Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: K-Pon
Wto Gru 20, 2011 9:12 pm
[1300] BW -początek -3 miesiące - i Koniec:)
Autor Wiadomość
piotrek999 

Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 2:54 pm   

A za ile kupiłeś swoje uaru???

shadow2525 

Wysłany: Wto Wrz 22, 2009 7:06 pm   

piotrek999, Strona 16 :wink: .....

piotrek999 

Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 2:59 pm   

No to muszę Ci powiedziec że masz szczęści :wink: U mnie Uaru chodzą po 300 zł.

piotrK 

Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 3:38 pm   

piotrek999 napisał/a:
U mnie Uaru chodzą po 300 zł.

Chyba U. fernandezyepezi... Te które ma shadow, czyli U. amphiacanthoides, widywałem po 10-20zł sztuka :???:

piotrek999 

Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 5:00 pm   

Rzeczywiście, nie dojrzałem na filmikach ;]

shadow2525 

Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 9:10 pm   

piotrK, Ale chyba nie mówisz o rybach tej wielkości co Moje .... Nie ulega wątpliwości ze to był wspaniały i dość drogi prezent ......Za który jeszcze raz Dziękuje:P

Ps. Oświetlenie tła zrobione ( taśma LED ) Efekt- :shock:
Wymian oświetlania głównego w trakcie .... Jak skończę wstawię foty lub filmik .
Pozdrawiam

piotrK 

Wysłany: Śro Wrz 23, 2009 10:58 pm   

shadow2525 napisał/a:
piotrK, Ale chyba nie mówisz o rybach tej wielkości co Moje .... Nie ulega wątpliwości ze to był wspaniały i dość drogi prezent ......Za który jeszcze raz Dziękuje:P

Oczywiście, że nie, mówię o młodych, niewybarwionych maluchach. Jednak i tak 300zł za sztukę U. amphiacanthoides to niemożliwe :smile:
shadow2525 napisał/a:
Ps. Oświetlenie tła zrobione ( taśma LED ) Efekt- :shock:

Domyślam się. Wreszcie to dzieło sztuki będzie widoczne :grin:

ARS

Wysłany: Czw Wrz 24, 2009 11:28 pm   

piotrK napisał/a:
piotrek999 napisał/a:
U mnie Uaru chodzą po 300 zł.

Chyba U. fernandezyepezi... Te które ma shadow, czyli U. amphiacanthoides, widywałem po 10-20zł sztuka :???:

Jak ktoś jest zainteresowany U. fernandezyepezi to mogę mu zdobyć te ryby w cenie około 250-260zł. Wielkość ok. 10cm

piotrek999 

Wysłany: Nie Paź 04, 2009 10:46 am   

Może zamieścisz jakieś nowe zdj, albo filmiki?

shadow2525 

Wysłany: Czw Paź 08, 2009 7:28 pm   

Witam. piotrek999, filmy czy zdjęcia dopiero jak zakończę to farsę z oświetleniem . Póki co zbiornik przechodzi pewne zmiany i zanim nie skończę ze skutkiem zadowalającym to nie ma co pokazywać .
Pochwalić się mogę jedynie ze w dniu dzisiejszym moje Skalary (altumy :P ) Peru Złożyły ikrę. Ciesze się z tego powodu a;le nie zamierzam z tą ikra nic robić jest to pierwsze tarło i nie spodziewam się cudów w zbiorniku ogólnym . Przy kolejnych pomyśle już o odchowaniu narybku .

Sakis 

Wysłany: Pią Gru 25, 2009 5:52 pm   

Witam:) shadow2525 po długiej przerwie,przeczytałem że Twoje skalary składają ikrę,czyli musi coś nie tak być u mnie:(. Bo moje honig peru zaczynają się kłócić ale nie łączą w pary,a jeśli dobrze pamiętam to w tym samym czasie je kupiliśmy....Mają po 20cm może trochę więcej i myślałem że jeszcze za młode na łączenia się w pary,ale skoro Twoje już zaczęły składać,to moje nadzieje prysły....Udało Ci się wychować już jakieś potomstwo?...pozdrawiam...

shadow2525 

Wysłany: Nie Gru 27, 2009 4:22 pm   

Sakis, Powiem tak - Na 6 szt. dobrała się jedna Para ,która złożyła 2 razy ikrę w odstępie 2 tygodni. Potem już nie widziałem aby dochodziło do tarła. Oczywiście mogłem coś przegapić.... Może u Ciebie po prostu pływają ryby jednej płci albo nie mają odpowiednich warunków .... Sam nie wiem , przyczyn może być kilka . Ale myślę Że prędzej czy później się doczekasz.....
Widzisz Moja para Peruwianów przestała się wycierać a w ich miejsce co 2 tygodnie składają ikrę Manacapuru . A więc warunki chyba są odpowiednie ...To czemu Peru przestały ? Sam nie potrafię tego powiedzieć . :neutral:

Co do Młodych to dopiero teraz będzie czas na to aby zająć się przekładaniem ikry i odchowywaniem potomstwa . Do pracy dopiero w Lutym :wink:

shadow2525 

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 1:44 pm   

Witam w Nowym roku ..... Po ilości odwiedzających widzę ze temat jest nadal popularny co mnie niezmiernie cieszy. Wstawiam nowy film z przepychanek Moich skalarów :wink: A już w przyszłym tygodniu zbiorę się Sam w Sobie i napiszę coś obszerniejszego na temat zmian jakie zaszły . Jest już nowe światło własnego pomysłu i wykonania . Będą nowe Rybcie na które tak bardzo czekałem. No i Zbiornik doczekał się wszelkich wykończeń które tak drażniły Moje oko .
Ale o tym w przyszłym tygodniu a teraz Film :wink:

http://www.youtube.com/watch?v=876I7cmO0MY

Ps. Jak myślicie Jakie jest źródło światła ??

piotrK 

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 2:53 pm   

shadow2525 napisał/a:
Ps. Jak myślicie Jakie jest źródło światła ??

Patrząc po ilości refleksów to obstawiam jakąś żarówkę, może mocną latarkę? :smile:

shadow2525 

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 3:49 pm   

piotrK, Latarka to być nie może ponieważ to oświetlenie jest już na stałe .....
Ta żarówka jak Sam zauważyłeś daje super refleksy ...Prawie jak HQI . Ale jest o wiele tańsza :wink:

Pysia 

Wysłany: Pią Sty 01, 2010 11:38 pm   

A mnie się nie chce filmik wyświetlić :(
Co to za lampa? Zdradź tajemnice, bo muszę coś wymyślić niedrogiego jako oświetlenie...

szandek 

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 9:43 am   

czyżby oświetlenie mocnymi diodami :idea: :?:

Vepik 

Wysłany: Sob Sty 02, 2010 7:07 pm   

Nadal nie widać tła,domyślam się że nie jest podświetlone..
Co do oświetlenia to stawiam na żarówki LED.

shadow2525 

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 10:01 am   

Vepik, Tło, a raczej jego oświetlenie podczas kręcenia filmu zostało wyłączone . Ledami oświetlam właśnie tło ale zbiornik to coś innego ...Rozwiązanie jest bardzo proste a zarazem dało najlepszy efekt . Przynajmniej w moim odczuciu :oops:
Zaryzykowałem i kupiłem żarówki energooszczędne Philips Master Electronic 20 W polecane na innym forum przez AquaDreams do zbiornika 2700L . Ich współczynnik Ra jest bardzo wysoki bo ponad 85 ( tak podaje producent ) Po założeniu stwierdziłem ze ani troszki nie pasują do mojego zbiornika. Światło blade a kolory ryb praktycznie nie widoczne. Może to wina bursztynowej wody a może czegoś innego ..... Nie istotne . Jako że już miałem wykonane lampy pod żarówki trzonek E27 wykręciłem w domu 3 zwykłe żarówki 60W . Efekt bez porównania LEPSZY . ( W moim odczuciu oczywiście ) Pięknie podkreśla kolor wody a także barwy ryb . Tanie proste i stare jak świat rozwiązanie :smile: Na tych właśnie żarówkach był kręcony film .
Wiem szukałem rozwiązań energooszczędnych a zwykła żarówka do takich raczej nie należy i tu pojawiają się żarówki Firmy Polux . Mam takie 3 po 7 W w pokoju gdzie stoi akwarium. Barwa światła prawie identyczna jak w zwykłych żarówkach .Niestety 3x7W to stanowczo za słabo .Kupie takie tylko ze 3x 20W albo troszkę więcej i będzie extra .

A teraz super nowina :wink: Wczoraj dojechały ryby Kupione od ARS-a .Akwarium doczekało sie....
Acarichthys heckelii - Prawdopodobnie para
Eigenmannia virescens 6 szt.
Hyphessobrycon socolofi 10 szt.
ARS Bardzo dziękuję za ryby które trafiły do Mnie w znakomitej kondycji . Rybcie były zabezpieczone bardzo dobrze i fachowo .
Co do bystrzyków to z racji ich wielkości zostały 3 :sad: i myślę ze za jakiś czas nie zostanie już nic :cry: Co ciekawe - Ziemiojady , Uaru czy Skalary nie zwracały na te ryby uwagi i wszytko było oki do czasu kiedy zgasiłem światło . Potem Rybki podły ofiarą jak się domyślam Agamyxis pectinifrons . Nie jest duży bo jakieś 7-8 cm co jak się okazuje wystarczyło .
Ryby zginęły z przyczyn naturalnych więc nie ma co się rozczulać Prawo Natury .
Nie będę gasił podświetlenia Tła to może uda się utrzymać te 3 i uzupełnić obsadę o kolejne sztuki w najbliższym czasie .

Zdjęcia akwarium, lamp i nowych rybek już wieczorem .

Edit: Wieczór

A więc tak . Lampy zostały zrobione z taniego materiału - Metalowe Miski :oops: Średnica 31 cm . Wewnętrzna strona jest polerowana co działa jak odbłyśnik. W dnie zrobiłem otwory w które włożylem oprawki pod trzonek E27 .

Całość została pomalowana czarnym matem .

Jak widać wyglądają estetycznie a ich cena niewielka . Miska 20zł ,oprawka 5 zł, za farbę dałem chyba 15zł. Uchwyty zrobiłem z tego co znalazłem za domem . Ich zaleta jest jeszcze to ze mogę je przesuwać na boki ( obracają sie na zawiasie ) oraz po odłączaniu wtyczki jednym ruchem zdjąć z uchwytu ( zawiasu) . O żarówkach już pisałem.

Oświetlenie Hydroponiki to 2 najtańsze lampy sufitowe jakie udało mi się zdobyć ( 50zł szt.) Obecnie włożyłem 2 żarówki diodowe 3w . Jednak zostaną zmienione na Halogeny 20-50 W . Czas świecenia trzeba będzie ustalić na podstawie obserwacji roślin .Wcześnie nie było światła i rośliny przez rok praktycznie wegetowały

Podświetlenie tła to 2 m listy diodowej do podświetlania schodów . Całość podłączona jest do Zasilacza komputerowego ,który już niebawem będzie też napędzać oświetlenie wewnątrz podstawy.

Akwarium doczekało się wykończeń . Jak widać na zdjęciach jest już listwa maskująca prowadnicę od drzwiczek, listwa górna oraz listwa maskująca Hydroponikę .
Całość znacznie poprawiła wygląd ogólny zbiornika.

Ze względu na to że słyszałem gdzieś o 30% podwyżce na energię elektryczną , postanowiłem troszkę ocieplić system filtracji . A więc cały Sump oraz Hydroponika zastała oklejona styropianem 2cm. Prawdopodobnie jeszcze zrobię panele na boki akwarium .

Efekt natychmiastowy . Grzałki włączają się znacznie rzadziej i na krócej. Nie wiem czy nie zostanie tylko jedna 300W Grzałka a tą 250 W odłączę.

W piwnicy zrobiłem Sobie coś a'la Armatki torfowe .

Prosta i wygodna konstrukcja . Rury o długości 60cm od dołu zapchane watoliną i wypełnione torfem . Woda kapie do nich ( za darmo ) i po przefiltrowaniu wpada do beczki 200l . Tak się udało -całkiem przypadkiem ze pełna beczka oznacza wyczerpanie wkładu . Parametry wody To Ph 4,5-5 ,KH 0-1. Jak wiadomo pod akwarium mam podciągniętą wodę ciepłą i zimną . Ujecie jest w piwnicy . Docelowo przewód od wody ( zimnej ) podepnę pod pompę w beczce i tym sposobem woda trafi do akwarium. Nie trzeba będzie jej nosić wiadrami i chlapać po całym domu.

Jak widać - bo nie da sie ukryć, wnętrze zbiornika przeszło zmiany .

http://www.youtube.com/watch?v=ueVszDyI-kM

Czy na korzyść ?? Ja nie jestem zadowolony ( jak zawsze) Nowy korzeń zajął miejsce Kolosa który po włączeniu oświetlenia Tła wyglądał jakby go tam Ktoś narysował. Efekt paskudny . Sprzedałem i wsadziłem to co widać na zdjęciu .

Z czasem mają dojść inne korzenie ale jeszcze nie zdobyłem takich na których mi zależy . Więcej gąszczu na dnie i efekt zwisających gałęzi. Czy się uda?? Zobaczymy .A więc nie jest to ostateczny wygląd Akwarium .

Tu foteczki rybek zrobione dzisiaj .
A.Heckelii

E. virescens

I to chyba na tyle Rozpisałem się :p To już nie wieczór a noc ale co tam ...... Młoda zaraz mnie zabije ale czego nei robi się dla Hobby . Dobranoc.
Ostatnio zmieniony przez shadow2525 Nie Lut 14, 2010 9:08 am, w całości zmieniany 1 raz  

Vepik 

Wysłany: Nie Sty 03, 2010 10:45 pm   

Zdjecie z podświetlonym tłem wygląda elegancko,z oświetleniem mnie zaskoczyłeś,boki na siódmej fotce nie doświetlone ,możliwe że w realu tak nie jest, efekt jest naprawde fajny,i co ważne w razie awarii nie trzeba czekać na ewentualne braki odpowiedników,faktem jest że te żarówki są pomału usuwane z handlu waśnie na rzecz światła energooszczędnego,jednak zanim to nastapi pewnie znowu wejdzie coś nowego.Teraz pracuj nad wystrojem zbiornika bo fakt,jest tam pustawo i brakuje tej dzikości natury.Z wodą i armatkami fantastyczna sprawa.Całość tj. obudowy, bardzo fajnie się zgrywają z całością,jednak dobrze jest poczekać na efekty w exploatacjii niż''napalać'' się na drogie rozwiązania ,zwłaszcza w takich dużych projektach .Trzymam kciuki za rozwój i oczywiście liczę,pewnie nie tylko ja,na dalsze nowinki.
AA..
Fajnie by było gdyby foty były większe,jest na co patrzeć. :wink:

shadow2525 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 7:32 pm   

Vepik, Boki celowo są niedoświetlone bo tam są Kominy . Może i zamaskowane ale jednak . Po co mają psuć wygląd... W realu zbiornik jest bez porównania ładniejszy jak na Moje niewprawne Oko:P Ale Ty akurat daleko nie masz to Wpadnij :) zobaczysz :P Z większych odległości Już koledzy przyjechali:P
Akwarium przejdzie zmiany to jest pewne ale kiedy tego nie wiem ...:( Miałem do pracy iść w Lutym a Tu kurs operatorski od dzisiaj ....
Znów sie zacznie -mało czasu . Pogoda też nie sprzyja wycieczką po korzenie ... Zostaje coś kupić ale nigdzie nie mają tego czego szukam albo jeszcze Sam nie wiem czego chcę ....Ale jak to znajdę to będę wiedział...
Co do fotek to korzystam z fotosika i taki maja Tam link na fora. Ja się jakoś przyzwyczaiłem i tak wstawiam. Pomyślę o zmianie linków.

Ewentualnie Ctrl + Alt i scroll na myszce powiększa Trzcionkę i zdjęcia :P

zobek 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 8:40 pm   

shadow2525 napisał/a:
Co do fotek to korzystam z fotosika i taki maja Tam link na fora.

Usuń z adresu fotki "med" ;)

Efekt na przypadkowej fotce:

shadow2525 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:11 pm   

Nie wiem jak innym ale Mi to zdjęcie wyświetliło się dokładnie w takim samym rozmiarze jak w moim poście .

zobek 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:22 pm   

Kliknij na nie ;)

Ruki 
Wielebny Syfku :)

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:25 pm   

Zostało zeskalowane by nie "rozjechać" forum. :mrgreen:

Odpowiedz do tematu