Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Apistogramma barlowi - ciekawostka
Autor Wiadomość
Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 10:42 am   

atram, czyli co sugerujesz. Wszyscy światli pielegniczek i barwniaków się mylą? I nasze zabiegi mające na celu odpowiednie proporcje płci są zbędne? :wink:

Cytat:
Oczywiście można zaburzać równowage hormonalną ryb...ale rozmaiwamy tutaj o w pełni płodnych osobnikach obu płci.

Wpływając hormonalnie otrzymujemy jak najbardziej płodne populacje. U łososiowatych jest to normalny zabieg w celu otrzymania populacji samiczych. :wink:

I jedna prośba, jak odpisujesz do jakieś części mojego posta to tylko ja cytuj. Nie ma potrzeby cytować całego posta, a może to wprowadzić pewne niejasności. :wink:
BTW, kto Ciebie na mnie nasłał? :razz:

atram 

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 1:02 pm   

[quote="Ruki"] czyli co sugerujesz. Wszyscy światli pielegniczek i barwniaków się mylą? I nasze zabiegi mające na celu odpowiednie proporcje płci są zbędne? :wink: [ /quote ]

Nie kwestionuje wpływu pH i temp na płeć u ryb (jak równiez rożnych substancji chemicznych itd - czyli zaburzeń komunikacji chemicznej i innej między plemnikiem a kom jajową)...ale ważny jest moment w którym to się dzieje - to zakwestionowałam i o tym rozmawiamy.

[quote="Ruki"]
Ruki napisał/a:
Wpływając hormonalnie otrzymujemy jak najbardziej płodne populacje. U łososiowatych jest to normalny zabieg w celu otrzymania populacji samiczych. [ /quote ]

To feminizacja pośrednia czyli rozród maskulinizowanych samic - tzw neosamcow (genetycznie cały czas samice) i dlatego ich potomstwo to same samice

Ruki napisał/a:

Wiedza
Ostatnio zmieniony przez atram Pon Lut 07, 2011 1:42 pm, w całości zmieniany 4 razy  

Ruki 

Wysłany: Nie Lut 06, 2011 6:33 pm   

Jak zwykle lakoniczna wypowiedź nie wiadomo do czego się odnosząca. Z mojej strony EOT, no chyba, że ktoś inny coś doda ciekawego.
Moja wiedza i wiedza rybacka mówi co innego. :wink:

Ruki 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 9:54 pm   

Niestety z racji na wątpliwe etycznie zachowanie atram muszę coś dodać.
Nic mnie bardziej nie wkurza niż robienie z kogoś idioty przez zmianę postu. Mój wcześniejszy post odnosił się do wypowiedzi sprzed edycji, która zawierała tylko dolny cytat i pojedyncze sformułowanie "wiedza".
A tu po 24h post się całkiem zmienia i moja wypowiedź jest pozbawiona w ogóle sensu(może takie było zamierzenie?).
Brawo za takie postępowanie. A wystarczyła skromna adnotacja "edycja" lub "edit"....

atram napisał/a:
Nie kwestionuje wpływu pH i temp na płeć u ryb (jak równiez rożnych substancji chemicznych itd - czyli zaburzeń komunikacji chemicznej i innej między plemnikiem a kom jajową)...ale ważny jest moment w którym to się dzieje - to zakwestionowałam i o tym rozmawiamy.

Twoje wypowiedzi z początku miały trochę inny wydźwięk. :wink:
"Twoja"(w sensie znaleziona przez Ciebie) praca naukowa mówi jedno, a praca naukowa osoby która zjadła zęby na pielęgniczkach mówi co innego. Wolę zawierzyć tej drugiej osobie. :wink: Oczywiście odnosi się to kwestii w którym momencie i jak długo musi dany czynnik działać.

atram napisał/a:
To feminizacja pośrednia czyli rozród maskulinizowanych samic - tzw neosamcow (genetycznie cały czas samice) i dlatego ich potomstwo to same samice

Ale jest to płodna populacja. :wink: A że prawie jak z seksmisji to już inna sprawa. :cool:
Samice zawsze mogą stać się płodnymi samicami. W drugą stronę to już nie działa, stąd taki negatywny wpływ mają ścieki z dużą zawartością estrogenów.

atram 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:05 pm   

Ruki napisał/a:
Niestety z racji na wątpliwe etycznie zachowanie atram muszę coś dodać.
Nic mnie bardziej nie wkurza niż robienie z kogoś idioty przez zmianę postu. Mój wcześniejszy post odnosił się do wypowiedzi sprzed edycji, która zawierała tylko dolny cytat i pojedyncze sformułowanie "wiedza".
A tu po 24h post się całkiem zmienia i moja wypowiedź jest pozbawiona w ogóle sensu(może takie było zamierzenie?).
Brawo za takie postępowanie. A wystarczyła skromna adnotacja "edycja" lub "edit"....

Zalecam dokładne czytanie postów ...moja poprzednia odpowiedź była obszerniejsza niż tylko "wiedza" może poprosimy administratora o archiwum.
Nie życzę sobie tego typu zagrywek z Twojej strony.
Czytaj uważnie posty - dodałam fragment z Twoim cytatem o żeńskich populacjach i moją odpowiedzia o neosamcach.
Moje wypowiedzi mają ten sam wydźwięk - podkreślam nie czytasz dokładnie postów.
Nie będe już odpowiadała bo szkoda mi czasu na kłótnie...
Ostatnio zmieniony przez K-Pon Śro Lut 09, 2011 10:27 am, w całości zmieniany 1 raz  

Ruki 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:14 pm   

atram napisał/a:

Zalecam dokładne czytanie postów ...moja poprzednia odpowiedź była obszerniejsza niż tylko "wiedza" może poprosimy administratora o archiwum.

To proszę bardzo. W momencie pisania mojej wypowiedzi było to o czym wspomniałem. Post edytowałaś aż 4 razy po napisaniu mojego posta. Kłamstwo ma krótkie nogi.

Dziecinada i tyle. Takie zachowanie nadaje się na ostrzeżenie....
atram napisał/a:
Nie będe już odpowiadała bo szkoda mi czasu na kłótnie...

Lepiej będzie dla całego forum.

qbsztyk1 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:16 pm   

Mogę być świadkiem bo od początku śledzę tą dyskusję i z "przykrością" :) muszę stwierdzić ze odpowiedź na pytanie Rukiego " kto Ciebie na mnie nasłał", była określona jednym słowem - "wiedza"
poproś administratora o archiwum.
Życzę koleżance dobrej nocy.

Ruki 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:18 pm   

qbsztyk1, przywróciłeś mi wiarę w moje oczy i że "prochy" nie zryły mi głowy. :mrgreen:

qbsztyk1 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:32 pm   

Ruki nie, żebym cię lubił :) ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie :)
A tak apropos, bo też jestem ciekawy kto cię na Rukiego nasłał atram? :)

zyyys 

Wysłany: Wto Lut 08, 2011 11:33 pm   

Potwierdzam "zeznanie" qbsztyka :) tez śledziłem temat.

A.bitaeniata orange
A. sp. "Black Chin"

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Śro Lut 09, 2011 10:35 am   

Widzę, że "wiedza" koleżanki poszerza się z czasem :wink:
Szkoda tylko, że te wielokrotne edycje przykrywają mgłą sens całego tematu ....
Zgodnie z moja wiedzą i posiadaną literaturą wśród pielęgniczek stwierdzono bezpośredni wpływ temperatury i odczynu pH na "seksowanie" się młodych (rozkład płci potomstwa) w okresie do 4 tygodni od wyklucia, początku tego procesu nigdzie ściśle nie określono.
Niemniej jednak wpływ np. niskiego pH i wysokiej temperatury na gatunek A może odbiegać diametralnie z wpływem tych samych parametrów przy gatunku B.
Nadmienię również, że genetykiem nie jestem, ale zgodnie z moim doświadczeniem i obserwacjami wpływ ten jest zauważalny.

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Śro Lut 09, 2011 10:59 am   

Moi Drodzy - jest mi naprawdę przykro, że muszę się zajmować takimi rzeczami...
Przypominam wszystkim, że to forum powstało, by rozmawiać o hobby. Pomagać... Czasem z pasją, ale to nie znaczy zaciekle.

Teraz fakty: treść została zmieniona raz, pozostałe edycje nie zmieniały treści.

Treść przed edycją:
----------
[quote="Ruki"] czyli co sugerujesz. Wszyscy światli pielegniczek i barwniaków się mylą? I nasze zabiegi mające na celu odpowiednie proporcje płci są zbędne? :wink: [ /quote ]

Ruki napisał/a:

Wiedza
----------
Treść po edycji:
----------

[quote="Ruki"]
Ruki napisał/a:
Wpływając hormonalnie otrzymujemy jak najbardziej płodne populacje. U łososiowatych jest to normalny zabieg w celu otrzymania populacji samiczych. [ /quote ]

Ruki napisał/a:

Wiedza
----------

Jak widać - został dodany fragment o neosamcach - pozostała treść nie była zmieniana. Bardzo proszę wszystkich, żeby traktowali znalezionych artykułów jako jedynej wykładni - każdy artykuł to tylko wycinek ogólnej wiedzy, często badania prowadzone są w specyficznych warunkach i nie muszą mieć przełożenia na zjawiska w akwarium.
Jeśli się uprzecie, to mam gdzieś artykuł bardziej przeglądowy o determinacji płci u ryb.
Proszę atram, żeby zwracała większą uwagę na edycję postów - jeśli potrzeba - mogę pomóc w takim oznaczeniu cytatów, żeby były wyraźnie widoczne.
Ruki - bardzo proszę o powstrzymanie emocji.
Akwaria mają nas hobbystów relaksować, a nie prowadzić do nerwic.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie
GAN

atram 

Wysłany: Śro Lut 09, 2011 11:05 am   

Bardzo dziękuje GAN miałam rzeczywiście kłopot z cytowaniem .

Boleslaw Gawel 

Wysłany: Sob Lut 12, 2011 1:43 am   

Cytat:
Jeśli się uprzecie, to mam gdzieś artykuł bardziej przeglądowy o determinacji płci u ryb.

Grześku, mam nadzieję, że skierowałeś tę deklarację nie tylko do uczestników tej dyskusji, ale również do innych forumowiczów. W takim razie ja się upieram. Proszę o udostępnienie artykułu.

Noszę się z zamiarem ponownego rozpoznania tematu.

Odpowiedz do tematu