Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: GP
Pon Cze 12, 2006 10:32 pm
Literatura
Autor Wiadomość
angulo

Dołączył: 31 Gru 2003
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: Śro Gru 31, 2003 6:54 pm   Literatura

witam

pomoze mi ktos wybrac fachowa literature zwiazana z pielegniczkami amerykanskimi. w jezyku polskim i angielskim. bez wzgledu na cene. skupil bym sie raczej na tresci, zdjeciach oraz dostepnosci w nabyciu danej pozycji.

z gory dzieki za kazda pomoc
 
 
Radek Korona 


Dołączył: 14 Cze 2003
Posty: 853
Skąd: Chełm
Wysłany: Pon Sty 05, 2004 9:36 pm   

Niestety zadnej literatury zwiazanej z pielegniczkami nie posiadam bo jestem troche za cienki finansowo, ale na http://www.rio.com.pl/ind...is-jezyk-_a.htm znajdziesz kilka pozycji. Napewno atlas dr. Uwe Römera jest godzien polecenia, ale cena jest dosc wysoka. W jezyku polskim niestety nie ma nic :-( .

--
Pozdrawiam
Radek Korona
 
 
 
Gość

Wysłany: Śro Sty 07, 2004 1:41 am   cd. literatura

witam ponownie

dzieki za pomoc. co sadzice o Southamerican Cichlids wydawnictwa Aqualog. moze ktos ma jakis poglad na temat wspomnianych juz wczesniej pozycji(np.Mergus Cichlid Atlas)?

pozdrawiam
 
 
Maciej Pietrzak

Dołączył: 01 Lip 2003
Posty: 2
Skąd: Poznan
Wysłany: Śro Sty 07, 2004 9:53 am   

czesc,
Niestety nigdy nie mialem ksiazek Aqualog Extra, ale jesli zansz angielski lub niemiecki, to co stoi na przeszkodzie? Cena wydaje mi sie przystepna.
Natomiast mam w domku jeden z atlasow Mergusa. Niestety po niemiecku. Nazwy sa jednak w indeksie rowniez po lacinie, wiec juz mam mniejszy problem. Jesli chodzi o zawartosc samego atlasu, to z pewnoscia nie znajdziesz tam innych informacji poza: miejscem wystepowania, taksonomia, maks dlugoscia, wymagana temperatura, Ph, twardoscia, itp. W sumie dane przydatne bardzo, ale mimo wszystko okolnikowe. Acha i jeszcze jedno ja mam wydanie kieszonkowe i wszystkie zdjecia sa raczej kiepskiej jakosci. Widzialem Mergusa w duzym formacie i sprawa zdjec wygladala zdecydowanie lepiej. No i ta cena... Niemieckie wydania sa z pewnoscia tansze.
pozdrawiam
_________________
fryta
 
 
angulo

Dołączył: 31 Gru 2003
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: Czw Sty 08, 2004 8:27 pm   Cd. literatura

witam

dzieki za dotychczasowa pomoc.

pytanie : jesli mialbym wybrac z ponizszych ksiazek, ktora wybrac ? moze jakies rady,wskazowki ? chodzi mi o tresc merytoryczna jak i dobrej jakosci zdjecia?

1. South American Cichlids II (AQUALOG-Reference Books)
Ulrich Glaser, Wolfgang Glaser

2. South American Dwarf Cichlids
Hans J. Mayland and Dieter Bork

3. American Cichlids I - Dwarf Cichlids
Horst Linke and Dr. Wolfgang Staeck

4. Cichlid Atlas
Dr. Uwe Römer

5. Cichlids of Central America
Konings, Ad

pozdrawiam
angulo
 
 
Radek Korona 


Dołączył: 14 Cze 2003
Posty: 853
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw Sty 08, 2004 9:25 pm   Re: Cd. literatura

angulo napisał/a:

4. Cichlid Atlas
Dr. Uwe Römer


Wybralbym wlasnie ten. Wielu pielegniczkarzy z niego korzysta. Jednak ja bym jeszcze troche zaczekal, moze ktos inny dolozy swoje trzy grosze.

--
Pozdrawiam
Radek Korona
 
 
 
angulo

Dołączył: 31 Gru 2003
Posty: 10
Skąd: Toruń
Wysłany: Nie Sty 11, 2004 12:36 am   Cd Literatura

witam

dla zainteresowanych tematem i znajacym choc troche angielski odsylam na inne forum :

http://forum.apistogramma.com/viewtopic.php?t=1553

pozdrawiam i czekam na dalsze opinie
angulo
 
 
GP 
reaktywacja w toku


Dołączył: 12 Cze 2003
Posty: 2964
Skąd: Chotomów k/W-wy
Wysłany: Śro Sty 14, 2004 5:10 pm   

Linke&Staeck jest podobno godna polecenia pozycja. duzo informacji biotopowych i ekologicznych. ale to starsza ksiazka, wiec duzo informacji taksonomicznych sie zdezaktualizowalo lub brakuje.
mam Mayland&Bork - ma mniej gatunkow niz atlas Roemera i dosc pobiezne informacje nt dystrybucji i ekologii, za to bardzo ladne mapki i tabelki z pomiarami wody w roznych lokalizacjach.
ja czekam z utesknieniem na Cichlid Atlas 2 Roemera. chyba juz sa jakies jaskolki zwiastujace jego wydanie... pierwsza czesc to najlepsze co do tej pory znalazlem.
sa jeszcze periodyki naukowe i/lub akwarystyczne, ktore pewnie oferuja sporo informacji - w nich sie pojawiaja chociazby opisy nowych gatunkow i sprawozdania z wypraw. niestety prenumerata jest dosc droga, a o pielegniczkach nie musi byc w kazdym numerze...

swoja droga - wiele zalezy od tego, czego sie od ksiazek oczekuje. tak sobie mysle, ze jak nie pojade i nie zobacze na wlasne oczy to w ksiazkach nie znajde tego, co bym chcial :-) pomarzyc - dobra rzecz.

GP
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 9