Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ramireza Electric Blue
Autor Wiadomość
kixer 
majka

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 5:25 pm   Ramireza Electric Blue

Cześć!
Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec od razu możne się przywitam.
A wiec Cześć! do akwarystki powracam po prawie 5 latach przerwy wiec dużo pracy przede mną.. Obecnie posiadam 3 baniaki z czego dwa stoją puste.
W największym 112l mam 6x ramirez EB (2+4) 8x kirysa pandę i bojownika (sentyment).
Ryby fajnie się podobierały się w pary, pozostałe z czasem "wyrzucę".
Chce im przygotować baniak 60l na tarło i w tym potrzebuje waszej pomocy.
Nie wiem czy dać podłoże czy zostawić szybę. podłoże - jeżeli już to piasek. wiadomo. Kwarcowy, zwykły? wiem, że klucz do sukcesu to parametry wody. cale akwarium planuje zalać woda ze studni w której pH to ~6,5, kH nie wiem jeszcze, nie długo zaopatrzę się w odpowiednie testy. Nie wiem tez do końca jak wygląda kwesta wychowywania u odmiany EB. ryby tarły się już kilka razy nigdy nie zauważyłem żeby któraś zjadała ikrę. Rodzice na zmiany pilnują ikry, ale gdzieś wyczytałem żeby samice odławiać. Ja na razie takiej potrzeby nie zauważyłem może ktoś z was miał już tą odmianę?
W tej chwili 2 pary wytarły się w ogólnym, ale wątpię, że cokolwiek się z tego wykluje.
z góry dzięki za pomoc.

Killifish 

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 6:28 pm   

Witam

W 60l.akwarium tarliskowym umiesc piasek najzwyklejszy-test octowy wyjasni czy sie nadaje-sam kupuje w obi piach do piaskownicy albo jak mam czas to piach rzeczny kopie sobie gdzies tam gdzies tam :D Zrob koniecznie test wody,studnia to studnia. Ja bym zbil troche pH,nie jest zle ale tak mysle. Temperatura tarla min.28,koniecznie plaskie kamienie w tarliskowym,mile widziane rosliny,mchy-w nich pierwotniaki dla narybku. W akwarium ogolnym kirysy mogly zrobic wypad nocny na ikre ale jesli masz opiekujaca sie pare to super. Ja przy WF mam pare ktora opiekuje sie wspolnie ale i pare gdzie to samiec tylko,takze kwestia pary.
Wazna kwestia czy twoje E.Blue nie sa wypaczone hormonalnie,co czesto sie zdarza i wtedy problem z rozmnazaniem murowany.

kixer 
majka

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 7:34 pm   

Właśnie chodziło mi o to czy stworzyć rybom warunki 'naturalne' czy zostawić akwarium gole co ułatwia chyba wychowywanie narybku. mech jakiś tam mam na pewno wykorzystam.
w wodze ze studni trzymałem już ryby wiec chyba jest ok jeśli chodzi o jakieś niepożądane związki. jeśli gdzieś znajdę to wrzucę kilka szyszek olchy.
ryby tarły się już kilka razy, ale z reguły kirysy zjadały ikrę po jednej nocy. obecna noc wytrzymała, ale i tak nie wróże sukcesu.
mam piasek płukany z piaskowni test zrobię jutro bo octu w domu brak :d
Odnośnie hormonów to myślę, że są to zdrowe ryby. przynajmniej mam taka nadzieje.
dzięki za odpowiedz.
jeżeli jeszcze coś może mi się przydać piszcie!

Killifish 

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 7:47 pm   

Czyste akwarium nie ulatwia rybom wychowu narybku a ulatwia akwaryscie. Piasek wskazany,bedzie kopany dolek. Czekam na fotorelacje z rozmnozenia w tarliskowym. Natura ponad wszystko-prosta zasada :D

kixer 
majka

Wysłany: Czw Gru 01, 2011 9:27 pm   

o taka właśnie odpowiedz mi chodziło! dzięki!

kixer 
majka

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 7:29 pm   

Cześć sory ze nie edytuje posta, ale zależy mi na szybkiej odpowiedzi.
Wspomniałem, że ramirezey tarły się w ogólnym ale sceptycznie do tego podszedłem..
sytuacja się trochę zmieniła.. z ikry powoli zaczynają się wylegać larwy i teraz sam nie wiem co mam właściwie zrobić.
mam 2 pary które wytarły się w tym samym czasie.. obie pilnują ikry. inne ryby mogę odłowić, ale kolejny problem to żwir.. boje się ze larwy powpadają w zakamarki. może spróbuje lekko przykryć ten żwir piaskiem? nie wiem co mam właściwie teraz zrobić. zależy mi na tym.

Killifish 

Wysłany: Pią Gru 02, 2011 8:43 pm   

A masz jakikolwiek piach w akwa? Wylow reszte obsady! Ja bym sie nie przejmowal ze wpadna,co sie uchowa to sie uchowa i wtedy przygotowujesz tarliskowe i musi sie udac,skoro teraz sie powiodlo. Takze bez paniki. Zadbaj o to czym wykarmisz maluchy za kilka dni

polak.krk 

Wysłany: Sob Gru 03, 2011 12:35 am   

Zadbaj o pokarm dla narybku, to dla nich najwazniejsze, samice/samce beda pilnować narybku, przynajmniej powinno.

kixer 
majka

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 4:29 pm   

no cóż nic z tego nie wyszło.. nie wiem czy one zjadły ikrę tuz przed wylęgiem czy nie upilnowały jej. zakładam opcje numer jeden.
póki co przygotowuje baniak tarliskowy. piasek kwarcowy jest, akwarium gęsto obsadziłem rogatkiem. Docelowo oczywiście wyjmę go.
pH lekko wzrosło do ~7.
Musze wrzucić liście oraz szyszki olchy, ale trochę za późno się z tym obudziłem.
zostaje mi chyba tylko allegro.
http://allegro.pl/liscie-...1972013402.html
http://allegro.pl/b-w-lis...1961324703.html
będzie się to nadawać do wrzucenia na już? w temacie liści i szyszek jestem zielony nigdy tego nie robiłem. jedynie czytałem, ze liście najlepiej kiedy są zeszłoroczne, a o szyszkach nie wiem nic.

poton
><((((°>

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 4:43 pm   

Chcesz liście i szyszki to idź do lasu. Pora w sam raz, ale nie sa potrzebne przy tym gatunku. Kilka jednak nie zaszkodzi,ale nadmiar niewskazany.

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

Killifish 

Wysłany: Nie Gru 04, 2011 4:55 pm   

Pora wybrac sie do lasu i poszukac bukow,debow i rwac,zbierach,chomikowac :D do tego mozesz poszukac olchy-czesto przy rzeczkach,mokradlach i zerwac szyszeczki-u mnie bez nasionek sa i przed tygodniem bylem na lowach. Na allegro polecam liscie ketapangu a najlepiej roslinke juz mala badz nasionko i masz za czas jakis dostawe najcudowniejszego srodka dezynfekujacego twoje baniaki. Zatem do lasu rodacy. Na forum znajdziesz o lisciach sporo,wpisz w Szukaj i milej lektury. Co do tych linkow:1 dla mnie lekka traci mulem a 2 coz,moze i ok ale jak sam zerwiesz to wiesz co,pobedziesz w lesie i ogolnie same + :D A w jakiej ty okolicy zyjesz?

kixer 
majka

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 9:03 pm   

hmm no mam w okolicy i rzekę i lasy, ale z czasem jest rożnie... MOŻE znajdę na to chwile w sobotę. O liściach czytałem no i właśnie wyczytałem, ze najlepsze są zeszłoroczne.
myślę, że przez dodanie tych szyszek i kilku liście osiągnę dobre parametry.

Killifish 

Wysłany: Pon Gru 05, 2011 9:53 pm   

Stopniowo dodawaj i badaj parametry po kilku dniach-bedzie ok. Ja daje tegoroczne takze,wazne ze suche. To milych lowow w sobote.
Ostatnio zmieniony przez Killifish Śro Gru 07, 2011 6:57 am, w całości zmieniany 3 razy  

kixer 
majka

Wysłany: Wto Gru 06, 2011 11:04 pm   

w sobotę na pewno się wybiorę do lasu.
pH poszło mi znacząco w gore, ale myślę, że to wina nie ustabilizowanego zbiornika. dorzucę kilka liści oraz szyszki i napisze co z tego będzie. dzięki za odpowiedzi.
btw Ramirezy po raz kolejny się wytarły tym razem już w trójkącie 1+2 ;d

kixer 
majka

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 9:50 am   

Bylem wczoraj w lesie.
Przytachałem kilka kawałków drewna, liście, ale z szyszkami olchy miałem problem.
znalazłem tylko kilka sztuk, które chyba są bez nasion. Wstawiam foty tych szyszek, napiszcie mi proszę czy to się w ogolę nadaje.
http://imageshack.us/phot...zdjcie501r.jpg/
http://imageshack.us/phot.../zdjcie503.jpg/
http://imageshack.us/phot.../zdjcie505.jpg/

Wnorus 

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 10:17 am   

Moim zdaniem to nie są szyszki olchy.

zielony

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 10:27 am   

Liście ok.
Szyszki to są tylko że modrzewia :wink:
Olcha rośnie na podmokłym terenie.
Ostatnio zmieniony przez zielony Nie Gru 11, 2011 10:29 am, w całości zmieniany 1 raz  

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 10:27 am   

Ładne szyszki.... modrzewia. :grin:

kixer 
majka

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 10:51 am   

no właśnie po to wstawiłem te zdjęcia. sam miałem wątpliwości, ale myślałem, że to olcha tyle, że bez nasion.
muszę się chyba obejść bez tej olchy, bo nie wiem kiedy znowu będę miał czas na wycieczkę do lasu.
jutro albo pod wieczór wrzucę fotki akwarium, wiec liczę na wasze sugestie.
dzięki.

Killifish 

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 11:18 am   

Kixer-warto bylo wpisac w wyszukiwarke to czego chciales szukac a tak to masz babo placek z modrzewia. Teraz to usmiechnij sie do mnie na PW i dostaniesz szyszki olchy bo mam zapas.

Na kacu jestem taki wylewny i dobry dla ludzi... ;)

polak.krk 

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 11:30 am   

To chyba do Krakowa tez pojada te szyszki. :D

Killifish 

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 11:44 am   

No i masz babo placek... :D musze sie napic bo zaraz inni sie zleca,o... Juz koniec dobroci. Beda i dla ciebie i to z bonusikiem :D tylko wroce z Litwy ...juz ja tam ci cos wloze do tych szyszek poczekaj... :D

kixer 
majka

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 6:44 pm   

ok, fotki wstawiam tu, bo nie jest to akwarium które ma być ładne i nie wstawiam ich pod katem oceny wizualnej.
Tak oto przygotowaniem baniak tarliskowy dla ramirez.
1
2
3
Akwarium stoi 2 tygodnie, wiec nasadziłem rogatka by trochę przyspieszyć stabilizacje, oraz utrzymywać no2 na 0.
Myślę, ze nie będzie on w niczym przeszkadzał. Zastanawiam się czy nie zostawiłem im za mało wolnej przestrzeni gdyby doszło do wyklucia narybku. za kilka dni dojdą (mam nadzieje:D) szyszki olchy, liście które pokazywałem kilka postów wcześniej na razie nie wrzucam, bo trochę cykora mam. nie wiem czy nadają się i czy są odpowiednio zasuszone.. ale z czasem na pewno dojdą.
Parametrów nie podaje, bo jeszcze nad nimi pracuje.

Killifish 

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 7:09 pm   

Dla mnie ok. Szyszki beda :D i wytlumacze co i jak.

kixer 
majka

Wysłany: Śro Gru 14, 2011 7:15 pm   

jak tylko do mnie dojdą to na pewno dam znać :d

Odpowiedz do tematu