Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
RARYTASY
Autor Wiadomość
Sil 

Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 12:52 pm   RARYTASY

Do działu ogłoszenia trafiają zazwyczaj informacje o sprzedaży lub chęci zakupu stosunkowo popularnych rybek (nie zawsze pielęgniczek), a także sprzętu, pokarmów itd. itd. Brak jest informacji "z rynku" o dostępności rzadkich pielęgniczek i w ten sposób co jakiś czas ucieka nam okazja do nabycia naprawdę wyjątkowych gatunków. Nie muszę chyba dodawać, że skoro takie "perełki" nie trafiają do nas, to zapewne kończą w jakichś ogólnych akwariach, gdzie za towarzystwo mają welony czy głupiki i gdzie czeka je krótki żywot, bez szans na rozmnożenie, a tym samym trafienie do szerszego grona osób. Spróbujmy to zmienić!
Prosiłbym o umieszczanie w tym temacie jedynie potwierdzonych i pewnych informacji o dostępności rzadkich gatunków pielęgniczek w Waszych okolicznych sklepach czy hurtowniach.
Wiem, że kwestia "rzadkości/wyjątkowości" dla każdej osoby wygląda inaczej, jednak mam nadzieję na Wasze zdroworozsądkowe podejście i nie wrzucanie tutaj wszystkiego, co znajdziecie :wink:
Celem ujednolicenia wpisów prosiłbym o zachowanie następującego szablonu:
Gatunek
Cena
Sklep (o ile to możliwe: adres, nr tel, www)
Data potwierdzenia "stanu"

aajaa 
Adrianna

Wysłany: Pią Kwi 27, 2007 3:48 pm   

W Discusie na Radzymińskiej są Dicrossus Filamentosus. Wczoraj przyjechały z Niemiec, do sprzedania będą za ok tydzień, teraz mają kwarantannę.
Widziałam je dziś, było ich około 60-70 sztuk.
Co do ceny to nie mogę nic powiedzieć bo jeszcze szef nie ustalił. Jakiś czas temu kupiłam tam dicrossuski po 20 zł, ale te mogą być w innej cenie.

aajaa 
Adrianna

Wysłany: Nie Lip 15, 2007 9:18 am   

W hurtownio-sklepie Panaqua na Arkuszowej są A. linkei i Teanicara candidi

Myrcin 
zakochany w rybkach

Wysłany: Pią Sie 10, 2007 3:21 pm   

jeżeli a. macmasteri rozpatrywać jako rarytas, to są one dostępne w hurtowni w Rybniku. w tej samej hurtowni dostępne są piękne a. agassizi, prawdopodobnie dzikuski. ostatnio były na giełdzie w katowicach na stoisku pierwszym od wejścia po lewej stronie.
(niestety muszę troszke zmienić info. Piotrek Koba wyjaśnił mi, że to prawdopodobnie nie były dzikuski, co nie zmienia faktu, że były to piękne ryby. za błąd przepraszam)

mpaw 

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 2:49 pm   

W Diskusie na Radzymińskiej (Warszawa) są A. Baenschi, według informacji od sprzedawcy są to F1, od warszawskiego hodowcy, rozmnożone w kranówce. Cena 40zł sztuka. Widziałem również, A.Gibbiceps, A.Hongsloi, A.Macmasteri, A.Nijsseni, A.Agassizii.

iDiDiT 

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 3:46 pm   

mpaw napisał/a:
(...)od warszawskiego hodowcy(...)
Do Warszawy to on ma parę km, ale województwo mazowieckie :wink:

mpaw napisał/a:
rozmnożone w kranówce.
No nie wiem. Może przystosowane do kranówy ale rozmnażane raczej w RO.

mpaw napisał/a:
Widziałem również, A.Gibbiceps
Pamiętasz cenę? Dorosłe czy młode? Było z czego wybrać 2-3 pary?

pozdrawiam
Ryszard
---------------
Code[A]128.159.164.174.175.180.188.208

mpaw 

Wysłany: Nie Sie 26, 2007 8:16 pm   

Czyli, jak zawsze informacje sprzedawcy dzielimy na 2,3, bądź 4 :wink:
Dlatego napisałem:
mpaw napisał/a:
według informacji od sprzedawcy

Rozumiem, że są od Ciebie, naprawdę piękne okazy i mocno wyrośnięte. Pływa już u mnie w układzie 3+3 w RO+kranówka 2:1.
Niestety nie przyglądałem się długo A.Gibbiceps, bo pojechałem tam właśnie po A.Baenschi,
więc pozostaje Ci tylko zadzwonić: 0 22 679 19 00.

pozdrawiam
Paweł

iDiDiT 

Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 9:35 pm   

mpaw napisał/a:
Czyli, jak zawsze informacje sprzedawcy dzielimy na 2,3, bądź 4 :wink:
Zazwyczaj tak jest. W tym przypadku jednak sprzedawca jest w porządku. To ja byłem niedoinformowany :oops: Ryby nie są moje ale rzeczywiście były rozmnażane w wodzie o parametrach daleko odbiegających od właściwych dla tego gatunku - warszawskiej kranówie. Wiem to od samego hodowcy.

pozdrawiam
Ryszard
---------------

skunks 

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 12:25 pm   

Nie wiem na ile te rybki są rarytasami ale w Afrze w Toruniu są Apistogramma pandurini.

markus383 

Wysłany: Pon Paź 22, 2007 3:36 pm   

Ja wczoraj widziałem w Oszołomie w Piasecznie :lol: microrasbory(nie wiem czy pisownia jest dobra) za 12zł/szt. , czyli o 6zł taniej niż na allegro.pl :smile: Szkoda, że nie mam hajsu, anie miejsca w akwa, bo bym kupił z 10szt :sad:
W tym sklepie byłem pierwszy raz i wyszedłem bardzo zaskoczony ilością rybek i roślinek(przede wszystkim wrażenie zrobiło wielkie akwa tuż przy wejściu). Widziałem też jakieś pielęgniczki, ale nie zapamiętałem nazw. Wiecie jak to jest z tym szałem wyborczym :wink: :grin:
Z całego serca polecam odwiedzenie tego sklepu.

PS.
Czasami żałuje, że nie mieszkam w Piasecznie. Piękny sklep i przede wszystkim te dziewczyny! Po prostu miodzio :wink: :grin:

iDiDiT 

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:25 pm   

Discus Warszawa:
A. bitaeniata - 40zł/szt. Dość duże, do 5-6cm ale marne. Strasznie wychudzone. Nie przyglądałem się zbyt długo ale ze 2 pary można znaleźć.
A. norberti - 40zł/szt :evil: Ładne, duże sztuki. Niestety same samce. Zdaje się, że od Marcina. Ciekawe czy on ma wogóle jakieś pewne panienki?
A. gibiceps - 25zł/szt. Większość samców. Pewnej samiczki nie wypatrzyłem.

pozdrawiam
Ryszard
---------------

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 9:34 pm   

Czyżby Czesi coraz bardziej do nas się dobijali(chodzi mi o braki w samicach)? :evil:
Ostatnio zmieniony przez Ruki Wto Paź 30, 2007 7:53 am, w całości zmieniany 1 raz  

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Pon Paź 29, 2007 10:00 pm   

odnosnie Norberti :evil: zapłaciłem u Marcina tyle co w sklepie i raczej jak mam to 1 samice
Gibbicepsy (cana jw) ale mm na 100 % samiczki :cool:
Ale ceny mnie zaskoczyły skoro Marcin sprzedaje po tyle mi a discus sprzedaje po tyle samo to jestem :evil:

Sil 

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 7:35 am   

Ruki napisał/a:
Czyżby czasi coraz bardziej do nas się dobijali(chodzi mi o braki w samicach)?

Łukasz, a sądziłeś, że Marcin to z własnej hodowli ma te gatunki :wink: ?
Co do cen... też mnie nie zachwycają. Łapcie panienki chłopaki i do dzieła :cool: :wink:

iDiDiT 

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 10:38 am   

K-Pon napisał/a:
odnosnie Norberti :evil: zapłaciłem u Marcina tyle co w sklepie i raczej jak mam to 1 samice
Coraz bardziej OT ale jeśli "raczej" to też mogę mieć 2 samiczki :wink: . Tylko, że dla mnie mogą to równie dobrze być "raczej" 2 młode samce wymieszane z dorosłymi i robiące za panienki.

pozdrawiam
Ryszard
---------------

charon 

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 10:59 am   

iDiDiT napisał/a:
Tylko, że dla mnie mogą to równie dobrze być "raczej" 2 młode samce wymieszane z dorosłymi i robiące za panienki.

Wedle informacji jakie udało mi się zdobyć, jest to notorycznie stosowane... :evil: Poza tym wydaje mi się, że to co trafia do nas, jest odpadem z wybranych na eksport osobników.... Dlaczego :?: Zbyt często spotykam, jak nie same samice, to znów same samce.... Zresztą nie dziwota, gdyż osobiście gdybym miał opychać coś w Polsce za kilkanaście zł, albo wysłać na eksport za kilka-kilkanaście euro, to rachunek jest prosty...

Co do moich „samiczek” – tańce się skończyły, agresja wzrasta – sam już nie wiem co to dokładnie jest…

Miszczu 

Wysłany: Wto Paź 30, 2007 12:22 pm   

iDiDiT napisał/a:
Tylko, że dla mnie mogą to równie dobrze być "raczej" 2 młode samce wymieszane z dorosłymi i robiące za panienki.

Niestety u mnie tez to tak wyglada. Ta niby samiczka coraz czesciej pokazuje swoja uleglosc. Po czym nastepuje brutalny atak dominatora i robi 2 rundki dookola akwarium ;) .
Dziwie sie troche Marcinowi, albo zrobil nas w konia albo sporo nie doczytal bo we wszelakich publikacjach samiczka jest bardzo charakterystyczna. Zwlaszcza ze rybki nie sa mikroskopowych rozmiarow.
Ostatnio zmieniony przez gan Wto Paź 30, 2007 1:04 pm, w całości zmieniany 1 raz  

Sil 

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:00 am   

Bardziej w ramach informacji niż propozycji... chociaż jeżeli ktoś posiada zdecydowany nadmiar gotówki, a chce w akwarium coś ciekawego to mogę skontaktować z osobą, która zaoferowała mi sprowadzenie z Niemiec (ryby są oczywiście z odłowu, wyselekcjonowane, tj. bez skaz typu "popalone płetwy", ale nieokreślonej płci - dlatego ceny są tym bardziej niezrozumiałe :evil: ) następujących gatunków:
Crenicichla compreciceps (6 sztuk - 600zł) - tylko w całości;
Crenicichla sp. "Xingu I" (5 sztuk - 450 zł) - tylko w całości;
Dicrossus filamentosus - 60 zł sztuka;
Geophagus sp. "red head Araguaia" - 100 zł sztuka
Guianacara cuyunii - 150 zł sztuka
Do ww. cen należy doliczyć koszty wysyłki konduktorskiej na terenie RP - 25zł.

Druga informacja też z tych atrakcyjnych gatunkowo, ale zupełnie surrealistycznych cenowo (wszystkie ryby odłów), ryby sprzedawane jako "zestaw", ale tu może dałoby się jeszcze go podzielić: 3 D.filamentosus (2 samce+samica), 4 Biotodoma cupido (nierozpoznana płeć), Gymnogeophagus meridionalis 1+1 - całość 600zł plus transport.

Niektórych ludzi chyba :evil: (...)

Wojtek_res 

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:24 am   

Rzeczywiście sprzedajacego chyba ... :wink: W takich cenach to może udało by sie mu znaleźć jakichś naiwaniaków albo osoby, dla których 500zł w jedna czy drugą strone nie robi najmniejszej róznicy, na Allegro (tam czasami zdarzają sie aukcje typu: megahiper-unikat Farllowella sp. za jedyne 50zł, albo L46 za jedyne 1200zł). Dla porównania ceny tych samych ryb od tego gościa którego ofertę pielegniczek wkleiłem w temacie "Apisto z Niemiec":
Guianacara cuyunii 7-10 cm 19,00 €
Biotodoma cupido 5-7,5 cm 15,00 €
Geophagus sp. red head Araguaia 5-6 cm 10,00 €
Gymnogeophagus meridionalis 5-6 cm 8,50 €
Całą ofertę mozna zobaczyc tu: http://www.meine-fischboe...0-Angebote.html

ARS

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:28 am   

Sil napisał/a:

Crenicichla compreciceps (6 sztuk - 600zł) - tylko w całości;
Crenicichla sp. "Xingu I" (5 sztuk - 450 zł) - tylko w całości;
Dicrossus filamentosus - 60 zł sztuka;
Geophagus sp. "red head Araguaia" - 100 zł sztuka
Guianacara cuyunii - 150 zł sztuka
Do ww. cen należy doliczyć koszty wysyłki konduktorskiej na terenie RP - 25zł.

Mogę te wszystkie w/w ryby sprowadzić dla chętnych za połowę tej ceny! Są chętni?

Myrcin 
zakochany w rybkach

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 11:47 am   

wiem że na giełdzie w łodzi bywają crenicichla xingu za 25 zł często dorosłe (przy czym cena oscyluje wtedy koło 35 zł) można dobrać pary ja już sobie zamówiłem jak będa od znajomego

charon 

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 12:01 pm   

ARS napisał/a:
Mogę te wszystkie w/w ryby sprowadzić dla chętnych za połowę tej ceny! Są chętni?

Na Dicrossus filamentosus jak najbardziej :grin: Crenicichla compreciceps - myślę, że i tutaj byłbym zainteresowany :smile: Może szczegóły na pw??

Sil 

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 1:55 pm   

ARS napisał/a:

Artur, to byłyby ryby z odłowu czy hodowla niemiecka/czeska? Pytam, bo dziś przez przypadek znalazłem sklep z Berlina, który za D. filamentosus woła "astronomiczną" kwotę 2.60 EUR/szt. (~9.50 PLN) :!:
Crenicichla sp. Xingu I (6,5-8,5cm) mają po 10,50 EUR/szt. (38 PLN); Geophagus sp. red head Araguaia (4,0-5,5cm) i Biotodoma wavrini (6-8cm) po 9,30 EUR/szt.; Guianacara cuyunii (6,5-9,0cm) - 20,90 EUR/szt... czyli ceny zbliżone do tych, które podawał Wojtek.
Na serio - wiemy Artur, że masz dobre kontakty za zachodnią granicą, więc może w końcu pochwalisz się, jakie rybcie z odłowu/hodowli mógłbyś sprowadzić i w jakich cenach :wink: ?

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 6:49 pm   

Co do Marcina i Rybnika.
Nie wiem jak wy, ale ja mam w gdzieś człowieka dla którego zdrowe i duże ryby to zmarnione i małe osobniki zarażone choróbskami i to tego wszystkiego jeszcze je sprzedaje. Nie po to człowiek buli kasę za niby ładne niby duże niby zdrowe ryby by dostać jakieś wypierdki które zdychają po kilku dniach.
I wiem, że nie tylko moje elizki są chore, prawda Miszczu?
I kolejna stówa poszła się walić.
Powoli mam ochotę walnąć to wszystko gdzieś.

Miszczu 

Wysłany: Śro Paź 31, 2007 7:03 pm   

Ruki napisał/a:
I wiem, że nie tylko moje elizki są chore, prawda Miszczu?

Owszem , samczyk norberti od poczatku robil galeretowata kupke, wiec mozliwe ze ma wiciowce albo jakies nicienie. No chyba ze to "bloat" po stresujacej podrozy...

Odpowiedz do tematu