Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: GP
Czw Paź 19, 2006 11:15 am
Karmienia artemią
Autor Wiadomość
Camellus 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 7:21 am   Karmienia artemią

Witam , wczoraj nastawiłem artemię dzis rano pływa tam tego barzoi dużo ale .. W półtora litrowej butelce jest to bardzo rozproszone jak technicznie karmicie ?? Przsiewacie jakoś czy tak strzykawka i z wodą i do skutku ??

markus74 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:13 am   

Kiedyś przygotowałem taki krótki komiks opisujący mój sposób na przygotowanie artemii i miałem zamiar opublikować go w FAQ , ale niestety zanim go ukończyłem administrator zamknął do tego działu dostęp i nie odblokował do dnia dzisiejszego.
Gdy pojawił się znowu temat artemii to sobie akurat o nim przypomniałem i mam nadzieję, że moderatorzy nie będą mieli nic przeciwko temu, że zajmę trochę miejsca, a nuż się komuś początkującemu przyda.

Więc przejdę do rzeczy jak to po kolei robię :

1. Najpierw przygotowuję i zalewam odstaną wodą ok. 5 litrowe akwarium, w którym montuję 10 watową grzałkę, termometr i kostkę napowietrzającą.

2. Następnie dodaję 2 łyżki stołowe niejodowanej soli kuchennej oraz płaską łyżeczkę od herbaty jaj artemii.

3. Całość intensywnie napowietrzam i staram się utrzymywać temperaturę w granicach 25 - 30 stopni Celsjusza.

4. Po około 24 godzinach wylęgają się młode naupliusy, w celu ich odłowienia wyłączam napowietrzanie i przykładam do bocznej ścianki akwarium małą lampkę.

5. Małe larwy zbierają się przy lampce skąd ściągam je strzykawką połączoną wężykiem i odcedzam przez zwykły filtr do kawy.

6. Następnie wypłukuję filtr w akwarium z narybkiem. Tak przygotowany cykl starcza mi na około 3 dni karmienia po czym powtarzam wszystko od początku.
Ostatnio zmieniony przez markus74 Pią Lip 14, 2006 8:59 am, w całości zmieniany 1 raz  

charon 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:18 am   

Ja karmiłem tak... Potrzebny będzie:

- wężyk akwarystyczny
- miseczka szklana
- jakieś sitko o bardzo drobnej średnicy oczek - ja kupiłem zestaw sitek w sklepie akwarystyczny

Wężykiem zasysam pływającą artemię z pojemnika\butelki gdzie się wykluła. Przelewam tym sposobem przez sitko do miseczki. Artemia naturalnie zostaje na sitku. Gdy nazbieram odpowiednią ilość, wodę z miseczki (słoną) wlewam z powrotem do pojemnika\butelki. Do miseczki wlewam wodę z kranu i płuczę w niej sitko z artemi, aby wyeliminować całą słona wodę. Następnie napełniam miseczkę jeszcze raz do połowy, wsadzam do niej sitko z wypłukaną już artemią i podstawiam pod lampkę biurkową (światło umieszczam z jednej strony - artemia zbierać się będzie w tym miejscu). Następnie nabieram strzykawka artemię z wodą i tak transportuję ją pod pyszczki narybku :wink:

matijasz 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:20 am   

Wiedz, że artemia podąża do światła. Kiedy ją wyłapiesz np. do strzykawki to najlepiej przepuścić przez filtr do kawy lub inny drobny materiał aby nie powodować zasolenia wody w akwarium.

PS. Wpisz w "szukaj" artemia i pojawi się kilkanaście wątków jak hodować, przechowywać itd.

Pozdrawiam

Edit: Może nasze posty są do siebie podobne, ale pisaliśmy je w podobnym odstępie czasu :smile:
Ostatnio zmieniony przez matijasz Czw Lip 13, 2006 10:44 am, w całości zmieniany 1 raz  

Camellus 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:32 am   

Powiem tak , bo bardzo drażnią mnie takie sugestie typu "szukaj " . Po to chyba jest forum żeby wymieniać informacje z życzliwymi ludżmi . Jeżeli nie masz nic do powiedzenia w danym temacie albo poprostu drażni cię pytanie bo jest dla ciebie oczywiste to poprostu NIC NIE PISZ !!! Jaki sens maiało by forum po jakimś czasie jak wszysto JUŻ BYŁO W OPCJI SZUKAJ !!!!

Camellus 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 10:34 am   

Bardzo dziękuję Markusowi napewno skorzystam i wiele innych osób także , matijaszowi nie dziękuję i przepraszam że przez moje pytanie musiał zużyć nieco kalori przy wklepywaniu odp :)

matijasz 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:15 am   

Napisałem to jakoś uszczypliwie ? Poprostu dałem odpwiedź na twoje pytanie, plus dałem ci radę żebyś przeszukał kilka tematów bo było ładnie wyjaśnione. Uznałem, że jesteś nowym użytkownikiem i może nie wiesz, że istnieje taka opcja. Jeżeli cie uraziłem to przepraszam, a jak wam przeszkadzają moje odpowiedzi to przestane pisać na tym forum.

Pozdrawiam

matijasz 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:21 am   

Camellus napisał/a:
przepraszam że przez moje pytanie musiał zużyć nieco kalori przy wklepywaniu odp

Akurat na forum pisze z przyjemności, a nie z przymusu...

Camellus 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 11:25 am   

OK , OK odebrałem to jako pouczanie , a ja kożystam z tej opcji bardzo często , ale odnosze subiektywne wrażenie że pouczanie przez stałych bywalców nowicjuszy jest nieco za natarczywa ( szczególnie dotyczy opcji szukaj )

janusz 

Wysłany: Czw Lip 13, 2006 5:02 pm   

JA artemię przygotowuję identycznie jak markus74 i jedyną różnica jest to iż aby sobie jeszcze ułatwić zadanie wpuszczam ja do małego pojemnika u góry którego znajduje się bardzo drobna siateczka .Artemia pozostaje na niej następna strzykawką zasysam czysta artemię i do akwa,a wodę z pojemniczka spowrotem do akwaryjka z artemią.

Taki pojemniczek z sitkiem dostaniesz w prawie każdym zoologu cena około 3--4zł.

Odpowiedz do tematu