Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
moje początki z kakadu- pytanie
Autor Wiadomość
bzuzio

Wysłany: Śro Kwi 06, 2005 9:57 am   moje początki z kakadu- pytanie

Witam,
Mam parke Kakadu od tygodnia, trzymam je w 25l zbiorniku z roślinami i kryjówkami (oczywiście zamierzam w przeciągu miesiąca kupić wiekszy baniak) , całą moją wiedzę na temat tych rybek biorę z tego forum i ze strony apisto. Mam pytanie: mój samiec gania samice, czasami podpływa tylko i stroszy sie pięknie, ale ona unika go nawet ucieka przed nim. Chowa sie między rośliny lub za filtr, a w "doniczce" siedzi samiec. Czy coś jest nie tak? Czy mam się niepokoić?
Dziekuje za odpowiedzi i rady.

Chris_ek 

Wysłany: Śro Kwi 06, 2005 10:37 am   

Nie masz się czym niepokoić - ona po prostu nie jest jeszcze gotowa do tarla.

mareksulejewski

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 10:50 am   

Gdy kupiszwiększe akwa to dodaj jeszcze jedną samicę, w razie gdy nie wyjdzie z pierwszym tarłem to samiec może zamęczyć samicę.

Chris_ek 

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 2:42 pm   

Cytat:
Gdy kupiszwiększe akwa to dodaj jeszcze jedną samicę, w razie gdy nie wyjdzie z pierwszym tarłem to samiec może zamęczyć samicę

Moim zdaniem to trochę nie tak - to raczej w mniejszym akwarium istnieje większa możliwość zamęczenia samicy przez samca (choć w przypadku udanego tarła sytuacja może się odwrócić). Im większe akwarium tym więcej możliwości ma samica by ukryć się przed napastliwym samcem a i szanse na w miarę pokojowe współegzystowanie dwóch samic rosną. Natomiast bzuzio nie pisze jak duże akwarium ma zamiar kupić i w takiej sytuacji doradzanie mu kupna drugiej samicy może nie być dobrym pomysłem. U mnie nawet w dość dobrze "zagraconym" 60 litrowym zbiorniku nie udało mi się na dłuższą metę utrzymać dwóch panien.

mareksulejewski

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 3:08 pm   

oK przyznaję że nie pomyślałem o 60l, mó błąd, dmucham na zimne, ja nie utrzymałem samicy w zestawieniu 1+1 w 200l właśnie po nieudanym tarle, do dziś mam przed oczami obraz jak samiec na wpół żywą samicę ciągnął za płetwę brzuszną.
W innym zestawieniu 1+3 w 200l z agresją samca nie miałem problemów, ale za to samice dawały sobie popalić. Tak więc róznie to bywa.

Chris_ek 

Wysłany: Pon Kwi 11, 2005 3:17 pm   

Cóż, pielęgniczki, mimo że małe, to czasem jednak diabły wcielone.
Przyznam jednak, że Twoje niemiłe doświadczenie jest jednak dość skrajne - w wiekszości przypadków chyba jednak nie dochodzi do tak drastycznych poczynań. Rozumiem jednak teraz Twoje podejście.

bzuzio

Wysłany: Wto Kwi 12, 2005 6:34 pm   

Dziękuje, za podpowiedzi.
W akwarium jest już inaczej , samiec nie gania samicy, a samiczka zrobiła się żółta i siedzi w kryjówce. A akwarium chce kupić 120 litrów, na większe nie pozwolą mi fundusze.
Pozdrawiam :D

Chris_ek 

Wysłany: Wto Kwi 12, 2005 9:41 pm   

No to jeszcze podpowiedź. Nie wiem jak szybko masz zamiar kupić to większe akwarium i nie wiem też czy Ci zależy na wychowaniu potomstwa kakadu, ale wiem jedno - to za małe akwarium dla samicy z narybkiem i samca. Najprawdopodobniej po wylęgnięciu się larw samiec bedzie miał przechlapane a za jakis czas zacznie ponowne zaloty do samicy co może spowodować pożarcie narybku przez rodziców. Tak więc jak tylko pojawi się narybek przełów samca.

Gregi 

Wysłany: Czw Kwi 14, 2005 3:27 am   

U mnie natomiast w 110l 2 samiczki obrały sobie połowę akwa, a druga połowa jest pusta. Zastanawiam się właśnie nad dołożeniem jeszcze jakich ś pilęgniczek na drugą część.

Odpowiedz do tematu