Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problemy z samczykiem a. baenschi - choroba / depresja /
Autor Wiadomość
analogowy 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 6:39 pm   Problemy z samczykiem a. baenschi - choroba / depresja /

Witam szanowne forum i proszę o pomoc... :oops:

Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem haremu pielęgniczek Apistogramma Baenschi - rybki pochodzą z hodowli Pysi :lol:

Rybki miały się doskonale dwie samiczki były pięknie wybarwione, trzecia nieco bledsza.

W sobotę rano zaobserwowałem, że jedna z samiczek spaceruje z małymi - wprawiło mnie to w osłupienie bo młody jest jeszcze smarkaczem i były wątpliwości czy dziewczyny go nie zatłuką - a tu proszę - nieletni ojciec :cool:

W poniedziałek zacząłem podawać artemię (odcedzam ją i płuczę w słodkiej wodzie (żywiec zdrój) przed zaaplikowaniem do akwa) - poza tym żadnych zmian.

Wczoraj po powrocie z pracy zauważyłem, że młody (samczyk apisto) "stoi" nieruchomo w górnym rogu akwarium przy tylnej ścianie i sprawia wrażenie jakby się zawiesił..
Obejrzałem go w na tyle na ile pozwalały warunki ale nic niepokojącego nie zauważyłem więc go odłowiłem do szklaneczki po whisky i obejrzałem dokładniej - poza tym, że nieco zbladł nie zauważyłem nic niepokojącego.. więc wpuściłem go z powrotem do akwa.
Zaszył się gdzieś na tyłach i przez długi czas nie pokazywał.. później jeszcze wychylił się zza korzenia i spokojnie wycofał... kiedy przepływał frontem zauważyłem, że pogoniły go wszystkie samice po kolei po czym wbił się w rośliny..

Dzisiaj znów stał w miejscu, a w czasie karmienia nie przejawił żadnej aktywności.
Więc odłowiłem go delikatnie do podręcznego zbiorniczka i przyjrzałem się po raz koleiny - i kurcze nie zauważam nic niepokojącego :evil: poza zachowaniem..

Samczyk jest dziwnie apatyczny, sprawia wrażenie otępiałego - nie ma problemów z pływaniem, zauważyłem że stojąc w miejscu ładnie wachluje płetwami, nie ma żadnych zmian w okolicach odbytu, ale ma cały czas postawiony pióropusz :?: :!: wcześniej w spoczynku płetwę grzbietową układał wzdłuż ciała..
Zrobiłem kilka fotek - rzućcie proszę okiem - może ktoś ma jakiś pomysł.. :???:
Zaczynam się zastanawiać czy młody nie ma jakiejś depresji.. :???:

Nie widzę żadnych zmian zachowania czy wyglądu u innych ryb... - nawet maleństwa są chyba w komplecie i stadko pływa za mamusią... - mamusia wybarwiona aż nieprzyzwoicie i tłucze każdego kto się pojawi w zasięgu - kirysy, krewetki, a nawet zbrojniki obrywają jak leci.. więc u niej wszystko w porządku..

Woda:
temp. 26 - 27 st.C
ph: 6,5 - 7
kh: 2 -3
gh: 7 - 8
NO3: około 30 - test zooleka (wiem, wiem.. :razz: )

Zdjęcia samczyka:

po odłowieniu:

Aktualnie:
216l apistogramma baenschi w towarzystwie..
30l - RedCherry
30l - CrystalBlack + BluePearl

poton
><((((°>

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 7:46 pm   

To normalne zachowanie u pielęgniczek.Poprostu dostaje srogie baty od baby i się boi. W naturze miałby gdzie uciec i się schować. W sztucznych warunkach jest gorzej. Ostra kobita mu się trafiła i tyle.

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

Pysia 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 9:14 pm   

poton napisał/a:
Ostra kobita mu się trafiła i tyle.

Córka Cholery....

Samczyk ma 4 miesiace. Jest młodziutki i malutki jeszcze. Samiczki są dorosłe. Mają 10 m-cy. Naprawdę sie bałam że mały będzie od razu pod obstrzałem pań i że go jako niedojrzałego nie zaakceptują. Minęło chyba półtora tygodnia jak się dowiedziałam, że plywaja maluchy. Przyznam, że byłam zaskoczona. Jego siostra ( chyba bo smarkactwo od trzech samic) co prawda wyprowadziła maluchy w baniaku, ale myślałam ze ojcem jest jej ojciec. Teraz to już nie wiem....
Z tego co analogowy mi mówił to baniak ma dno 120x50. Więc sporo. Są korzenie, kryjówki. Ja uważam ze mogłoby być ich więcej, on że już jest dużo ;)
Na dodatek wiem też ze samczyk odbywa bara bara z kolejnymi dwiema samiczkami. Mnie to się wydaje, ze młodociany tata po prostu się wykańcza od nadmiaru sexu, wrażeń i ciętości samic po tym sexie ;)
30l bojownik
133l sterylny z miszungiem

analogowy 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 9:29 pm   

A ja już miałem obawy, że mały jest jednorazowego użytku :mrgreen:
kontynuuję obserwację..

Aktualnie:
30l - RedCherry

Pysia 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 9:39 pm   

On Ci wychudł nawet. Bo że zbladł to nie muszę mówic. Ale ten pióropusz gówniarz ma spory :shock: Przecież to smarkaty szkit. Nie miał takiego niedawno. Co ja gadam- wcale nie miał pióropusza tylko płetwę grzbietową :lol:
Trzymam za gówniarza kciuki. Niech się weźmie w garść i może troszkę odpocznie ;) Pogadaj z nim jak facet z facetem może ;)
30l bojownik

analogowy 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:08 pm   

Hahahaa.. chyba jak ojciec z synem :lol:

Aktualnie:
30l - RedCherry

Pysia 

Wysłany: Śro Sty 26, 2011 10:18 pm   

analogowy napisał/a:
chyba jak ojciec z synem :lol:

Racja. Zmęczona jestem :)
30l bojownik

Odpowiedz do tematu