Apisto.pl Strona Główna Apisto.pl
Forum miłośników pielęgniczek

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy można umieszczać kokosy w akwarium
Autor Wiadomość
Radek Korona 


Dołączył: 14 Cze 2003
Posty: 853
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:42 pm   Czy można umieszczać kokosy w akwarium

Pytanie: Czy mogę w swoim akwarium umieścić kokosa, a jeśli tak to jak mam go przygotować?

Odpowiedź: Kokos świetnie nadaje się do akwarium z pielęgniczkami. Przygotowanie go jest proste. Wysarczy, że kupimy kokosa i (łatwiejszy sposób) przetniemy go na pół, wybierzemy miąższ (który mozna oczywiście zjeść), a nastepnie wystarczy kokosa dobrze wypłukać. Nie trzeba go gotować, tonie i bez tego. Jednak miąższ należy wybrać dokładnie bo bedzie zanieczyszczał wode. Tym sposobem otrzymamy dwie krojówki.
Innym sposobem, jednak bardziej pracochłonnym jest zrobienie niewielkiej dziurki od strony gdzie skorupa jest miększa (takie kółka) i wybranie miąższu. Jednak jest to znacznie trudniejsze. Otrzymamy za to domek w którym samiczke pielęgniczki bedziemy mogli przenieść do innego zbiornika wraz z ikrą. Otwór najlepszy jak najmniejszy (oczywiście bez przesady bo nie wybierzemy niczego ze środka) wtedy samicom łatwiej jest bronić ikry.

Może być?

--
Pozdrawiam
Radek Korona
 
 
 
Chris_ek 


Dołączył: 16 Cze 2003
Posty: 911
Skąd: Lublin
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 9:55 pm   

Jest jeszcze łatwiejsza metoda: po przecięciu kokosa na pół (lub też na dowolne kawałki - ja ostatnio swojego po prostu rzuciłem na beton otrzymując w ten sposób kilka mniejszych kawałków o różnych kształtach) umieszczamy go w na kilka minut w mikrofalówce. Po tym zabiegu kopra bardzo ładnie odchodzi od skorupy.
_________________
chris_ek
www.apisto.pl
 
 
Radek Korona 


Dołączył: 14 Cze 2003
Posty: 853
Skąd: Chełm
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 10:00 pm   

Tylko, ze przy takim zabiegu mamy niewielki wplyw na ksztalt otrzymanych czesci ;-) . A gdy chcemy miec dwa domki to lepiej jest poprostu przeciaz kokosa pilka do drewna lub metalu - chociaz ta ostatnio musialem niezle sie nazasuwac zeby przeciac, ale nie moglem znalezc innej.

A patent z mikrofalowka swietny!

--
Pozdrawiam
Radek Korona
 
 
 
Boleslaw Gawel 


Dołączył: 13 Cze 2003
Posty: 1411
Skąd: Ojrzanów
Wysłany: Czw Wrz 08, 2005 11:45 pm   

Patent z mikrofalówką rzeczyiście błyskotliwy. Nigdy nie próbowałem.

A w nawiązaniu do tematu: mnie się podoba. Może warto dodać, że podobną rolę moga spełniać przecięte doniczki. Nie są wprawdzie tak dekoracyjne jak kokkos, ale rolę spełniają.

Pozdro

Bolek
_________________
Boleslaw Gawel
www.guppy.fora.pl
 
 
e

Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 17
Skąd: bydgoszcz
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 11:28 am   

mozna tez zostawic rozlupanego kokosa na dzien lub dwa, a miazsz sam odejdzie jak wyschnie
_________________
pozdrw/eliza
 
 
Tomek B. 

Dołączył: 13 Cze 2003
Posty: 189
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 11:51 am   

Zastanawiam się tylko, czy wspaniali handlowcy czymś nie traktują orzechów, żeby dotrwały do europejskich sklepów (tzw. "oczka" dosyć łatwo gniją). Jakis czas temu włożyłem trzy sztuki do akwarium i w ciągu dwóch tygodni z 6 otosków zostały dwa. Przypadek albo i nie... :(
_________________
Pozdrawiam :-)
Tomek B.
 
 
davo 


Dołączył: 29 Paź 2004
Posty: 94
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie Wrz 18, 2005 10:23 pm   Kokos

Moim sposobem jest nawiercenie dwóch otworów w kokosie. Jeden jest na tej części z trzema plamkami - tam chyba kokos trzyma się palmy :wink: za pomocą wiertła do drewna większej średnicy lub wycinarki do otworów w drewnie. Drugi otwór - jak najmniejszą średnica wiertła robię na samym szczycie kokosa (zależnie gdzie ten szczyt będzie - i jak kokos ma być umieszczony w akwarium) w celu odpowietrzania się kokosa - aby nie zbierało w środku się powietrze. Jesli chodzi o wydłubywanie kopry - super zabawa przy pomocy śrubokręta. Pusty kokos wygotowuję przez 0,5 godziny a następnie moczę przez 2 dni. Wierzchnie "włoski" czyszcze pilnikiem do drewna. W efekcie kokos wygląda jak cudeńko - i stanowi centrum walk wszystkich ryb w akwarium (włącznie z bocjami).
_________________
Pozdrawiam
Daniel

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 8