Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Woda mineralna?
Autor Wiadomość
David 
Knight

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 2:24 pm   Woda mineralna?

W magazynie Nasze Akwarium nr.52 (styczeń 2004) wyczytałem:
"[...] Jeśli uważnie przeczytamy akwarystyczne publikacje sprzed 20 lub więcej lat, stwierdzimy że już wtedy hobbyści próbowali opracowywać metody odżywiania roślin[...]Kolejnym sposobem było dolewanie do akwarium wody mineralnej, która zwiększała zawartość dwutlenku węgla i mikroelementów..."
"Problemy z hodowlą roślin" tekst Karel Rataj

W dobie dzisiejszej dostępności wszelakich nawozów, systemów dozowania i podawania CO2 i coraz efektywniejszego oświetlenia takie działania jak dodawanie wody mineralnej nie ma raczej sensu :wink: ... Moze jednak ktoś spotkał się z tym "procederem" albo wyrazi swoją opinię na ten temat? :wink:

Pozdrawiam

szkamil

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 2:51 pm   

Nie wiem czy ma jakis sens czy nie ale chyba woda mineralna jest pełna Wapnia i Magnezu czyli jest twarda wodą. Więc bedzie zatwardzała wode.

Boleslaw Gawel 

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 2:55 pm   

Cytat:
Nie wiem czy ma jakis sens czy nie ale chyba woda mineralna jest pełna Wapnia i Magnezu czyli jest twarda wodą. Więc bedzie zatwardzała wode.

No właśnie, a poza tym stężenie przy takim dozowwaniu byłoby bardzo skokowe.

Pozdro

Bolek

Myrcin 
zakochany w rybkach

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 3:18 pm   

ktoś kiedyś wlał mi wody minersalnej gazowanej do akwa i podusiły mi się duże skalary...a roślinki nie wiem jak zareagowały. pamiętam że woda byłą wtedy mętna i ogólnie dziwna aż ją wymieniłem.

David 
Knight

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 7:48 pm   

Same negatywne opinie - tak też myslałem :wink: ... No ale dawniej z tego korzystano...

Myrcin 
zakochany w rybkach

Wysłany: Czw Lip 28, 2005 7:56 pm   

kiedys korzystano z różnych rzeczy, które się nie sprawdziły, a dziś wydaje się śmieszne, że kiedyś z tego korzystano...szukam teraz przykładu ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

hortak

Wysłany: Nie Maj 07, 2006 2:54 am   

Wbrew pozorom ma to sens,ale nie OGOLNY lecz szczegolny.
Mozna to traktowac jako nawoz,z tym zatrzezeniem i uwaga ze ma wplyw na wode - zaleznie od ilosci zwiekszy PH.
Poza tym gazowana woda mineralna jest przesycona CO2...i wlanie takiej moze spowodowac przyduche (zaleznie od objetosci i ilosci wlanej wody).
Mozna stosowac jako zamiennik nawozow macro,ale NIE gazowana i kontrolujac PH - czyli eksperymentalnie ile wlac aby znaczaco nie podskoczylo PH. np : litr niegazowanej na 100l.

Boleslaw Gawel 

Wysłany: Nie Maj 14, 2006 9:52 pm   

Cytat:
zaleznie od ilosci zwiekszy PH.

Hortak, a gdyby tak wlać sporo, to bardzo może zwiększyć pH? Ile by trzeba wlać, żeby pH podskoczyło do 15?

;-)

Pozdro

Bolek

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Pon Maj 15, 2006 12:04 am   

Myrcin napisał/a:
kiedys korzystano z różnych rzeczy, które się nie sprawdziły, a dziś wydaje się śmieszne, że kiedyś z tego korzystano...szukam teraz przykładu ale jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.

mi przychodzą do głowy zardzewiałe gwoździe w podłoże żeby rośliny lepiej rosły.
tylko że chyba faktycznie lepiej rosły... ;) więc nie wiem czy to dobry przykład na coś, co nie działa.

moje akwarium

Odpowiedz do tematu