Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
czy mozna rosliny nawozic zwyklym nawozem do roslin??
Autor Wiadomość
asianml

Wysłany: Nie Lut 20, 2005 1:47 pm   czy mozna rosliny nawozic zwyklym nawozem do roslin??

tak jak w temacie jego sklad to
azot (N-1200 mg/1)
potas (K2O- 2700 mg/1)
oraz fosfor i inne mikroelementy

Jakub w--- 

Wysłany: Nie Lut 20, 2005 2:54 pm   

Pokon jest zwyklym nawozem dla roslin i nie powoduje zadnych dziwnych zeczy wiec mozna go uzywac :wink:

u mnie najlepiej sprawdzaja sie paleczki nawozace filtusia :wink:

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Nie Lut 20, 2005 5:12 pm   

Kuba - stosowałeś Pokon (domyślam się, że piszesz o pokonie przeciw chlorozie)? Czytałeś jego skład? - to wcale nie jest zwykły nawóz dla roślin. Powoduje różne dziwne rzeczy przy dłuższym stosowaniu - zawiera więcej miedzi, niż żelaza i to nie jest obojętne dla organizmów w akwarium.
Zanim odpowiemy na jakiś mail - zastanówmy sie, czy na pewno nasza rada nie zaszkodzi komuś.
Asianml nie podaje dokładnie składu, ale to co podaje już każe się zastanowić. Azot+fosfor to na pewno co najmniej pożywka dla glonów. Potas może mocno alkalizować wodę (ale nie musi - to zależy od formy w jakiej jest w nawozie.

GAN

furraan 

Wysłany: Czw Lut 24, 2005 5:46 pm   

Stosuję Pokon przeciwko chlorozie od paru lat . Rośliny wyglądają naprawdę ładnie , pielęgniczki się trą i nie zdychają i wg. mnie w akwa jest ok. A więc może z tym Pokonem nie jest tak źle .

asianml

Wysłany: Czw Lut 24, 2005 7:57 pm   

a co do tych glonow to mam na szybie ale nie zielenice tylko takie jakby włoski maja gdzies po 2-3 mm czy nie wiecie co to moze byc :?: :?:

Adam
Adam

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 6:33 pm   

Zależy czy zielone czy czarne. Ja polecam Symfonie Złota, to nawóz do warzyw i wzbogacam go K2SO4. Symfonia nie zawiera ani Fosforu ani azotu. Z kolei te składniki są potrzebne rośliną i może ich nie wystarczyć z wydalin rybich :) , ale to w przypadku silnego oświetlenia, CO2 i dużej ilości roślin.
Tylko jest dosyć trudno dostępna.
Ostatnio zmieniony przez Adam Pon Lut 28, 2005 9:56 pm, w całości zmieniany 1 raz  

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 9:22 pm   

O witaj Adam - dawno Cię tu nie było.
A wiesz gdzie w Katowicach dostać Symfonię?

GAN

Łuka$z 

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 9:32 pm   

Symfonie to najlepiej na allegro . 100 gram za 1,50 - 1,70 lub kilogram za 25 zł . Dodam że 30 gram rozrabia się w 500 ml wody . Dawkowanie 1 ml rozrobionego nawozu na 10 litrów wody w akwa . Ja kupiłem sobie 200 gram ale na moje 72 litry to dużo za dużo więc GAN jak chcesz to moge Ci te 100 gram wysłać (odwdzięcze się za niecieni :wink: ) . Ale to za jakiś tydzień jak wyzdrowieje .

Adam
Adam

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 9:36 pm   

No witam, witam:) Nie wiem, może być z tym problem, bo kiedyś dzwoniłem do producenta i najbliżej mnie podali mi sklep w Częstochowie, a do Częstochowy mam ponad 40 km:), ale może się trafić w jakimś dobrym ogrodniczym. Może jest gdzieś w okolicy Katowic. Tylko nie pamiętam tego numeru, ale znalazłem go w Internecie. 10 zł za kilogram. Kumpela mi przywiozła. Oni tego nie chcą wysyłać pocztą, bo to niby substancja niebezpieczna i muszą specjalną firma kurierską, fajnie bo jak kupowałem kwas solny to dostałem go pocztą. Ciekawe co bardziej niebezpieczne:), Ja nawożę:
Symfonia: Roztwór: 6g/100ml Dawka: 3 ml dziennie (czyli tak samo jak 30g/500ml) Tylko podobno nie powinno to zbyt długo stać.
K2SO4: Roztwór 5,3g(3ml)/60ml dawka 2 ml dziennie.
Zbiornik 112l 3*18W i CO2

Łuka$z 

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 9:57 pm   

Adam napisał/a:
...ale znalazłem go w Internecie. 10 zł za kilogram.

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43283733
To ktoś ma przebicie 150 % . Też bym chciał tak zarabiać :lol:

Adam
Adam

Wysłany: Pon Lut 28, 2005 9:58 pm   

No, w sklepach kosztuje 10 zł tylko nigdzie jej nie ma.

Chris_ek 

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 10:42 am   

Adam, co do symfoni to nie zauważyłeś może u siebie jej wpływu na paramerty wody? Stosowałem SZ, lecz zauważyłem że dość mocno podnosi twardość wody. Może przesadzałem z ilością choć stosowałem zgodnie z ogólnymi zaleceniami dozowania.

Adam
Adam

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 11:44 am   

Nie zauważyłem, ale szczerze powiedziawszy to dawno nie mierzyłem twardości, bo testy mi sie skończyły:) To już by musiał Grzesiu skład chemiczny przeanalizować:). Może to być też inna przyczyna. Jeśli nie dajesz SZ to woda ma niskie wartości? Co do ilości to wiesz, zależy jaki masz zbiornik, światło, CO2 i ilość roślin. To trudno dobrać dawkowanie.

Łuka$z 

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 12:08 pm   

Też zauważyłem podniesienie sie twardości . Tylko zastanawiało mnie właśnie co mogło spowodować ten wzrost. Nie przypszczałem że to od symfoni .

Chris_ek 

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 12:19 pm   

W innym wątku trochę to opisałem. Ogólnie podmiany wodą z RO i przy nawożeniu SZ dość duża twardość. Przy zmianie nawozu twardość w miarę rozsądna (napisałem w miarę bo pomimo lania RO twardość utrzymuje się w granicach kilku stopni, ale przyczynę tego upatruję w składzie piasku lub żwiru użytego jako podłoże).

Łuka$z 

Wysłany: Wto Mar 01, 2005 4:14 pm   

U mnie podniosi się o 1 - 2 stopnie więc nie dużo ale zawsze to jest coś . Chyba że coś innego na to wpłynęło ? :?

anka
Gość
Wysłany: Czw Maj 19, 2005 7:00 pm   nawóz

gan napisał/a:
Kuba - stosowałeś Pokon (domyślam się, że piszesz o pokonie przeciw chlorozie)? Czytałeś jego skład? - to wcale nie jest zwykły nawóz dla roślin. Powoduje różne dziwne rzeczy przy dłuższym stosowaniu - zawiera więcej miedzi, niż żelaza i to nie jest obojętne dla organizmów w akwarium.
Zanim odpowiemy na jakiś mail - zastanówmy sie, czy na pewno nasza rada nie zaszkodzi komuś.
Asianml nie podaje dokładnie składu, ale to co podaje już każe się zastanowić. Azot+fosfor to na pewno co najmniej pożywka dla glonów. Potas może mocno alkalizować wodę (ale nie musi - to zależy od formy w jakiej jest w nawozie.

GAN
Głeboko cie popieram ze zanim komus sie radzi trzeba pomyslec czy sie nie zaszkodzi stosujmy nawozy przeznaczone do ich celów moze warto byłoby poczytac jakies ksiażki?!!!!!

Odpowiedz do tematu