Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: K-Pon
Wto Gru 20, 2011 9:12 pm
[144] Beginning
Autor Wiadomość
ahaed 

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 7:47 pm   [144] Beginning

Całkiem świeży baniak.

Założenie:hm...2 tygodnie temu? Jakoś tak.

Opis zbiornika:
Akwarium 144l.
Wymiary zbiornika: 100x48x30cm
Szyba 8mm, bez wzmocnień. Bezbarwny silikon.
Filtracja - na dzisiaj jakiś wewnętrzny. Na dniach Eheim 2215
Oświetlenie - 2x11W plus dwie lampki z LED-ami. Obecnie wszystko na tasiemkach. Sprawdzałem różne ustawienia. Zostanie tak jak jest teraz. Muszę się zabrać za zrobienie belki.
Ogrzewanie - brak. Miałem tutaj 12l i 54l. Temperatura zawsze była na poziomie 24-26 stopni
Podłoże - piasek z nad rzeki
Dekoracje - korzenie, liście bukowe, szyszki
Rośliny - pistia
Obsada - właśnie próbuję się zdecydować na coś konkretnego

To chyba wszystkie grzechy jakie pamiętam :wink:

Kilka fotek jak to się zaczęło:

Klejenie zbiornika.

Moczenie korzeni oraz pierwsze zalanie zbiornika do połowy. Nawet ciekawy wystrój wyszedł.

Zalane całe akwarium. Test z nowymi korzeniami i próba z roślinami zarazem.

Oświetlenie ciągle wisi na taśmie. Małe korekty. Jak znajdę ten punkt jaki chcę, to wtedy sie zrobi normalną belkę.

Kolejna zmiana:

I skończyło sie na tym:

Czy coś się zmieni? Jak znam siebie to na pewno tak. Już tak mam, że nie potrafię wytrzymać jak nie pogrzebię w zbiorniku.
Ostatnio zmieniony przez ahaed Sob Maj 14, 2011 9:54 pm, w całości zmieniany 1 raz  

ecikgfc35 

Wysłany: Pią Maj 13, 2011 8:07 pm   

I co zaś mi zagrać na gulu wiesz ze mnie denerwujesz takim czymś

Żeby nie było spamu i ze nie na temat ,,fajne korzonki ''

Wnorus 

Wysłany: Nie Maj 15, 2011 11:03 pm   

Jest wręcz bajkowo-kapitalny baniak :)

trofek 

Wysłany: Pon Maj 16, 2011 7:26 am   

Bardzo fajny baniaczek, a taką aranżację dna widziałem ostatnio w akwariach z Tanganiką i rybami kopiącymi w dnie. :smile: Akwa mroczne i bardzo ciekawe :grin:
www.Pleco.com.pl

ahaed 

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 6:05 am   

Bardzo się cieszę, że zbiornik się podoba.
Dzisiaj mam trochę czasu więc pora coś porobić przy zbiorniku.
Muszę dodać troszkę liści i szyszek. Woda nie ma jeszcze tego koloru co chciałbym.
Chyba pora poskładać w końcu armatkę torfową.

poton
><((((°>

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 7:53 am   

Już wiem do kogo będę uderzał na klejenie akwarium :mrgreen: .
Podoba mi się "stos" piachu. Jest tak inaczej.
ahaed napisał/a:
Chyba pora poskładać w końcu armatkę torfową.

Tak zrób. To dobry wynalazek :wink: ,ale na ciemniejszy kolorek raczej nie licz. Z początku poleci piękny bursztyn(to też zależy od torfu) a później jest już coraz jaśniej. Ma oczekiwane właściwości,ale będziesz musiał się wspomagać szyszkami.

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

ahaed 

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 8:02 am   

poton napisał/a:
Już wiem do kogo będę uderzał na klejenie akwarium :mrgreen: .

Witam Racibórz ;)
Nie ma sprawy, zapraszam :grin:

Wolę ogarnąć temat armatki, niż kombinować wiecznie z gotowaniem wywaru z szyszek, liści czy czego się tam jeszcze da. Jednak armatka jest najmniej obsługowym "urządzeniem" do tego. Wspomaganie się tylko potem szyszkami to już nie problem.
Kolor wody jest wbrew pozorom dosyć jasny. Na żywo akwarium troszkę inaczej jednak wygląda.

straszymorda 
Uczem siem

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 10:27 am   

co do armatki, to ja jestem bardzo zadowolony zarówno z właściwości jak i koloru. Fakt, że nie przepuszczam zbyt wiele wody, bo 5l/tydz (reszta to RO/demineralka), ale od 2 miesięcy nie zauważyłem spadku zabarwienia. Może trafiłem na niezły torf?

ahaed 

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 1:22 pm   

Hmm...masz ciągle ten sam tam?

poton
><((((°>

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 1:35 pm   

straszymorda napisał/a:
co do armatki, to ja jestem bardzo zadowolony zarówno z właściwości jak i koloru. Fakt, że nie przepuszczam zbyt wiele wody, bo 5l/tydz (reszta to RO/demineralka), ale od 2 miesięcy nie zauważyłem spadku zabarwienia

Nie pamiętam ile czasu użytkuję obecny wkład torfowy(rura 0,75x50cm),ale "biorę" z niej 20-25l jednorazowo i tak co 2 tygodnie. Pierwsze 10l jest, jak pisałem, fajnie bursztynowe,ale później takie siki :mrgreen: . Ma to też swoje plusy,gdy nie chce się czarnej wody w akwarium.
ahaed napisał/a:
gotowaniem wywaru z szyszek

Jeśli chodzi o wspomaganie kolorem to nie trzeba tego gotować. Wystarczy wytrzepać nasiona i siup do akwa. Kolor wydobywa się powoli i zdaje mi się,że trzyma dłużej.

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

ahaed 

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 2:52 pm   

Podziękował za odpowiedzi.

Muszę to poskładać i wtedy sam zobaczę co i jak. Czytać o tym to jedno, ale sprawdzić u siebie to coś innego. Jednak każdy zbiornik jest inny.

straszymorda 
Uczem siem

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 9:47 pm   

No to ja jednak mam nieco poważniejszą armatkę.

Srednica 11 cm i 1,5 metra długa. Mam ciągle ten sam torf, puściłem jakieś 50-70 litrów przez niego i tak jak mówię - nie zauważyłem istotnych zmian w zabarwieniu. Ciągle mocna herbata.

WujaBob 

Wysłany: Śro Maj 18, 2011 10:52 pm   

straszymorda, jakiego torfu używasz? mierzyłeś może parametry wody wyjściowej z armaty?

180L- apistogramma bitaeniata
112L- apistogramma atahualpa

poton
><((((°>

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 6:25 am   

straszymorda napisał/a:
No to ja jednak mam nieco poważniejszą armatkę.

Srednica 11 cm i 1,5 metra długa.

I na całej długości masz torf?
U mnie też armata ma 1,5 m, ale tylko na długości 50cm jest wkładka z torfu. Reszta to magazynek z wodą RO, bo taką przepuszczam.
Cytat:
straszymorda, jakiego torfu używasz? mierzyłeś może parametry wody wyjściowej z armaty?

Wiem,że nie do mnie, ale też mam straszną mordę :mrgreen: .
Kupiłem kiedyś małą torbę torfu w Tesco. Dawał bardzo piękny kolor. Gdy się skończył, zakupiłem w castoramie, ale to już nie ta barwa. Ponieważ używam Wody RO to wiadomo jakie są wyjściowe twardości, natomiast ph nie dało się zmierzyć kropelkowymi. Test zoolek w przedziale 4,5-9 dawał pomarańczowy kolor,którego brak na skali :mrgreen: , a przedział 6-8 dał żółciutki co wskazuje na kwas poniżej 6

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

WujaBob 

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 10:55 am   

poton, ten nik pasowałby do wielu z nas widzę :mrgreen:
moja armata ma około 2 metrów długości i średnice 10cm (rura kanalizacyjna) i teraz rzadko jej używam, bo nie mogę znaleźć torfu, który ładnie barwi wodę. Używałem mielonego marki kronen i parametry super nawet jak przepuszczałem kranówę, ale zabarwienie praktycznie żadne.

180L- apistogramma bitaeniata
112L- apistogramma atahualpa

straszymorda 
Uczem siem

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 11:21 am   

Mam 20 cm od góry luźno, cała reszta to torf. Przy ilościach jakie potrzebuję nie muszę robić większego magazynu.

Jaki to torf sprawdzę w domu, piszę z pracy nie pamiętam producenta.

Parametry:
Na wejściu:
TwO: 12
TwW: 10
Ph: 7,5

Na wyjściu:
TwO: 6
TwW: 4
Ph: 4-4,5

Tw mierzone Zoolekiem kropelkowym, Ph Jbl z dokładnością do pół stopnia, więc dane mniej-więcej.

Czytałem też gdzieś, że przy takich Ph wszystkie pomiary mogą być zaburzone. Ponadto, przy zmianie barwy wody pomiar też pewnie obarczony jest błędem.

poton
><((((°>

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 11:47 am   

straszymorda napisał/a:
Ponadto, przy zmianie barwy wody pomiar też pewnie obarczony jest błędem.

Dlatego do pomiarów powinno się w tym przypadku używać przyrządów, ale kto sie w to będzie bawił...
Mniejszy błąd wyjdzie przy mierzeniu torfianki jak kolor nabierze postać jasnego moczu :mrgreen: .

Apistogramma borelli
Apistogramma hongsloi

ahaed 

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 4:10 pm   

Teraz to już na bank wiem wszystko. W szczególności to, że jednak rura mogła być dłuższa :???:

ps: zaraz nas stąd modzi pogonią za temat o armatce :D

Vepik 

Wysłany: Czw Maj 19, 2011 8:31 pm   

Ciekawe akwa podoba sie.

koziol77
Rafał&Gosia

Wysłany: Pią Maj 20, 2011 10:25 am   

Dla mnie rewelacja! B.Klimatycznie

Pozdr. Gosia

ahaed 

Wysłany: Sob Maj 21, 2011 8:22 am   

straszymorda napisał/a:

Czytałem też gdzieś, że przy takich Ph wszystkie pomiary mogą być zaburzone. Ponadto, przy zmianie barwy wody pomiar też pewnie obarczony jest błędem.

Coś w tym jest, hmm...

Dzisiaj trochę czasu to zacznę coś działać powoli w sprawie armatki.

Zdjęcie zbiornika w większym rozmiarze. Dam je jako link, żeby całego forum nie "rozjechać":
http://img196.imageshack....20/img5326v.jpg

Jako, że od czasu robienia tamtych zdjęć nic się praktycznie nie zmieniło, więc z sama aktualizacją jeszcze poczekam.

Tomek1993 

Wysłany: Czw Maj 26, 2011 4:56 pm   

Wprawne oko szybko zauważy iż sekret kryje się w dobrym aparacie oraz programie do obróbki grafiki albowiem na żywo to akwarium wyglądałoby jak Eva Longoria bez makijażu.
Pokaż jakieś normalne zdjęcia a nie wyretuszowane. I co to za akwarium bez żadnego życia.

K-Pon 
Pielęgnując pasję :)

Wysłany: Pią Maj 27, 2011 8:09 am   

Tomek1993 napisał/a:
Wprawne oko szybko zauważy iż sekret kryje się w dobrym aparacie oraz programie do obróbki grafiki albowiem na żywo to akwarium wyglądałoby jak Eva Longoria bez makijażu.
Pokaż jakieś normalne zdjęcia a nie wyretuszowane. I co to za akwarium bez żadnego życia.

Padłeś powstań .....
Kolego to forum to nie miejsce na tego typu uszczypliwości.
Akwarium dojrzewa i jego właściciel poszukuje odpowiedniej obsady.
Co byś powiedział na akwaria u mnie z 2 kaktusami w 100l np. :wink:
A a' propos makijażu/demakijażu to rzecz gustu.
Powściągnij tego typu uwagi i konkretnie napisz co byś zmienił, poprawił itp. a nie czepiaj się kunsztu fotografa prawdopodobnie lepszego od Ciebie :wink:
Kiepsko zacząłeś przygodę na forum, oj kiepsko :P

Ps. Artysta (tu może być fotograf) ma prawo przedstawić finalne dzieło (tu poddane retuszowi i kadrowaniu) i nie ma obowiązku przedstawiać niedokończonej (wedle jego uznania) pracy.

Było: A.0+, A.52+/-, A.80+, A.87+, A.89+, A.100+, A.101+, A.105+, A.106+, A.110+, A.120+/-, A.122+/-, A.126+/-, A.128-, A.148-, A.163+, A.164+, A.174-, A.175+/-, A.180+, A.182+/-, A.183+, A.186-, A.188+, A.189+, A.190+/-, A.198+, A.200[hodowlane+, "Blue fins"+], A.204+, A.207-, A.208+, A.209+, A.211["Peru Blue"+, "Shishita"+/-, "Shushupi"+, hodowlane+], A.218+, A.218 "Rio Tigre"+, A.231+, A.234["White Seam"+, "Pastel"+/-, "Flamenco"+, Brasil+, hodowlane+], A.243+/-, A.thomasi+, B.opercularis+, C.maronii+, D.filamentosus+, D.maculatus-, I. adoketa-, L.curviceps+, L.dorsigera+, M.ramirezi+ (EB-), N.anomala+, N.taenia+, N.transvestitus+, P.pulcher+, P.subocellatus "Matadi"+, P.taeniatus+, P. taeniatus DEHANE/NYONG+/-, T.candidi+.

(-) brak powodzeń w hodowli (+) rozmnożone i odchowane (+/-) rozmnożone

ahaed 

Wysłany: Pią Maj 27, 2011 4:36 pm   

Tomek1993 napisał/a:
Pokaż jakieś normalne zdjęcia a nie wyretuszowane.

Zdjęcia wywołane z RAW-a do JPG-a i tylko zmniejszone w PS-ie. Żadnej obróbki tam więcej nie było.
Aaa...trzy były kadrowane. I to tyle z "grzechów" jakie popełniłem ;)

Tomek1993 napisał/a:
Wprawne oko szybko zauważy iż ...

Wprawne oko zauważy, że na jednym zdjęciu jest powieszony ręcznik na lampie :P Bo niestety świeciło prosto w aparat. Gdybym obrabiał te zdjęcia, to bym to raczej usunął w programie ;)

Tomek1993 napisał/a:

Pokaż jakieś normalne zdjęcia a nie wyretuszowane.

To są normalne, jedynie jakie mogę dodać to wyretuszowane :P

Tomek1993 napisał/a:
...w dobrym aparacie oraz programie do obróbki grafiki...

To kup dobry aparat i program do obróbki zdjęć. Będziesz miał suppper fotki ;)
Z tego co ja wiem to fotograf robi zdjęcie a nie sprzęt ;)

Tomek1993 napisał/a:
I co to za akwarium bez żadnego życia.

Bo akwarium dalej dojrzewa? :roll:
Nie śpieszy mi się aż tak, aby za wszelką cenę mieć tam już ryby. Wolę poczekać nawet tydzień, dwa dłużej. Ale mieć pewność, że zbiornik dojrzał i jest stabilny. Zresztą za niedługo zacznę podawać "herbatkę" z armatki. Więc znowu będzie skok parametrów.
Taniej wychodzi poczekać kilka tygodni aż akwa dojrzeje, niż leczyć lub dokupować obsadę ;)

K-Pon dzięki ;)

Wracając do tematu, to na dzień dzisiejszy wszystko troszkę przystopowało. Niestety nawał obowiązków w pracy.
Mam nadzieję, że w niedziele znowu coś porobię przy armatce. Jutro jadę po torf, zobaczę co wogóle dostanę w swojej okolicy.
Acha, kombinowałem trochę ze światłem (inne lampy). Ale zrobiło się jak dla mnie zdecydowanie za jasno oraz zbiornik był równomiernie oświetlony. Zgubił się całkowicie ten mrok. Więc wróciłem do ostatniej wersji.

Odpowiedz do tematu