Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: GP
Nie Maj 14, 2006 11:59 am
Ikra ramirez
Autor Wiadomość
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 9:20 am   Ikra ramirez

siema mam pytanok wczoraj o godzinie 17 00 parka ramirez znosola ikre samiec jaj pilnuje i przewietrza a samica ma to gdzies i moje pytanie kiedy zaczna sie wyklowac mlode
pozdro
 
 
     
Jakub w--- 

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 789
Skąd: Górny Śląsk, Rybnik
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 1:35 pm   

Cytat:
kiedy zaczna sie wyklowac mlode


Zależy to od temperatury :razz: Przy ok 25C po jakiś 2 dniach czasami troche dłużej :wink:

P.S.
Temat raczej do Rozmnażania
_________________
Pozdrawiam Kuba
 
 
     
leszczb 
Rybo maniak :)


Dołączył: 14 Lis 2005
Posty: 382
Skąd: Kraków
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 1:44 pm   

Witam !!!
U mnie w 30C trwało to jakieś 2dni :) .

Pozdrawiam Tomek !!!
 
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Sob Maj 13, 2006 5:57 pm   

spoko dzieks
 
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 3:32 pm   

zjadly ikre. moze dlatego ze 1 raz ja zniosly mieliscie cos takiego ?
 
 
     
David 
Knight


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 1477
Skąd: Łańcut
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 3:59 pm   

Tak - to całkiem możliwe że zjadły ją bo są jeszcze "niedoświadczone". Większość pierwszych tareł spisana jest na straty. Muszą się "nauczyć" roli że tak powiem rodziców :wink:
_________________
72l
 
 
     
janusz 

Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 2217
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 7:54 pm   

David napisał/a:
Tak - to całkiem możliwe że zjadły ją bo są jeszcze "niedoświadczone". Większość pierwszych tareł spisana jest na straty. Muszą się "nauczyć" roli że tak powiem rodziców


I słusznie napisał Dawid ja jeszcze dodam że u ramirez często się to zdarza ,nawet więcej --- ciężko trafić na pare która opiekuje się ikrą a póżniej młodymi.
_________________
pozdrawiam Janusz
------------
 
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Nie Maj 14, 2006 9:00 pm   

aha spoko napisze jak sie znow rozmnoza
pozdro
 
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Czw Maj 18, 2006 3:20 pm   

moje "niedoswiadczone" ramirezy znow zniosly ikre dzis o 14 30 samiec pilnuje ikry a samica odgania 5x wieksze paletki
 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 11:57 am   

a kiedy najczesciej ramirezki zjada młodzież jak jest ikra czy jak sie juz wylegna :?: ja mam ikre nie cale 3 dni i bardzo dobrze sie nia narazie opiekuja, a nie chcialbym aby to sie wydarzylo i u mnie
Ostatnio zmieniony przez gan Pon Cze 12, 2006 12:03 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
charon 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 2993
Skąd: Jastrz. Zdrój, B-B
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 12:29 pm   

siepa napisał/a:
a kiedy najczesciej ramirezki zjada młodzież jak jest ikra czy jak sie juz wylegna ja mam ikre nie cale 3 dni i bardzo dobrze sie nia narazie opiekuja, a nie chcialbym aby to sie wydarzylo i u mnie


Bardzo ciężko powiedzieć... Czasami konsumpcja następuje jeszcze w czasie gdy z ikry nie wylęgną się larwy, czasami zjadają już wylęgnięte larwy, a czasami pływające maluchy... Aby zapowiedz temu, należy nie dostarczać im sytuacji stresowych, które mogą powodować takie ich zachowanie, jak zarazem dobrze karmić tarlaki... Wtedy prawdopodobieństwo powodzenia wzrasta, lecz 100% gwarancji nie będziesz miał nigdy :sad:
_________________
Pozdrawiam Sebastian

 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 1:32 pm   

narazie ramirezy pilnuja na zmiane ale czesciej samiec,a jak wplywa samica nad ikre samiec odplywa ,ale zaraz ja zmienia i samiczka pilnuje terenu
 
     
janusz 

Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 2217
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 2:26 pm   

siepa napisał/a:
narazie ramirezy pilnuja na zmiane ale czesciej samiec,a jak wplywa samica nad ikre samiec odplywa ,ale zaraz ja zmienia i samiczka pilnuje terenu


Jeśli dojdzie do wylęgu mam na myśli fakt kiedy to rodzice nadal będa pilnować larw i jeśli nadal będą opiekować się pływającymi maluszkami to możesz uznać to za sukces ------ u ramirez bardzo rzadko się tak zdarza------ trzymam kciuki. :grin:
_________________
pozdrawiam Janusz
------------
Ostatnio zmieniony przez gan Pon Cze 12, 2006 2:41 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 2:55 pm   

Janusz a czym moge karmic maluchy?,ale chodzi mi o takie pokarmy co mam pod reka.Suche platki jak bym zmielil bo tu znajomy mi podpowiadal,ze sypal suchy pokarm na kawlek szyby a druga przykrywal i w ten sposob ja mielil na drobinki,a potem z woda do strzykawki i podawal maluchom pod nos, A cos z mrozonego jak bym przemielil ? nada sie ?
 
     
janusz 

Dołączył: 29 Sty 2005
Posty: 2217
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 3:04 pm   

Można się tak bawić i z suchym i z mrożonym np artemią ale nie ma to sensu..

Gotowe pokarmy suche w postaci pyłku np Tetra min baby.są przeznaczone przedewszystkim dla maluchów , zawieraja dużo witamin , i kosztuja przysłowiowe grosze.
Z nabyciem tego typu pokarmów nie powinienes mieć problemu.
Artemia to juz troszkę większy wydatek ale gwarancja odchowu prawie 100%----- popatrz temat A linkei Charona.
_________________
pozdrawiam Janusz
------------
 
 
     
charon 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 2993
Skąd: Jastrz. Zdrój, B-B
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 3:10 pm   

janusz napisał/a:
Gotowe pokarmy suche w postaci pyłku np Tetra min baby.są przeznaczone przedewszystkim dla maluchów , zawieraja dużo witamin , i kosztuja przysłowiowe grosze.


Wszystko fajnie, ale zmusić młode apisto do jedzenia tego specyfiku jest już troszkę trudniej... U mnie omijały go z daleka... :sad: Ale jak nie spróbujesz to się nie dowiesz - może w Twoim przypadku siepa będzie inaczej... :smile:
_________________
Pozdrawiam Sebastian

 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 3:16 pm   

dzieki koledzy bardzo mi pomogliscie teraz musze czekac a jutro gonie do sklepu po jakies jedzonko Janusz mowisz ze to grosze to dobrze bo tu kolega kupil artemie i mnie troche cena zalamal dal 80 zł,ale nie wiem ile tego bylo takze mnie na takie jedzonko nie stac bo wkoncu nie jestem jakims tam super hodowca :grin: dziekuje i pozdrawiam
 
     
David 
Knight


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 1477
Skąd: Łańcut
Wysłany: Pon Cze 12, 2006 6:35 pm   

Nie kupuj artemii w sklepie - zamów przez Allegro wyjdzie kilka razy taniej. Spróbuj podac tez ten pokarm proszkowany - im bardziej urozmaicisz tym lepiej, jednak artemia to powinien być podstawowy pokarm dla maluchów - szczególnie na początku :wink:
_________________
72l
 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Śro Cze 14, 2006 12:09 pm   

Jeszcze moje maluchy ramirez sa nic ich nie zjadło,ale czy bez artemii ,a widze, ze jest to pokram najbardziej polecany moja mlodzież nie ma szans :?: :?: :?:
Jak podawac suchy pokarm maluchom :?: przez strzykawke z woda pod sam nos :?:
Ostatnio zmieniony przez gan Śro Cze 14, 2006 12:30 pm, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
charon 


Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 2993
Skąd: Jastrz. Zdrój, B-B
Wysłany: Śro Cze 14, 2006 12:17 pm   

siepa napisał/a:
ale czy bez artemii ,a widze, ze jest to pokram najbardziej polecany moja mlodzierz nie ma szans


Jeżeli tylko będą go jadły, to może uda się coś na tym uchować, lecz ich tempo wzrostu będzie trwało wieki, a jak sam rozumiesz, im dłużej będą małe tym dłużej będą zagrożone konsumpcją przez rodziców... Tym bardziej, że w tym okresie samiczka może podejść ponownie do tarła, a wtedy maluchy będą w wielkich tarapatach... :sad:
_________________
Pozdrawiam Sebastian

 
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Śro Cze 14, 2006 9:24 pm   

u mnie zostalo 30 mlodych reszte zjadly paletki bo nie chcialo mi sie ich wylawiac
swoje mlode ramirezy od 1 dnia zycia karmie platkami
a slyszalem ze jak sie czesto rozmnaza ramirezy to krocej zyja

pozdro kamil_egon
_________________
112l - 11 pyszczaków 2 naskalniki 3 glonojad
60l - 2 kakadu 1 kiryskow 2 glonojady
 
 
     
David 
Knight


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 1477
Skąd: Łańcut
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 9:13 am   

kamil_egon napisał/a:
slyszalem ze jak sie czesto rozmnaza ramirezy to krocej zyja

Częste składanie ikry i wysiłek włożony w opiekę nad potomstwem z pewnością mają duży wpływ na organizm ryby.
_________________
72l
 
 
     
siepa 

Dołączył: 03 Cze 2006
Posty: 36
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:12 pm   

kamil_egon kolego pytanie do Ciebie mówisz ze karmiles platkami i jak one do tego pokarmu podchodzily :?: bo wnioskuje ze jednak jadly ten suchy pokarm ,bo co nie ktorzy mowia ze spozywaja go niechetnie,a nawet nie chca go ruszyc.Jak podawales suchy pokarm maluchom :?: :?: :?:
 
     
kamil_egon 

Dołączył: 13 Maj 2006
Posty: 28
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:30 pm   

przez pierwsze 2 dni zycia nie chcialy jesc platkow ale jak zglodnialy to zaczely jesc
a platki drobno ucieralem palcami na zakretke a potem podawalem
jeszcze dawalem im takie tabletki tetry
a nie mialem jak solowcow kupic bo jest remont zoologicznego
pozdro kamil
_________________
112l - 11 pyszczaków 2 naskalniki 3 glonojad
60l - 2 kakadu 1 kiryskow 2 glonojady
 
 
     
David 
Knight


Dołączył: 26 Sie 2004
Posty: 1477
Skąd: Łańcut
Wysłany: Czw Cze 15, 2006 12:48 pm   

Jak już koniecznie chcecie karmić suchym może warto zaopatrzyć się w specjalistyczny pokarm typu Sera Micron? Nie jest on drogi a jego granulacja i skład jest z pewnością lepiej przyjmowany przez młode organizmy...
Miałem pozytywne doświadczenia z Hikari FirstBite ale ciężko go teraz dostać :???:
_________________
72l
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13