Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: K-Pon
Wto Gru 20, 2011 9:10 pm
[200] A. baenschi - Tymcio [Kiedyś A. sp. aff. Cruzi]
Autor Wiadomość
Tymcio 

Wysłany: Pon Paź 25, 2010 8:11 pm   [200] A. baenschi - Tymcio [Kiedyś A. sp. aff. Cruzi]

Witam,
Po długim czasie nieobecności na forum i zaniedbaniu :oops: akwarium (54l) założyłem 200l które kupiłem od kolegi z forum :mrgreen: Griszy [wielki szacun]

Wymiary: 100x40x50
podłoże: piasek z budowy [buduje własny domek - dlatego ta nieobecność na forum] i keramzyt
Filtracja: kubełek jbl
Oświetlenie: 2x30W
Flora: Heniek duzy, Ludwiga, lileopsis br., lotus, kryptokoryna, mech?, anubias barteri nana, wiecej nie pamietam.
Fauna: A. Sp. af. Cruzi picuruyacu 1+4 [młodzież], para M. ramirezi, kosiarka, 7 szt. pstrązenic [ 4 - marmurkowe, 3 - plamiste], xx - gupików, 10 szt. razbor espei, 4 szt. razbor hengeli, kilka krewetek red cherry

Miało być korzeniowisko i mocna herbatka ale niestety był wybór albo zielono albo wcale. A że Kocham żoneczkę i ....rybki jest jak jest ;)

Chciałbym zmienić A. Sp. af. Cruzi picuruyacu na kakadu albo coś innego ale jeszcze sam nie wiem co. Zresztą w mojej okolicy nie ma dużego wyboru.
Proszę o opinie co tu jeszcze można pokombinować żeby owca była cała i wilk syty.
Ostatnio zmieniony przez Tymcio Pon Sty 03, 2011 12:45 pm, w całości zmieniany 1 raz  

shadow2525 

Wysłany: Pon Paź 25, 2010 9:27 pm   

Hej . No to zaszalałeś.......... Akwarium wygląda rewelacyjnie . Świetny kompromis :wink: Przy okazji Pozdro dla Rodzinki
Mi tam osobiście przeszkadza tylko to gniazdko z tyłu no i cała ta technika . Jak byś To zamaskował ( Jakieś tło ) to będzie idealnie .
Co do obsady się nie wypowiadam bo nie jestem w tej dziedzinie obryty :P

Ps. Kiedy znów się wybierasz w okolice Wrocławia -Zapraszam

mientus 

Wysłany: Wto Paź 26, 2010 9:22 am   

Hejka,

Wyszło lepiej niż dobrze. Może niektórym nie będzie się podobać ta falująca linia piachu ale mi to nie przeszkadza. Ja bym dał coś na górę (limnobium albo pistię) i nie szalał z obsadą roślinną. Taki minimalizm bardzo mi się podoba, nawet jeśli to wynik kompromisu a nie zamierzonego działania ;)
Nie wiem tylko co masz na myśli pisząc o zmianie obsady. Napisz co cię interesuje, albo poszukaj w ogłoszeniach na forum, zawsze możesz przecież dogadać się z kimś w sprawie wysyłki jeśli nic interesujacego nie znajdziesz w twojej okolicy.

Pozdrawiam

GRISZA 
miłośnik BW

Wysłany: Wto Paź 26, 2010 1:00 pm   

Musze to zobaczyć live :shock:

Apistogramma elizabethae
Apistogramma paucisquamis
Apistogramma iniridae

Tymcio 

Wysłany: Wto Paź 26, 2010 7:51 pm   

shadow2525 napisał/a:
Hej . No to zaszalałeś.......... Akwarium wygląda rewelacyjnie . Świetny kompromis Przy okazji Pozdro dla Rodzinki
Mi tam osobiście przeszkadza tylko to gniazdko z tyłu no i cała ta technika . Jak byś To zamaskował ( Jakieś tło ) to będzie idealnie .
Co do obsady się nie wypowiadam bo nie jestem w tej dziedzinie obryty

Ps. Kiedy znów się wybierasz w okolice Wrocławia -Zapraszam

Dzięki kolego, pozdrowienia przekazane a co do tła to jak mi się tapeta znudzi to coś wykombinuję.

mientus napisał/a:
Wyszło lepiej niż dobrze. Może niektórym nie będzie się podobać ta falująca linia piachu ale mi to nie przeszkadza. Ja bym dał coś na górę (limnobium albo pistię) i nie szalał z obsadą roślinną. Taki minimalizm bardzo mi się podoba, nawet jeśli to wynik kompromisu a nie zamierzonego działania

Linia piachu tak się jakoś sama ułożyła jak wlewałem szlałfem wode ;) zawieruszyła mi się wraz z roślinami jedna sztuka [chyba] limnobium, strasznie słabą ma kondycję ale napewno się rozrośnie.

GRISZA napisał/a:
Musze to zobaczyć live

i weź ze sobą kierowcę ;)
Miło że wam się podoba

Tymcio 

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 8:18 pm   

mientus napisał/a:
Nie wiem tylko co masz na myśli pisząc o zmianie obsady. Napisz co cię interesuje, albo poszukaj w ogłoszeniach na forum, zawsze możesz przecież dogadać się z kimś w sprawie wysyłki jeśli nic interesujacego nie znajdziesz w twojej okolicy.

I właśnie tak zrobiłem. długo nie musiałem czekać i już poływają Ap. Baenschi od mcben'a. Ale te rybki już kawał świata zwiedziły :grin:

darek.b 
Dzikusy

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 9:32 pm   

Tymcio wszystko super ale czemu różowy kolorek

Tymcio 

Wysłany: Czw Paź 28, 2010 9:46 pm   

Dobre pytanie :wink: - wsadziłem świetlówkę chyba aquarelle albo coś w tym rodzaju na tył belki a z przodu jest zwykła. Dlatego na tył ściany [tapety białej] pada różowy kolor.
Nie był to planowany efekt ale mi się narazie podoba. A rybki jak pod tą świetlówkę podpłyną to maja takie kolorki że nawet niewybarwione gupiki świetnie się prezentują :grin:

mushroom77 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 7:37 am   

Pstrążenice nie skaczą ? Akwarium świetne :)

Tymcio 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 7:52 pm   

mushroom77 napisał/a:
Pstrążenice nie skaczą ?

Jak trzymałem je w 54l to słychać było obijanie się o pokrywę ale w tym aqua nie widzę żeby skakały. Pozostawiłem trochę wolnej przestrzeni nad lustrem wody więc chyba im się to podoba ;)
mushroom77 napisał/a:
Akwarium świetne

bo obrosnę w piórka :mrgreen: :mrgreen: oczywiście dziękuję

Pysia 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 8:49 pm   

Tymcio napisał/a:
już poływają Ap. Baenschi od mcben'a.

Młodziutkie czy dorosłe? ;) Bo nie wiem czy nie jestem ich ciocią :mrgreen:
30l bojownik
133l sterylny z miszungiem

Tymcio 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 9:02 pm   

Pysia napisał/a:
Młodziutkie czy dorosłe? Bo nie wiem czy nie jestem ich ciocią

To są dorosłe ryby. Odkupiłem parkę, a macben pisał że samiczka od ciebie - zgadza się :?: :mrgreen: Ciociu moich rybek :wink:

Pysia 

Wysłany: Pią Paź 29, 2010 9:43 pm   

Tymcio napisał/a:
samiczka od ciebie - zgadza się :?: :mrgreen:

Zgadza. Masz przechlapane. One jak króliki.... Mam 3 w ogólnym i ciągle któraś wyprowadza mlode. I zeby było jeszcze weselej to potrafią odchować cześć. Grozi mi przerybienie inkowe! Mam już 4 dorosłe, 15 podrostków i xx maluchów.... Wraz z neonami czerwonymi :mrgreen:
30l bojownik

Tymcio 

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 6:25 pm   

A dokarmiasz artemią maluchy :?:
Ja nie mam zamiaru :wink: ingerować w ich sposób wychowywania - czyli to co same uzbierają to jest ich. Po prostu bedzie to naturalna selekcja. Wiem że to sadystycznie brzmi ale wtedy doczekam się zdrowych i silnych w geny osobników tak jak w środowisku naturalnym.
Pysia napisał/a:
Masz przechlapane
chyba że grozi mi coś innego :wink: i to nie ze strony Inek :?:

Pysia 

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 9:46 pm   

Tymcio napisał/a:
A dokarmiasz artemią maluchy :?:

Dokarmiam.
Wiodzisz.... Moje larwy moze wciągnąć filtr ( w 200l przeznaczony do 600 bez prefiltra ;) ), mogą zjeść je rybki itd. Jest to śmierć szybka. Śmierć głodowa jest dla mnie straszna i jakoś nie wyobrażam sobie aby jakiekolwiek zwierze moje miało na nią zginąć ;)
Tymcio napisał/a:
ale wtedy doczekam się zdrowych i silnych w geny osobników tak jak w środowisku naturalnym.

Najpierw musiałbyś mieć taki ekosystem jak w środowisku naturalnym. A jak wiesz w baniakach to jest niemożliwe choćbyśmy na rzęsach stawali. Nie dochowasz sie silnych, tylko szczurków w ten sposób ;)
Tymcio napisał/a:
chyba że grozi mi coś innego :wink: i to nie ze strony Inek :?:

Z głodu wyjdą z baniaka i pożrą Cię żywcem :mrgreen:
30l bojownik

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Sob Paź 30, 2010 11:50 pm   

Pysia napisał/a:
Najpierw musiałbyś mieć taki ekosystem jak w środowisku naturalnym. A jak wiesz w baniakach to jest niemożliwe choćbyśmy na rzęsach stawali.

No o taki ekosystem jak w naturze będzie ciężko, ale w hektolitrowych zbiornikach to jest możliwe. :mrgreen:
A narybkowi nie jest potrzebny cały ekosystem, im wystarczą wrotki, bakterie, pierwotniaki i ogólnie detrytus. Czyli, najlepiej dużo mchu jawajskiego czy innego "pierwotniakowego-ziela" i syfek. :mrgreen:
Wtedy będzie tak jak Tymcio pisze- survival of the fittest. Maluchów na pewno będzie mniej i będą wolniej rosły(do momentu kiedy pokarm dla ryb dorosłych stanie się dla nich dostępny), ale o szczurkach(rozumiem je za ryby skarłowaciałe) nie powinno być mowy.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 1:05 pm   

Ruki napisał/a:
narybkowi nie jest potrzebny cały ekosystem, im wystarczą wrotki, bakterie, pierwotniaki i ogólnie detrytus

wystarczą... na początek. nie wiem, czy uda się zachować niezaburzony wzrost do "fazy mrożonego/żywego cyklopa"
Ruki napisał/a:
survival of the fittest
raczej "of the luckiest" - co w naturze w sumie na jedno wychodzi, ale w akwarium - niekoniecznie.

jestem zdeklarowanym zwolennikiem zimnego, naturalnego chowu młodych i mam pewne doświadczenie w tym temacie, ale jak dotąd naprawdę dobrego rozwiązania nie znalazłem. chyba, jak Ruki pisze, kluczowe są duuuże hektolitry zbiornika.

moje akwarium

Ruki 

Wysłany: Wto Lis 02, 2010 1:13 pm   

GP napisał/a:
nie wiem, czy uda się zachować niezaburzony wzrost do "fazy mrożonego/żywego cyklopa"

Do tego momentu jest ciężko, ale potem ryby często nadrabiają te stracone centymetry.

Ale by tego pokarmu było dużo ważne jest pewne zaniedbanie akwarium, co raczej przy akwarium Tymcia nie będzie mile widziane. :wink:

Tymcio 

Wysłany: Śro Lis 03, 2010 7:16 pm   

Pysia napisał/a:
Śmierć głodowa jest dla mnie straszna i jakoś nie wyobrażam sobie aby jakiekolwiek zwierze moje miało na nią zginąć

Nie ma się co martwić zawczasu, dla mnie też jest straszna ale słąbe osobniki "szybciutko" zostaną wszamane przez inne rybki więc śmierć szybka - tak jak piszesz. Do śmierci głodowej nie dojdzie :wink:
Zresztaą zauważyłem ramirezy składające ikre i już artemię nastawiłem :razz:

Pysia napisał/a:
Najpierw musiałbyś mieć taki ekosystem jak w środowisku naturalnym. A jak wiesz w baniakach to jest niemożliwe choćbyśmy na rzęsach stawali. Nie dochowasz sie silnych, tylko szczurków w ten sposób

Na rzęsach stawał nie będę ale zapuszczenie akwarium jest pierwszym krokiem do stworzenia rybkom cząstki środowiska wodnego. Zresztą w porze suchej środowisko naturalne często wysycha a rybki giną baardzo powoli i to dla mnie jest straszne.

Ruki napisał/a:
Do tego momentu jest ciężko, ale potem ryby często nadrabiają te stracone centymetry.

Zauważyłem to w A. cruzi, niedokarmiane młode osobniki szybko nadrabiały centymetry jak już w pyszczkach mieściła się ochotka, zresztą śmiesznie wyglądały z robakiem większym od siebie.

Ruki napisał/a:
Ale by tego pokarmu było dużo ważne jest pewne zaniedbanie akwarium, co raczej przy akwarium Tymcia nie będzie mile widziane.

Z tym akurat nie będzie problemu ponieważ już zaczyna zarastać a dodatkowo dorzuciłem kolejną porcję liści :wink:
To się nazywa adaptacja [małymi krokami] :mrgreen:

GRISZA 
miłośnik BW

Wysłany: Pon Lis 08, 2010 10:40 pm   

Kiedy ta impreza ????

Tymcio 

Wysłany: Pon Gru 20, 2010 6:21 pm   

GRISZA napisał/a:
Kiedy ta impreza ????

Zapraszam. Bimber już się wyklarował :mrgreen:

Jako że troszeczkę się roślinki rozrosły i Ap. cruzi sp. aff. picuruyacu zmieniły właściciela, załączam kilka fotek.

Tarło M. ramirezi

Po tym wydarzeniu odeszła Inka :twisted: Ależ one są uparte, niedaja się nawet samcowi Inki

A to mieszkańcy w świetle fleszy :wink:

GRISZA 
miłośnik BW

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 8:07 pm   

Akwarium super wygląda. Byłem widziałem :)

Samiec Inek wygląda na prawdziwego herosa, niestety jest samotny, także jak ktoś ma panią na zbyciu to walić do Tymcia .

Apistogramma elizabethae
Apistogramma paucisquamis
Apistogramma iniridae

KarolTbg 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 10:03 pm   

Pysia ma na zbyciu Inki :wink: akwarium bardzo ładne, takie przytulne:wink:

Kiedyś: A80, A101, A110, A183, A200, A218, A234 P. pulcher, M. ramirezi

Teraz: A. trifasciata 1+1

"Niepojęta natura natury" R. Feynman

Ruki 

Wysłany: Wto Sty 18, 2011 10:38 pm