Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: K-Pon
Wto Gru 20, 2011 9:12 pm
[1300] BW -początek -3 miesiące - i Koniec:)
Autor Wiadomość
shadow2525 

Wysłany: Pon Sty 04, 2010 9:36 pm   

No tak sorki ale nie zczaiłem. Oczywiście skorzystam z tej podpowiedzi . Dzięki Wielki :wink:

nordyk2 

Wysłany: Śro Sty 13, 2010 6:09 pm   

Strasznie namieszaliście z tymi Altumami. P. Altum to ten najdostojniejszy - żaglowiec wysoki (40cm wysokości) reszta skalarów nie ma w nazwie Altum. Tak więc są: Pterophyllum Rionegro, Pterophyllum Manacapuru itd. Żadnych P. Altum guiana czy coś wtym stylu. Akwarum mi isę podoba tylko jak dla mnie brakuje korzeni zwisających z góry;. umieścił bym je z przodu akwarium. Jeśli zalezy Ci na tanim oświetleniu swego czasu stosowalem żarówki do reflektorów samochodowych. H4 o barwe 6500K. Doskonale nadają się do oświetlenia akwarium odblaski od Mercedesa w124 z zarówkami H4 na 12V. Pobierają mało W a i świeca zacnie. W akwarium 1500l miałęm 2 takie żarówki. Pozdrawiam

Doman 
zjar

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 12:56 am   

nordyk2 napisał/a:
Jeśli zalezy Ci na tanim oświetleniu swego czasu stosowalem żarówki do reflektorów samochodowych. H4 o barwe 6500K. Doskonale nadają się do oświetlenia akwarium odblaski od Mercedesa w124 z zarówkami H4 na 12V. Pobierają mało W a i świeca zacnie. W akwarium 1500l miałęm 2 takie żarówki. Pozdrawiam

swietny pomysl :!: :!:
przetestuje..

nordyk2 

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 8:35 am   

Musisz je odowiednio wysoko ustawić nad akwarium, żeby nie było efektu, świetlnego słupa wody bo troche to dziwacznie wygląda. Ja miałem 2 żarówki po 55W, przy okazji promienie światła grzeją wode, a i z glonami nie miałem problemu jak mój kuzyn przy HQI w akwarium 1300L :grin: Takie ośwetlenie zastosuje w baniaku moich marzeń :mrgreen:

Doman 
zjar

Wysłany: Czw Sty 14, 2010 8:59 am   

pogrzebalem na alledrogo..

zestaw ksenonow, do wlasnego montazu - 130 pln
daje nam to 2 zarowki po 3000 lumenow, o barwie swiatla jaka sobie wybierzemy.
nie ma problemow z dokupowaniem drogich statecznikow, wystarczy zasilacz 12v.
na dodatek zestaw sklada sie tak jakby z 2 niezaleznych czesci - 2 przetwornice, 2 wiazki, 2 zarowki, czyli mozemy to podzielic na 2 mniejsze akwaria, a swiatla z takiej jednej zarowki mamy praktycznie tyle co z 3 swietlowek t8 18w.
no i ksenony sie tak nie grzeja. a oprawki do zarowek w zestawach sa wodoszczelne :)

shadow2525 

Wysłany: Wto Lut 16, 2010 9:31 pm   

Dzięki za rady ale myślę że Temat oświetlenia mogę zamknąć . Jestem zadowolony z tych żarówek jakie mam . Nie świecą cały czas tylko kiedy karmię albo oglądam zbiornik . Do dziennego oświetlenia wystarczają diody podświetlające Tło . Nie jest tego światła oczywiście dużo ale przyjemny półmrok zdaje się nie przeszkadzać rybkom.

Troszkę znów pozmieniałem akwarium z okazji sprzedania Ziemiojadów Brazylijskich . Żeby je złapać musiałem wszytko wyciągnąć ze zbiornika .
To była masakra .Całe to ociekające wodą drewno na podłodze ....... Co chwila z korzeni wypadał jakiś Sum ........ Oj nie chce tego już przechodzić .
Nie obeszło się bez czyszczenia Sumpa który po przyjęciu tego całego syfu lekko się zapchał

Do akwarium trafiło 10 Bystrzyków Pereza i Para Crenicichla Regani od Antonia , za co BARDZO Mu dziękuję . Może na filmie ich bardzo nie widać ale na żywo wyglądają Idealnie :wink:

Póki co to chyba tyle
Film z dzisiejszego wieczoru ...... Zgasiłem tło bo efekt fajny . A przy zapalonym tle aparat nie łapie ostrości na rybach tylko właśnie na tle . Wszystko inne jest zamazane. Nie wiem jak to zmienić :?:

http://www.youtube.com/watch?v=kDCrivBYxUk

Miłego oglądanie Myślę ze nowy wystrój się spodoba .

mario1970pl 

Wysłany: Śro Lut 17, 2010 8:11 am   

Taki "telewizor" to bajka.

(-) brak powodzeń (+) rozmnożone i odchow. (+/-) rozmnożone

shadow2525 

Wysłany: Śro Lut 17, 2010 8:36 am   

Oj mario1970pl, żebyś wiedział ze już nie pamiętam jak TV wygląda :wink: Teraz jak tylko mam czas to akwarium i komputer . Ale tego czasu zawsze za mało :cry:

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Śro Lut 17, 2010 9:34 am   

shadow2525 napisał/a:
Do akwarium trafiło 10 Bystrzyków Pereza i Para Crenicichla Regani od Antonia , za co BARDZO Mu dziękuję . Może na filmie ich bardzo nie widać ale na żywo wyglądają Idealnie :wink:

Póki co to chyba tyle
Film z dzisiejszego wieczoru ...... Zgasiłem tło bo efekt fajny . A przy zapalonym tle aparat nie łapie ostrości na rybach tylko właśnie na tle . Wszystko inne jest zamazane. Nie wiem jak to zmienić :?:

http://www.youtube.com/watch?v=kDCrivBYxUk

Miłego oglądanie Myślę ze nowy wystrój się spodoba .

Akwarium robi niesamowite wrażenie :!:
A widok Crenicichli podążającej za stadem ryb niesamowity :)

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

shadow2525 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:02 am   

K-Pon napisał/a:
A widok Crenicichli podążającej za stadem ryb niesamowity :)

Tak widok Piękny , ale nie daj Boże zapomnij dać jeść przed południem :wink:
Wtedy Creni juz nie podążają od tak sobie za rybami . Budzi sie ich prawdziwa natura łowcy.
Raz Tylko żona nie dała jeść a E. Veriscens przypłaciły to ogonkami . Nie są to może masywne Rybcie ale Sam widziałem jak Samiec ciągnie Rybę większą trochę od Siebie za korzeń :roll: Szybka interwencja i skończyło się postrzępionymi płetwami .

Od tamtej pory cały czas pilnuje aby były najedzone . :wink:

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:12 am   

Sam osobiście wysyłałem Crenie na Ukrainę (rodzice Twoich) i powiem, że niedługo problem głodu zejdzie na drugi plan :P i ujawni się w nich instynkt łowcy. Jak dobrze pamiętam samiec miał dużo ponad 13 cm .... :P

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

shadow2525 

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:37 am   

Be zwątpienia są to Piękne ryby i jest na co popatrzeć kiedy przemykają w zakamarkach . Jeśli dojdzie to drastyczniejszych incydentów to trzeba będzie się Pożegnać :sad:
Póki co jak maja pełne brzuszki pływają sobie spokojnie nie zwracając uwagi na inne ryby .
Jedyna niezadowolona osoba to Moja Piękniejsza Połowa . Od początku twierdziła ze tym rybom źle z pyska patrzy.......

shadow2525 

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 12:11 am   

I znów witam po bardzo długiej przerwie . Ale jak wiadomo nie samą Akwarystyka człowiek żyje :wink:
Akwarium nic się nie zmieniło jeśli chodzi o jego aranżację oczywiście . Póki co podoba mi się tak jak jest ,a i specjalnie nie mam jak coś zmieniać bo od kilku miesięcy choruje i to dość poważnie na kręgosłup- Nie mogłem chodzić ani siedzieć tylko leżakować przed akwarium ;P . Swoja droga w przyszłym tygodniu operacje :(
W dziale Technika pisałem o ogrzewaniu akwarium z pieca CO . Od chyba 3 miesięcy ogrzewam już tylko i wyłącznie tym sposobem co pozwoliło na całkowite wyeliminowanie grzałek . Oczywiście jak we wszystkich Kwestiach zdanie są podzielone i na innym forum usłyszałem ze to BZDURA :mrgreen: No ale jak dla Mnie skoro coś działa i to dobrze, a przy okazji zmniejsza w znaczmy stopniu koszty utrzymania akwarium to To Nie jest Bzdura :wink: .

Do akwarium trafili tez nowi mieszkańcy , a mianowicie trzy L-ki . Dwa L-091 i jeden L-014. Ryby są niesamowicie piękne a zwłaszcza L-014 . Niestety są to młode okazy i mam je od niedawna więc zobaczenie ich jest bardzo trudne , nie wspomnę o zrobieniu zdjęcia. Mam nadzieję ze już wkrótce troszkę śmielej będą pływać po zbiorniku.

Ale nie jest tak źle żebym nie miał nic do pokazania . Kilka zdjęć udało się pstryknąć. Zaznaczam tylko zanim podniosą się głosy ze przesadziłem z retuszem - Wiem o tym :P
Ale cały czas pracuje nad tym aby było lepiej :wink: .

[/url

[url=http://www.fotosik.pl]

piotrK 

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 12:22 am   

Ładnie Ci wyrosły Acarichthys, choć pewnie lepiej by wyglądały w krystalicznie czystej wodzie. Ale i tak są super.

shadow2525 

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 12:37 am   

Tak woda nie jest kryształ ale tylko dlatego ze Moje akwarium stało się tymczasowym domem dla Ogromnego Pleco , chyba ze 35cm a może i więcej - nie przesadzam :wink: .
Ryba ta bardzo szybko kopiąc doły ogromnymi płetwami wymiata każdy syf który zalegał gdzieś pod korzeniami ,.A jest tego troszkę bo od założenia zbiornika nie odmulałem :) Inna sprawa ze przy ziemiojadach trudno o to aby z dna nie podnosił się syf.
W sumie mi to na rękę bo nie muszę odmulać i za jakieś 2-3 dni akwarium będzie czyściutkie . Zostanie tylko wypłukać wkłady :wink:

piotrK 

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 11:13 am   

Ależ nie o to mi chodziło. Co do przejrzystości wody się nie wypowiadam, bo to zawsze na zdjęciach lepiej wygląda :wink: Chodzi mi o to, że ziemiojady lepiej się prezentują w wodzie bez zabarwienia :grin:

shadow2525 

Wysłany: Pon Paź 04, 2010 2:29 pm   

A no to sorki :P Myślałem ze mówisz o tych drobinach zanieczyszczeń widocznych na zdjęciach .
Woda zabarwiona troszkę tłumi kolory ale również nadaje im jakby innego wymiaru . Wiadomo to tez kwestia oświetlenia -rodzaju i barwy światła . Moje ryby najlepiej się prezentują kiedy wpłyną pod same lampy . Mienia się wtedy wszystkimi kolorami tęczy - na zdjęciach trudno to złapać .

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 12:26 pm   

a ja bym poprosił o zdjęcie całości. o ile pamiętam była doniczka hydroponiczna z zielskiem wszelakim - ciekawy jestem jak teraz wygląda :)

moje akwarium

shadow2525 

Wysłany: Wto Paź 05, 2010 2:46 pm   

Zrobi się i zdjęcie całości ale GP, nie spodziewaj sie szału :( Niestety nawet powieszenie nad Hydroponiką belki 36W wiele nie pomogło . Skrzydłokwiat troszkę ruszył ale bez rewelacji , Zielistka jak stała tak stoi. Coś tam Dracena próbuje ale też bardzo wolniutko . Postawiłem kiedyś na keramzycie małą doniczkę bez podstawki z kwiatkiem którego nazwy nie znam. Korzenie przerosły przez otworki w dnie i zapuściły się w keramzyt . Dodatkowo była podlewana jak tradycyjne kwiaty doniczkowe . I to właśnie ta roślina rosła najlepiej.

Nie wiem czemu tak się dziej niby wszytko jest jak powinno być a jednak nic nie rośnie w tempie zadowalającym .

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Śro Paź 06, 2010 9:57 am   

skrytokwiaty się u mnie mnożyły na potęgę, znajdowałem co pewien czas odnóżkę. ale nie rosły duże i nieliczne tylko się ładnie wybarwiały na czerwono.
zielistki nie znam, ale polecam filodendrona - w szparze między klepkami wyrośnie, a jak ma warunki to... z takiego liścia dostać bym nie chciał :)

moje akwarium

shadow2525 

Wysłany: Śro Paź 06, 2010 11:11 pm   

Pewnie pora roku nie bardzo będzie sprzyjała sadzeniu nowych roślin w Hydroponice ale trzeba będzie poważnie się tym tematem zając . Filodendrona tez mam posadzonego . Powolutku piął się do światła ale kiedy musiałem go przesadzić okazało się ze nie ma praktycznie korzeni . Jak już pisałem nie mam pojecie czym to jest spowodowane . Jest keramzyt , jest woda na poziomie 3 cm w doniczce o wysokości 15 cm . Jest oświetlenie 36W. 12h Wiem ze przy długości zbiornika 270cm to mało ale pod samą lampą powinno wystarczyć.A może to brak nawożenia ?? Wydaje mi się jednak ze przy tak sporej obsadzie to nie powinno być problemem .

Zamierzam spróbować postawić kolejne kwiaty doniczkowe tak aby tyko dno doniczki było zanurzone w keramzycie . Może będą rosły tak dobrze jak kwiat o którym pisałem wcześniej .

Ps. Sporo Ludzi tu zagląda więc może ktoś jest zainteresowany http://www.marceli.waw.pl...ur/ktm-lycan-40 Igła sztuka za dobrą Kasę 4.5 tysiąca.

GP 
reaktywacja w toku

Wysłany: Czw Paź 07, 2010 9:49 am   

moźe za sucho jest? u mnie wszystko było ciągle zalewane wodą, a korzenie filodendrona schodziły prawie do dna akwarium. w "doniczce" wody było prawie równo z keramzytem.

moje akwarium

shadow2525 

Wysłany: Pią Paź 08, 2010 11:53 pm   

Czy ja wiem . Gdyby było sucho to rośliny by zmarniały . A tak trzymają się jakoś . Pod samą lampą jest lepiej ale na bokach tragedia . Skrzydłokwiaty tam posadzone ze 2 lata temu do dzisiaj nic się nie zmieniły . Jakby stanęły w miejscu .Nowe liście są małe niekształtne . Ja tam podejrzewam ze to może ciągle bark światła męczy moje rośliny . Pokój jest strasznie ciemny - ma jedno okno i to tak usytuowane że przez cały dzień w tym pokoju nie zobaczysz promieni słonecznych :cry: Z drugiej strony nie chce się znów ładować w koszty

Dwa dni temu postawiłem doniczkę ( tradycyjną ) na Hydroponice pod samą lampą z zieloną Trawą Mojej żony - troszkę mi się oberwało :P Teraz będę obserwował czy ta trawa będzie rosła . Jeśli tak to znaczy ze światło jest oki -przynajmniej pod świetlówką . Jeśli nie to trzeba będzie albo znaleźć rośliny które żyją w tak ekstremalnych warunkach świetlnych albo zrezygnować z pięknego gąszczu nad zbiornikiem na rzecz tego co jest i tak to zostawić samemu sobie

shadow2525 

Wysłany: Czw Paź 21, 2010 9:19 pm   

Trawa w doniczce rośnie super :) Wniosek taki ze ze światłem chyba wszystko oki . Teraz skoncentruje się nad tym aby reszta roślin ruszyła do przodu . Jestem dobrej myśli . Zastanawiam się nad tym aby w małe podziurawione od dołu doniczki sypać torf i w tym sadzić rośliny do hydroponiki . Oczywiście rośliny które lubią kwaśna glebę . Może to będzie sprzyjało rozwojowi Sprawdzę i powiem jak wyszło .

Dzisiaj znów się pobawiłem aparatem ;)
Wczoraj troszeczkę przestawiłem korzenie tak ciut ciut bo mi coś tam nie pasowało i w sumie jestem zadowolony z efektu :oops: .

Ps. Ten wielki korzeń po prawej - Wydrążony Pień ,

jest na sprzedasz Info na PW.

gan 
Site Admin
Sarcophilus harrisii

Wysłany: Pią Paź 22, 2010 7:00 pm   

shadow2525 napisał/a:
Zastanawiam się nad tym aby w małe podziurawione od dołu doniczki sypać torf i w tym sadzić rośliny do hydroponiki . Oczywiście rośliny które lubią kwaśna glebę .
Przerabiałem coś takiego - rośliny w torfie [granulat po wymianie w filtrach] rosły, ale szału nie było ;) . Natomiast gdy korzenie przedostawały się do akwarium, to zawsze był problem z ekspansywnością - za szybko i za wielkie rosły zabierając światło i miejsce roślinom w akwarium - jestem raczej zdziwiony, że u Ciebie ta hydroponika nie chce ruszyć.

GAN

Odpowiedz do tematu