Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki sprzęt do 200 litrów?
Autor Wiadomość
zuza

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 4:24 pm   Jaki sprzęt do 200 litrów?

Witam!!!
Wczesniej pytałam jakie rybki mozna wsadzić do zbiornika 70 litrów i stwierdziłam ze to bez sensu mordowac je w tak małym zbiorniku. Kupiłam akwa 200 litrów i teraz was prosze o pomoc . Jakie filtry jakie podłoze na co zwrócić uwage? Przymierzam się do pyszczaków z Malawii więc pod tym katem proszę o rady :wink:

mati 

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 5:07 pm   

O pyszczakach to chyba na jakimś forum o Malawi :wink:

54 l: 2x pielęgniczka żółta, 7x neon czerwony, 1x neon innesa, 2x otosek

zuza

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 5:28 pm   

Owszem tak ale napisałam ze przymierzam sie tylko a nie że już kupuję :wink: co do obsady to jeszcze mam czas do zastanowienia. nie chcę zrobić czegoś pochopnie zeby póżniej nie załowac :wink:

mareksulejewski

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 5:53 pm   

Jeśli chodzi ci o filtrację to wymagania są rózne, napewno o wiele taniej wyjdzie hodowanie apisto, przy pyszczakach czy pielęgnicach, potrzebna jest nadfiltracja.
Ja przy 200l mam kaskadę FNZ 3 czy FZN nie pamiętam :wink:
a przy drugiej 200-setce jakiś tam wewnętrzny co przepompowywuję 1100 l/h wody. Tak więc widać że skromnie, a wszystko działa. No ale i rybek mało, ale to z wyboru.

zuza

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 6:13 pm   

Do tej pory miałam akwarium ogólne i tam miałam dwa filtry zewnetrzny i wewnetrzny. Czy przy pielęgniacach potrzeba jakiegoś szczególnego filtrowania? Trochę mnie przeraża sprawdzanie wszystkich tych parametrów wody czy to jest potrzebne. Do tej pory tego nie robiłam i rybki zyły .

Gość

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 6:20 pm   

zuza napisał/a:
Do tej pory miałam akwarium ogólne i tam miałam dwa filtry zewnetrzny i wewnetrzny. Czy przy pielęgniacach potrzeba jakiegoś szczególnego filtrowania? Trochę mnie przeraża sprawdzanie wszystkich tych parametrów wody czy to jest potrzebne. Do tej pory tego nie robiłam i rybki zyły .

W sumie to nie trzeba zbytnio sprawdzac wody hyba ze sie cos dzieje.
Wszystko zalezy od wielu spraw.
Jezeli sie nie dozuje co2 nie ma wapieni w akwa ani tp spraw to po jakims czasie sie juz wody nie bada bo wszystko jest ok.
Trzeba pamietac tylko o filtracji odpowiedniej do obsady oraz systematyce podmiany wody.
Systematyczne podmienianie dosc duzej ilosci wody odpowiednio przygotowanej nawet przy duzym zarybieniu w pielegnice potrafi uwolnic nas od testow.
Nie mniej jednak przez testy trzeba przejsc zeby wiedziec co w wodzie piszczy

Devius
Gość
Wysłany: Śro Mar 09, 2005 6:21 pm   

W sumie to nie trzeba zbytnio sprawdzac wody hyba ze sie cos dzieje.
Wszystko zalezy od wielu spraw.
Jezeli sie nie dozuje co2 nie ma wapieni w akwa ani tp spraw to po jakims czasie sie juz wody nie bada bo wszystko jest ok.
Trzeba pamietac tylko o filtracji odpowiedniej do obsady oraz systematyce podmiany wody.
Systematyczne podmienianie dosc duzej ilosci wody odpowiednio przygotowanej nawet przy duzym zarybieniu w pielegnice potrafi uwolnic nas od testow.
Nie mniej jednak przez testy trzeba przejsc zeby wiedziec co w wodzie piszczy

zuza

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 6:38 pm   

ok powoli zaczynam rozumieć wszystko :wink: mam nadzieję ze nikt nie zlinczuje mnie za pytania ale dopiero zaczynam przygodę z tym gatunkiem i nie chcę popełnic gdzieś błedu :wink:

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 9:18 pm   

zuza napisał/a:
ok powoli zaczynam rozumieć wszystko :wink: mam nadzieję ze nikt nie zlinczuje mnie za pytania ale dopiero zaczynam przygodę z tym gatunkiem i nie chcę popełnic gdzieś błedu :wink:

to z ktorym gatunkiem wlasciwie... ;-)

powodzenia

moje akwarium

zuza

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 10:38 pm   

No własnie zastanawiam tez się nad kakadu lub barwniakami i powiem szczerze ze nie wiem co wybrać :? a moze wy doradzicie jakąs obsadę :wink:

cost

Wysłany: Śro Mar 09, 2005 11:59 pm   

na temat obsady to chyba sporo już było na forum, trzeba tylko trochę dobrej woli i czasu żeby to wszystko na spokojnie przejrzeć.

Mariusz-rybnik

Wysłany: Czw Mar 10, 2005 8:55 am   

ja proponował bym cos łagodniejszego, przynajmniej z pozoru...jesteś chyba poczatkująca wiec barwniaki może odstaw na troche później - chyba że przyzwyczaisz się ze rybki nie zawsze są kolorowe...

Może na początek spróbuj z borelkami i ramirezami...są to chyba najlepsze rybki dla początkującego pielęgniczko-maniaka....do tego kiryski, neonki, i inne powierzchniowe rybki...

zuza

Wysłany: Czw Mar 10, 2005 10:53 am   

Ok dzieki wszystkim za rady :wink: tylko jeszcze takie małe pytanko moze znacie jakieś srtonki gdzie bedzie opis ryby wraz ze zdjęciem? bo jak szukam to opis jest osobno a fotka osobno.

Łuka$z 

Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:06 am   

www.akwafoto.pl :wink:

zuza

Wysłany: Czw Mar 10, 2005 11:14 am   

Dzięki o to własnie mi chodziło :wink:

Odpowiedz do tematu