Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka grzałka??
Autor Wiadomość
Gość

Wysłany: Śro Lut 16, 2005 11:09 pm   jaka grzałka??

Witam!
Interesuje mnie Wasza opinia dotycząca grzałek z termostatem. Chodzi o to,które są najdokładniejsze i czy są jakieś niezawodne? Do tej pory w moim akwarium byl Aquael i nie muszę chyba dodawać, że podgrzewał,jak chciał. Słyszałam wiele pozytywnych opinii o marce Jager. Czy miał ktoś może Fluvala??
Pozdrawiam

Furuss

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 1:52 am   

Ja mam aquaela i ciala niezawodnie..jak dotad :D Ustawilem na 25 i tylez pokazuje termometr. Jagera ma moj kumpel i jest dokaldnie jak z aquaelem. Dokladnie tyle ile chce

cost

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 9:35 am   

ja też mam aquaela a nawet dwa i jak na razie nie narzekam, działają bez zarzutu

Gość

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 10:43 am   

Moje aquaele niestety są do bani. Są bardzo niedokładne, przez co ryby często łapią ospę. Zamierzam kupić jakiś lepszy,ale proszę o radę,bo nie wiem jaki.
Pozdrawiam

Furuss

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 12:19 pm   

Ja pewnie jakos trafilem akurat fartownie...ja osobiscie moge Ci polecic Jagera w takim razie.

Remwar 

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 4:25 pm   

Czy różnica jednego stopnia rzeczywiście wpływa na zdrowie ryb? Przyjmuję w założeniach, że rybki termometru nie widzą.

Gość

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 5:19 pm   

phi... :lol: Jakby roznica dotyczyła jednego stopnia to problemu by nie bylo. By miec w akwa temp 25-26 stopni, musze to badziewie na czuja ustawiac i srednio uzyskuje taka temp, gdy termostat ustawie na 22 :shock: Wiec chyba cos tu nie halo :? I to nie tylko w jednym akwa :x Kurde,czy nikt mi nie pomoze?? Nie chce kupowac w ciemno, zwlaszcza ze te lepsze kosztuja ok stowki...
Pozdrawiam

Jakub w--- 

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 7:42 pm   

Lepiej zapłacić więcej za Jagera niż wyławiac ryby które umerły z powodu złej temperatury :?

Gość

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 10:37 pm   

Ja polecam Vejpro , są tak samo dobre jak Jager, a o połowe tańsze :D (mam taką w 112l, i działa bez zażutu 8) ) Od biedy może być grzałka Atmana (używam takiej w kwarantannie, wcześniej był Aquael ale wylecial przez okno (dosłownie) jak o mało co nie ugotował rybek :evil: . Ustawiłem go na 24*C, termostat kończy się na 32*C a w baniaku było 36*C). Nie ma to jak krajowy niezawodny produkt, gorąco nie polecam :twisted:

Kwiatek

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 10:40 pm   

Ostatni post jest mój, nie zalogowało mnie :evil:

Gość

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 10:59 pm   

:lol: no wlasnie , aquaela mam dosc :!: Pewnie,ze lepiej wydac wiecej i miec rybki ok-o to mi wlasnie chodzilo, ze jak juz wydam wiecej to chce, by to bylo naprawde super. Chyba zdecyduje sie na Jagera :D
Dzieki za opinie.Pozdrawiam

Gość

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 11:31 pm   

Proponuje SKALAR ( najlepiej zamówic u producenta www.skalar.pl ) bo w sklepach kiepska dostepnosc.
Jest lepszy od Jagera ( i pewnie 2x tanszy ) gdyz ma zewnetrzny termostat elektroniczny zamiast prymitywnego ( i podatnego na awarie ) bimetalu
( kurcze juz XXI wiek a jeszcze takie cos jest standardem :( )
Zaleta tych grzalek to rowniez wygoda zmiany nastawy bez wyjmowania grzalki z akwarium.
Jakosc wykonania jest b. dobra.
Uzywam 2 Skalarów i nie chce juz slyszec o tradycyjnych grzalkach bimetalicznych. No chyba ze w gre wchodzi niebezpieczenstwo zmiany ustawien temp. np. przez dzieci, to wtedy moze lepsza grzalka ktora trzeba wyciagac z akwa zeby zmienic temperature.

Uwaga: Na skali ustawienia temperatury nie ma wypisanych wartosci, sa tylko kreski, dlaczego ? Moze m.in. dlatego ze dla kazdej grzalki ze zintegrowanym czujnikiem, temperatura zadana i uzyskana zalezy równiez od sposobu umieszczenia grzalki w akwarium ( temperatura uzyskana bedzie rozna przy umieszczeniu grzalki pod zwirkiem a przy wylocie filtra ).

Bushi

Wysłany: Czw Lut 17, 2005 11:37 pm   

Ostatni post był mój, tylko coś forum nie zalogowało na podstawie starych cookisów :)

marek0673

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 2:48 pm   

witam

mam Aquaela od dwóch tygodni i o dwa tygodnie za długo. Wcześniej miałem termostat i oddzielnie grzałkę i byłem z tego rozwiązania zadowolony. Niestety rzadko kiedy temperatura wody zgadza się z ustawieniem na termostacie (na grzałce). Na termostacie 25 stopni a rzeczywiście woda ma ok 20-22 stopni. Zastanawiam się nad wymianą grzałki , ale już innej firmy.

Glorification

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 5:28 pm   

Odnośnie ospy i temperatury: Polecam zrobić coś z kulorzeskiem w akwa, bez tego nawet przy 27 stopniach będzie ospa ... Ryby są ciągle przeżycane z akwa do akwa a potem skutek jest taki ,żeludzie przychodzą do sklepu i pytają czemu im się ryby ocierają o wszystko o co sie da ...

Dziś byłem w Discus Zoo w Wawce ... niestety oprócz kilku akwa z kakdu, agassizi, viejita, macmasteri i maciliensis (piękne samce), mielic również dorsigerki, niestety ze straszną ospą ... a wraz z nimi kilka zbrojników (???) L z odłowu ... ... ...

Wg mnie 22 stopnie dla pielegniczek to trochę za mało ...
Osobiście pozostaje przy min. 25.

Gość

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 9:05 pm   

No wlasnie wiem, ze SKALAR to dobry sprzęt. Po wielu latach aquaelowskich pompek mam wreszcie SKALARA, a co za tym idzie święty spokój. Ciekawią mnie te grzałki,o ktorych piszesz Bushi. Dzieki za namiary, tylko ze z tą stronką jest kłopot, bo nie można wejść ani do cennika ani do sklepu :?

No ja też staram sie, by temp w akwa nie spadla ponizej 25, ale by taka otrzymać musze termostat ustawiac na 22,bo on tak podgrzewa :shock:
POzdrawiam

Bushi

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 10:44 pm   

Anonymous napisał/a:
Dzieki za namiary, tylko ze z tą stronką jest kłopot, bo nie można wejść ani do cennika ani do sklepu

Zgadza sie, sklep internetowy nie dziala juz od dluzszego czasu. Jedyne wyjscie to zamówic telefonicznie, a ceny sa okolo 40 zl.

Na przykladzie AquaEla i Skalara widac ze równowaga w przyrodzie musi byc. Jesli produkt kiepski (Aquael ) to marketing dobry, jesli produkt dobry (Skalar) to marketingu nie ma wcale :lol:

Glorification

Wysłany: Pią Lut 18, 2005 11:56 pm   

E tam zaraz nie ma ... a poczta pantoflowa to nie marketing ... każda forma bezosobowej prezentacji (lub jak kto woli reklama) jest promocją :P jak produkt jest cienki to klient drugi raz w butelkę nabić się nie da ...

A co do Skalara ... gdy na rynku istnieje się od lat to intensywna promocja produktu nie jest konieczna ... w momencie gdy pojawiają się substytuty większość firm albo modernizuje produkt celem przedłuzenia sprzedaży , albo wycofuje się z rynku w tym zakresie... skalar chyba ze swoimi grzałkami został na mieliźnie...

Bushi

Wysłany: Sob Lut 19, 2005 12:31 am   

Z tego co widze w sklepach akwa to grzalki Skalara za bardzo nie maja konkurencji ( a na pewno w tej klasie cenowej nie ma innych grzalek z porzadnym termostatem elektronicznym )

Z rozmowy telefonicznej podczas zakupu moich 2 grzalek wydaje mi sie
ze tam (w Skalarze) po prostu jest jakas straszna indolencja w kwestii zorganizowania sprzedazy itd. Nie wiem z czego ona wynika. Moze problem personalny i potrzebuja managera :lol: ale jak znajda to ceny wzrosna :lol:

ObeR

Wysłany: Pon Lut 21, 2005 7:04 pm   

Ja osobiście mam Tetre, tylko nie wiem po co :) bo mi za grzałkę robią świetlówki :) hm może w nocy coś dobrzewa, ale w dzień to oststnio nie wiedzę żeby się załączała :)

A co do grzałek to:
- jak masz kase to: Tetra lub jager (wychodzi jakieś 70 zł.)
- zwykła grzałka za 9 żł + termostat RT2 za jakieś 25 zł.
- ew. skalar (tak jak ludzie piszą ok 40 zł + przesyłka), ale jak nie chcesz wysyłkowo to tylko dwie opcje wyżej.

Myślę że nie warto bawić się w inne wynalazki.

Gość

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 6:34 pm   

Witam posiadam od niedawna FLUVAL TRONIC 100W producent HAGEN jest z elektronicznym termostatem bardzo ladnie dziala zalacza sie przy minimalnym spadku temperatury. Mam ustawiona na 26C i trzyma idealnie.

Ninka

Wysłany: Wto Lut 22, 2005 11:24 pm   

Ja mam od niedawna Jagera w jednym akwa (od czasu jak mi Aquael parawie ryby ugotował) i Tetre w drugim. No i jeżeli miałabym wybierac między tymi dwiema grzałkami postawiłabym na Jagera, spisuje sie lepiej niz Tetra i dobrze utrzymuje wskazaną temperaturę.
Swoja drogą i tak czekam juz na zamówione zewnętrzne termostaty, nie chcę mieć znowu przykrej niespodzianki. A jak wiadomo nawet u najlepszych producentów zdarzaja się czasem wpadki, wolę sie zabezpieczyć (a raczej moje ryby) :)
Pozdrawiam

aajaa 
Adrianna

Wysłany: Śro Lut 23, 2005 6:21 pm   

A ja nie mam kłopotu , u mnie w pomieszczeniu jest temp 25st, więc woda ma taką temp, przy włączonym oświetleniu jest 26-27 st. Moim rybom podobają się te zmiany :) Mam grzałkę tetry z termostatem, ale nie była zbyt dokładna

Gość

Wysłany: Śro Lut 23, 2005 8:13 pm   

Dzieki wszystkim jeszcze raz za wskazowki. Bardzo bylam ciekawa tego Jagera i Fluvala i wlasnie miedzy nimi sie waham.
Pozdrawiam

Jakub w--- 

Wysłany: Czw Lut 24, 2005 9:39 am   

Anonymous napisał/a:
Dzieki wszystkim jeszcze raz za wskazowki. Bardzo bylam ciekawa tego Jagera i Fluvala i wlasnie miedzy nimi sie waham.
Pozdrawiam

osobiscie nie mam dobrych doswiadczen z grzalka Fluvala :?

Odpowiedz do tematu