek Endlera - te juz sa z SA.
mozna sie zastanowic nad malutkimi kiryskami - pigmaeus, habrosus, hastatus - tez nie powinny zagrazac wylegowi.
opowiadal mi znajomy, ze udaje mu sie odchowac troche maluchow ramirezek w ogolnym baniaku, ale chyba trzyma je same, w wiekszej grupie.

Odpowiedz do tematu