Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy ktos wie co to za glony
Autor Wiadomość
asianml

Wysłany: Czw Lut 24, 2005 7:59 pm   czy ktos wie co to za glony

i jak je zwalczac mam na szybie ale nie zielenice tylko takie jakby włoski maja gdzies po 2-3 mm czy nie wiecie co to moze byc :?: :?:

Łuka$z 

Wysłany: Czw Lut 24, 2005 8:45 pm   

U mnie coś takiego robi sie w akwa tarliskowym gdy skieruje prąd z filtra na szybe .

zmudka
Gość
Wysłany: Pią Lut 25, 2005 4:34 pm   wloski na szybie

ja kupilam na to srodek w tabletkach firmy tetra tabletki dzialaja 6 tygodni ale wloski zniknely juz po ok 2 tygodniach koszt ok 17zl zwalcza rowniez inne glony :)

mareksulejewski

Wysłany: Pią Lut 25, 2005 4:52 pm   

Za 17 zł to ja bym kupił sobie jakąś rybkę, a glony czyścikiem z szyby zdrapał (za 40zł) :wink:

Jakub w--- 

Wysłany: Pią Lut 25, 2005 4:55 pm   

mareksulejewski napisał/a:
Za 17 zł to ja bym kupił sobie jakąś rybkę, a glony czyścikiem z szyby zdrapał (za 40zł) :wink:

A ja uzylbym starej karty kredytowej :lol:

AnToN 

Wysłany: Pią Lut 25, 2005 4:55 pm   

Witam

Jak sie nie myle to te tabletki nazywaja sie "ALGO-stop depot" sam takich uzywalem i bylem z nich bardzo zadowolony :D

asianml

Wysłany: Sob Lut 26, 2005 8:46 pm   

a nie wiecie moze czy otoski beda zjadaly takie glony i jak wiecie to jak one sie nazywaja

Adam
Adam

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 10:06 pm   

Są czarne czy zielone? Jeśli czarne to krasnorosty, jeśli zieolone to zielenice. Włosowatych glonów otoski nie będą zjadały. Raczej kosiarki. Tabletki mogą szkodzić rybom i oczywiście rośliną. Jeżeli nie masz ich dużo i nie są strasznie uciążliwe to usuwaj mechanicznie. Każdy musi przez to przejść:). Jeśli jest ich dużo to możesz mieć nadmiar azotu lub fosforu. Jeśli rozwiną się do stopnia plagi to trzeba będzie założyć zbiornik od nowa, a wszystkie martwe elementy potraktować wrzątkiem i solą:), chyba że nie będą Ci przeszkadzały te glony.

asianml

Wysłany: Pon Mar 14, 2005 10:31 pm   

sa chyba zielone ale na moczarce mam tego pelno co to moze byc!!! i dajcie dobry sposob na zwalczenie a jak juz cemia to moze cos tanszego znajdzie sie :wink:

Adam
Adam

Wysłany: Pią Mar 18, 2005 2:01 pm   

Zajrzyj tu http://www.glony.republika.pl/ i zidentyfikuj swoje glony

asianml

Wysłany: Pią Mar 18, 2005 5:27 pm   

to cos jak zielenice nitkowate

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pią Mar 18, 2005 11:30 pm   

eee, to banal. zreszta na tej stronie jest tez przepis jak z nimi walczyc
powodzenia

moje akwarium

wisniak

Wysłany: Nie Mar 20, 2005 8:59 pm   glony

Mam te sam problem w akwarium "azjatyckim" - czarne, nieduże skupiska pędzelkowatych (nitkowatych) glonów, prawdopodobnie krasnorostów. Uściślam, kosiarka też ich nie chce :evil: tak samo labeo bicolor :evil:
Najlepszy sposób to chyba jednak skrobak

asianml

Wysłany: Śro Mar 23, 2005 6:21 pm   

ale tego nie da sie zeskrobac z lisci moczarki sa troche przymale na te glony mowia ze jest to trawnik z zielenic nitkowatych jak ktos by chcial to mozna troche tu o tym poczytac http://www.akwarystyka.co...opic.php?t=3258

lambada 

Wysłany: Sob Kwi 01, 2006 9:46 am   

Witam jeżeli chodzi o czarne nitkowate pędzelki to są to krasnorosty i są bardzo ciężkie do usunięcia .Nie lubią one częstej podmiany wody a skrobanie czy opróżnienie zbiornika nic nie da na nowo wyrosną.Zawsze coś tam zostanie i na nowo wyrośnie.Najlepiej zmienić PH i uregulować sprawy azotanów i azotynów oraz podmieniać częściej wodę.

Adam
Adam

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 9:53 pm   

lambada napisał/a:
Witam jeżeli chodzi o czarne nitkowate pędzelki to są to krasnorosty i są bardzo ciężkie do usunięcia .Nie lubią one częstej podmiany wody a skrobanie czy opróżnienie zbiornika nic nie da na nowo wyrosną.Zawsze coś tam zostanie i na nowo wyrośnie.Najlepiej zmienić PH i uregulować sprawy azotanów i azotynów oraz podmieniać częściej wodę.

U mnie tylko restart pomógł i do dziś nie mam z nimi problemów. Wszystko (poza roślinami i rybami:-) wygotowałem w roztworze soli. Glony po wygotowani nadal zostają, ale są martwe i zejdą w ciągu kilku dni.

Jurand 

Wysłany: Wto Kwi 11, 2006 10:39 pm   

takie krasnorosty mój wujek miał dawał na nie środki lae nie pomagało restart akwa terz nic wkońcu sie z tym pogodził i po pół roku przestały mu rosnąć na szybach i tylko na kamieniach zostało i bardzo fajnie to wygląda uwierzcie mi fajny efekt
Sprawdz sam

krzychó 
Miłośnik BW

Wysłany: Śro Kwi 12, 2006 5:53 pm   

W jednym z nr Naszego Akwarium swoja walkę z krasnorostami opisywał prof Kornobis. Stosował także jakiś środek tetry, wynikła póżniej z tego jakaś polemika Stwierdził w końcu że bardzo trudno lub w ogóle nie można zawleczonych do akwa krasnorostów wyplenić mozna jedynie ograniczyć ich wzrost stosując częste podmiany, miękką wodę i ograniczyc ruch (wody) w akwarium. A stosowanie tego środka Tetry doprowadziło do dużych szkód u kryptokoryn. Na pewno restart nic nie da.na podstawie tego artykułu zgodziłć sie muszę z lambadą

Zapraszam - http://www.facebook.com/p...257503074319846 - O lesie z przymrużeniem oka!

Odpowiedz do tematu