Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Rośliny "na tło"
Autor Wiadomość
Spajdermen

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:11 pm   Rośliny "na tło"

Na wstępie chciałem się przywitać po kilkumiesięcznej absencji na forum.
Złożyło się na to kilka czynników. Najpierw wyjazd za granicę, później długi okres bez internetu. Teraz jednak nie powinno być żadnych przeszkód w moim dostępie do forum.
Po tym przydługim wstępie przejdę do sedna sprawy. Mianowicie potrzebuję do mojego akwarium roślin drobnolistnych, które będą stanowić tło. Niestety z powodu słabego oświetlenia (36W na 120l.) wybór gatunków jest mocno ograniczony :( Możecie zaproponowac mi coś ciekawego?

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:17 pm   

Drobnolistne poza mchem jawajskim, to raczej mi się kojarzą z wysikimi wymaganiami. Powiedz jeszcze na ile jesteś "ortodoksyjny" w kwestii ich pochodzenia?

GAN

Spajdermen

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:22 pm   

gan napisał/a:
Drobnolistne poza mchem jawajskim, to raczej mi się kojarzą z wysikimi wymaganiami. Powiedz jeszcze na ile jesteś "ortodoksyjny" w kwestii ich pochodzenia?

Jeżeli chodzi o rośliny to nie przywiązuję wagi do tego, czy występują razem ze sobą w naturze:) Już teraz mam u siebie w akwa niezły mix roślinny :)
Aha i wolałbym, żeby to były rośliny dość łatwo dostępne, bo mieszkam w małej mieścinie i ciężko będzie zakupić jakieś rarytasy :)

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 4:55 pm   

Ludwigia (różne odmiany, lepiej chyba te całkiem zielone, nie czerwone) będzie się trzymać, trzeba ją tylko troche popielęgnować jak żywopłot.
liście od spodu będą gnić i opadać, trzeba je wybierać. ale te wyżej stworzą łade drzewka.

moje akwarium

matijasz 

Wysłany: Czw Gru 22, 2005 8:52 pm   

Do głowy przychodzi mi tylko Heteranthera Zosterifolia. Ma małe wymagania świetlne i bardzo ładnie prezentuje się "w grupie".

tomasz kurek

Wysłany: Pią Gru 23, 2005 9:31 am   

Witaj

Napewno znajdziesz cos z rodzaju Hygrofilia .... one na ogol sa malo wymagajace jesli chodzi o fizyko chemiczne wlasciwosci wody jak rowniez i oświetlenie.

Odpowiedz do tematu